Mercedes vs BMW

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

jakobs66
Posty: 129
Rejestracja: 19 lut 2010, o 09:55
Lokalizacja: Sopot

Post autor: jakobs66 »

davmix pisze:w beczce z 70 roku
...beczki szły od 76 roku... ;-)
S210 2.7CDI '01 wcześniej W210 300TDT'99,W:116,123,124,126,201,202,vito,sprinter
WDB2100161B347490
Awatar użytkownika
Gwayhyr
Posty: 493
Rejestracja: 15 paź 2009, o 20:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr »

Generalnie oprę się na tym co zaobserwowałem, jak ojciec swego czasu sprowadzał samochody na handel z Niemiec. Starał się zawsze znaleźć porządny samochód, żeby nie trzeba było się wstydzić (wiadomo, jeden zadowolony klient przyciągnie następnego). Zawsze jak sprowadzał Mercedesa, klient jeździł nim zadowolony i chwalił sobie zakup. W przypadku BMW takie zachowanie to rzadkość. Chodzi mi tu oczywiście o skuteczność samochodów i ich awaryjność. Sądzę, że to może być w miarę obiektywna obserwacja, bo było to ponad 100 samochodów zarówno z jednej jak i drugiej marki. Stąd wziął się mój szacunek do Mercedesów - widziałem zadowolonych klientów po zakupie gwiazdek, do tego jeszcze jako młodszy chłopak mogłem sobie pojeździć przeróżnymi samochodami i porównywać je. Piszę to, żeby nikt mi nie zarzucił, że obstaję za Mercedesem, bo nim jeżdżę. Jest odwrotnie - jeżdżę Mercedesem, bo miałem porównanie i to jego wybrałem za jego przewagę nad innymi markami.

Co do sportowego charakteru BMW - to jest według mnie identycznie jak z Hondą - dużo się mówi, mało jest jednak efektów. Sportowe auta to są Ferrari, Porsche albo Lamborghini. Widać też na torach Formuły 1 kto ma jakie technologie jeśli chodzi o prędkość. Przypominam jak Kubica psioczył na bolid BMW, bo co chwile się psuł ;) Także ten sportowy charakter, to raczej otoczka dla ludzi, którzy słabo obserwują i podniecają się półśrodkami.

Jeśli chodzi o komfort jazdy - jeździłem i BMW 5 i E-klasą. BMW 7 i S-ką. Nie porównywałem w mniej więcej tym samym czasie C-klasy i 3-ki więc nie wypowiem się na ich temat, ale co do poprzednich, to dla mnie przewaga jest zdecydowanie po stronie Mercedesa. Porządna skóra, dużo przestrzeni, brak skrzypiących elementów rodem z Tik-taka (Daewoo Tico) i elegancki wystrój wnętrz, którego brakuje w niby-drapieżnym, plastikowym BMW. Proponuję ubrać się w dobry garnitur, cyknąć sobie fotkę w S-ce, później w BMW 7 i porównać prezencję. IMO BM-ka jest autem zupełnie codziennym, mimo że aspiruje do roli eleganckiego samochodu. Nie mówię, że nie są to ładne auta, bo niektóre modele faktycznie są atrakcyjne, ale w porównaniu z Mercedesem atuty typu elegancja i prezencja wypadają w betach blado. Dla mnie BMW powinno się skupić na modelach do codziennej jazdy i być skierowanym do takich klientów, bo w tej półce radzi sobie bardzo dobrze. Elitaryzm niech zostawi Mercedesowi, Jaguarowi czy Bentley'owi.

Nie wiem co wy tak z tym układem jezdnym jakbyście non-stop jeździli 200 i mogli wyczuć takie różnice :D Nie wyczułem różnic między tymi autami. Oba trzymają super poziom. Ktoś tam rzucił coś o A3, to z litości to przemilczę, bo porównywanie tego do Mercedesa albo BMW to strzał w kolano. Jak już mówimy o Audi to proponuję o tych pisać o wysokich modelach i wtedy można wyrobić sobie bardzo dobrą opinię na ich temat.

A propos skuteczności - chyba doskonałym przykładem na to, że Mercedes góruje nad BMW jest to, że produkuje też Busy i ciągniki, które przeznaczone są na gigantyczne przebiegi i dają sobie z nimi radę (chyba, że ktoś o auto nie dba, to już bez pretensji do marki, bo ze wszystkiego można zrobić śmiecia). Chyba wynika to z tego, że Mercedes jest pewien swoich technologii dotyczących skuteczności i konsumenci ufają tej marce w takich sprawach. Następnym przykładem mogą być auta terenowe - armia i policja Austrii mimo, że ma bliżej mentalnie do BMW, wybrała jako samochody terenowe właśnie Mercedesy.

Jeśli chodzi o rdzę w starszych modelach Mercedesa - fakt katastrofa. Trzeba się jednak zastanowić, czy wolimy wydać parę groszy na zaprawki, cieszyć się dzięki temu i super komfortem i ładnym wyglądem auta, czy wolimy trwałość blachy, bolące plecy po dłuższej trasie i ścisk przy jeździe w większej ilości osób ;) Ja wybieram robienie zaprawek :D

Reasumując - BMW to bardzo dobre auta, ale Mercedesy to auta celujące. Taka moja opinia i nie zanosi się na to, żebym ją zmienił.
Mercedes E 200 136 KM 1996 r. Classic WDB2100351A059080
Wcześniej -> Mercedes W124 2.0 diesel 1988 r.
Od Mercedesa lepszy jest tylko nowszy Mercedes.
Wcześniej przewinęło się też Audi 80 B3 '87 oraz Volvo V70 '97
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

a ja w dresie siedzę w mercedesie
ludzi to boli, a mnie to pier...

pozdr :mrgreen:
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

Marek78 pisze: Posiadacz BMW jest młody .......
Ten tekst mnie rozbawił! Jednak taka jest prawda.... e36 to dalej król młodzieży wiejskiej, a jak ma wersję coupe, to już jest cesarzem :D Z tyłu obowiązkowe leksusy i wydech, żeby słychać było auto już na kilometr. Ciemne szybki z pęcherzykami powietrza to też prawie norma, podobnie jak siatex-tuning, czyli siatka ozdabiające zderzaki. Czy ktoś kiedyś widział tak zrobioną starą c-klasę? Najgorsze jest to, że tym ludziom się te auta naprawdę podobają :roll:
Mondzio :D
hammond24
Doradca
Posty: 4115
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 15:30
Lokalizacja: łódź

Post autor: hammond24 »

Bo bmw e36 to naprawdę ładny samochód,szczególnie w coupe.
hammond24
W210 2.3 B+LPG 1997 ASB
WDB2100371A415889
W140 2.8+LPG 1993 Manual
WDB1400281A163186
Taxi driver /niestety/Zawsze wiedziałem że źle skończę.
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

hammond24 pisze:Bo bmw e36 to naprawdę ładny samochód,szczególnie w coupe.
Tak, tylko pod warunkiem, że nie został oszpecony przez polskich użytkowników:

Tutaj przykłady, pierwsze z brzegu z allegro:

Obowiązkowy siatex-tunig:

http://moto.allegro.pl/item973874685_bm ... uwagi.html

Bad lock, lexy z tyłu i oczywiście lusterka m3:

http://moto.allegro.pl/item975402225_bm ... super.html

oraz limitowana wersja "Pokemon":

http://moto.allegro.pl/item966266444_bm ... uning.html
Mondzio :D
Awatar użytkownika
Brylantoos
Posty: 147
Rejestracja: 11 paź 2009, o 18:46
Lokalizacja: KrK

Post autor: Brylantoos »

Miałem kiedyś BMW 5 E34 2.5 172KM w automacie i powiem szczerze że byłem bardzo zadowolony.Autko wygodne,dużo miejsca ,rewelacyjnie sie prowadziło.Wiadomo jak to bmw twardsze niż moj obecny elegance.Generalnie zero zastrzeżen,cześci bardzo tanie.Ale jednak bardziej luxusowo i dostojnie czuje sie w E-klasie.
MB W210 E200 '96 (już z podtlenkiem LPG STAG 4)
WDB2100351A092328
viewtopic.php?t=7860

Faceci z klasą jeżdżą E-KLASA

SPRZEDAM : http://allegro.pl/item1160588444_piekna ... zdjec.html
aniol
Posty: 71
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 12:03
Lokalizacja: Anieliny/Warszawa

Post autor: aniol »

jasne ze będzie bardziej luksusowo w w210 w kocu to inna epoka
E220CDI 143KM T
Awatar użytkownika
Classic
Posty: 47
Rejestracja: 8 lis 2009, o 16:51
Lokalizacja: Stolica i okolica

Post autor: Classic »

A ja szanuje mercedesa za historie, w koncu to wynalazca samochodow Benz z Daimlerem i Maybachem stworzyli motoryzacje, a firma trwa i trwa i zawsze niezaleznie od okresu historii produkowala samochody wyzszego standardu i luksusowe.
BWM to naprawde dobre samochody. Ale historii takiej nie maja, po wojnie produkowali jakies "kolaski" na trzech kolach. Jak sie poczyta prase motoryzacyjna np. lat 60-70 to mercedes ma swoj poziom, a BMW opisywane jest jako goniace prestizem merca, to samo co potem zrobilo Audi ktore z z przecietnych samochodow wybilo sie do klasy premium.
Mercedes Benz E240 Classic - r. 2000
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

Popieram kolege tak jest było i będzie
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Awatar użytkownika
chomike
Posty: 735
Rejestracja: 16 gru 2009, o 21:36
Lokalizacja: Lubin

Post autor: chomike »

Ja tam przygodę z samochodami rozpocząłem właśnie od BMW. Miałem jeszcze do grudnia BMW E30 320i w gazie i kurde le bele naprawdę nie mogę złego powiedzieć :) Auto było z 87` i kupiłem je od koleżki który wcześniej kupił go tylko dla jaj by pokręcić się w 8kę. (potem się o tym dowiedziałem :P) Jeździłem nią 2 lata i wymieniłem jedynie świece i przewody wn. Nic mi się z nią nie działo, nigdy mnie nie zawiodła i zrobiłem nią prawie 20 tyś. Może to niewiele ale to zawsze jakaś miara. Teraz dla odmiany mam mecha ale to inny segment. Na merca złego słowa nie powiem poza rzeczami które muszę zrobić bo są wynikiem eksploatacji. Uważam BMW za dobre auto i nie obstaję za szufladkowaniem posiadaczy. Pomijam fakt, że kojarzenie sportowych spodni z samochodem ma miejsce jedynie w naszym skromnym kraju :)

Hmmm, ale może coś w tym jest z tym wiejskim tuningiem..........



A dresy noszę podobnie jak fabek po pracy w domu, j...j nie gniotą :P
S210 E320 V6 Classic (BRC)
Awatar użytkownika
Gwayhyr
Posty: 493
Rejestracja: 15 paź 2009, o 20:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gwayhyr »

chomike - w Niemczech dresiarze też jeżdżą BMW :D W ogóle mnie zdziwiło, że tam są dresy w jakiejkolwiek formie i jakie było moje zdziwienie, jak dowiedziałem się, że mentalnością nie odstają od rodzimych :D Techno, łysa głowa, 3 paski i BMka - często się to spotyka u naszych zachodnich sąsiadów :F
Mercedes E 200 136 KM 1996 r. Classic WDB2100351A059080
Wcześniej -> Mercedes W124 2.0 diesel 1988 r.
Od Mercedesa lepszy jest tylko nowszy Mercedes.
Wcześniej przewinęło się też Audi 80 B3 '87 oraz Volvo V70 '97
Awatar użytkownika
Classic
Posty: 47
Rejestracja: 8 lis 2009, o 16:51
Lokalizacja: Stolica i okolica

Post autor: Classic »

Te niemieckie drechy to czesto mlodziezowka pochodzenia italianskiego 8-) Oj widzialem takie parady Makaronich po Bremie w Bejcach z rura i boombasem :!: Tylko ze oni tam mieli np. 5 letnie BMW< a u nas maja 10 letnie i taka roznica.
Mercedes Benz E240 Classic - r. 2000
bartpol1
Posty: 2409
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 14:10
Lokalizacja: ruda slaska

Post autor: bartpol1 »

Ja jednak wole BMW ale porównujac je z MB modelem 210 wnetrze o wiele ładniejsze a silnik 3000 w dieslu jest po prostu super ! Dlaczego wiec jezdze MB , bo akurat trafił mi sie model z małym pzrebiegiem , jak znajdze ładne bmw - zmienie
MB W210 2.7 cdi , rok 2001 z nawigacją - sedan
win-WDB2100161B476884 SPRZEDANY .
Wczesnij 124 300TD
124 300 E
190 D
CLK - 320
poszukuje radio CEZAR-QUADRO diory
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

chomike pisze:Pomijam fakt, że kojarzenie sportowych spodni z samochodem ma miejsce jedynie w naszym skromnym kraju :)
Nie sugerując się podpisem, przyznasz, że BMW serii 3 ma w sobie to coś...

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości