Forum Mercedes E klasa W210

Mercedes klasy E \"Okularnik\" (1995 - 2002)

Teraz jest 26 lip 2017, o 11:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: W220 - S-klasse
PostNapisane: 14 lip 2017, o 14:24 

Pochwały: 3
Sprzedam moją srebrną s-klassę. Silnik 3.2 CDI 197KM. Wymienione bardzo dużo części, np. dwa nowe amortyzatory airmatic, nowy intercooler, wszystkie wtryski zregenerowane. Wyposażenie bardzo bogate. Tak w skrócie:
1. Fotele ze skóry nappa, wielokonturowe z funkcją masażu, grzane, wentylowane, elektryczne
2. Pełny pakiet pamięci foteli, kierownicy, lusterek
3. Parktronic przód i tył, tempomat, czujniki deszczu, zmierzchu itp
4. Pełne ogrzewanie postojowe + pilot. Do tego opcja wentylacji postojowej.
5. Podwójne szyby, klimatronik dwusterfowy.
Długo by wymieniać. Auto posiada bolaczkę która jest już standardem w mercedesach z tych lat - czyli rdza na drzwiach.
Nie mam nic do ukrycia. Posiadam Star Diagnosis które udostępnię i kupujący może sobie na miejscu całe auto sprawdzić.
Cena 17 900zł - do negocjacji. Tel. 795-232-949
Obrazek[/url]
Obrazek[/url][/img]
Obrazek[/url][/img]
Obrazek[/url][/img]Obrazek[/url][/img]
Obrazek[/url][/img]
Obrazek[/url][/img]
Obrazek[/url][/img]
Obrazek[/url][/img]
Obrazek[/url][/img]

PostNapisane: 14 lip 2017, o 20:35 

Po to się opisuje aby kupujący jak najwięcej wiedział o danym egzemplarzu. Opisuję nie tylko zalety ale też wady egzemplarza. Nie jestem osobą która ma coś do ukrycia. Nie znasz mnie, więc nie porównuj mnie do gwiazdorów. To co piszesz to zwykły spam, nabijasz posty? Na ile mnie znasz żeby tak mnie opisywać?

PostNapisane: 14 lip 2017, o 20:40 
Doradca

Pochwały: 33
blendor napisał(a):
takiego zjawiska opisu sprzedazy samochodow nie uswiadczysz chyba niggdzie na swiecie , a Poloczki wymienili rozrząd , olej , oleje ,klocki cale zawieszenie i puszczaja auto w swiat jednym słowem
SAME GWIAZDORY i Swiete mikołaje

Weź pod uwagę, że co jest normą gdzie indziej (serwisowanie auta) w Polsce normą przez wiele lat nie było. Ludzie jeździli aż się zatrzymało, potem auta picowali i sprzedawali, byle pozbyć się problemu. Spotkałem osoby które notorycznie zmieniają samochody, kupują i jeżdżą (często nie przerejestrowując) ile są da w miarę bezpiecznie i potem sprzedają licząc, że kolejne nabyte auto będzie po przeglądzie i znów się uda.
I nie chodzi mi o tak duże rzeczy jak to, że nie robią rozrządu w autach które tego wymagają, ale nawet o tak małe, że nie zmieniają oleju czy nie czyszczą klimy. Znam bardzo dobrze jeden przykład właściciela samochodu który jest o wiele droższy niż nasze auta, a żałował kasy na wymianę filtrów kabinowych i odgrzybienie klimy, bo przecież niedługo auta się pozbędzie. Na moje uwagi, że jego dziecko dziwnie kaszle (woził je wtedy codziennie do przedszkola tym autem) i może to wynikać z codziennego kontaktu z zasyfioną klimą, reakcją było nie używanie klimy i jazda z otwartymi oknami kiedy wiózł dziecko (może w sumie i lepiej wyszło, bo dzieci źle znoszą klimatyzację), bo dla niego odgrzybienie klimy i wymiana filtrów to przecież takie wielkie wydatki, ale wydać prawie 100 tysięcy na auto to nie był problem.

Więc sam widzisz, to co jest normalnie oczywistą oczywistością, w polskiej branży motoryzacyjnej nie koniecznie jest normą. Wiem, że to trochę przypomina wchodzenie rano do pracy i chwalenie się tym, że brało się prysznic, ale niestety, dbanie o auto i normalne jego serwisowanie nadal jest rzadkością. I jak pokazuje doświadczenie, nie chodzi o osoby które po prostu nie mają pieniędzy, a raczej o styl "cwaniactwa" które się strasznie rozpowszechniło wiele lat temu. Dlatego nie dziwi mnie, że jak ktoś wymienia części na bieżąco to się tym chwali - bo nadal jest to rzecz nieoczywista i warta docenienia.

Dla autora tematu przeprosiny za wpis nie na temat, ale uważam, że odpowiedź jest tu istotna. Leszek304, weź pod uwagę też specyficzny styl pisania blendora - myślę, że to nie koniecznie musi być zaraz bezpośrednia docinka do Twojego ogłoszenia.

Autor postu otrzymał pochwałę

>>> O płukankach do oleju <<< - >>> Klasyfikacja parametrów olejów silnikowych <<< - >>> Jaki olej do ...... <<<

PostNapisane: 15 lip 2017, o 17:20 

rr6 napisał(a):
Dla autora tematu przeprosiny za wpis nie na temat, ale uważam, że odpowiedź jest tu istotna. Leszek304, weź pod uwagę też specyficzny styl pisania blendora - myślę, że to nie koniecznie musi być zaraz bezpośrednia docinka do Twojego ogłoszenia.

Dziękuję. To bardzo kulturalne z Twojej strony. Jestem na tym forum od 2011 roku i myślę że dość spory wkład też tutaj wniosłem. Z racji przesiadki na W220 skupiłem się ostatnio bardziej na forum s-klassy, więc tacy użytkownicy jak blendor nie mieli okazji mnie poznać. Więc wybaczam.
Jeśli chodzi o wymianę części to myślę że koszt nowych amortyzatorów (4500zł), intercoolera (1000zł), regeneracji wtryskiwaczy (2500) to ważna informacja dla przyszłego posiadacza gdyż ominą go te koszty podczas użytkowania w najbliższych latach. Wyłożyć 8 tyś a nie wyłożyć to myślę że dość istotna rzecz. Takie rzeczy jak wahacze, oleje, filtry pomijam bo to normalna eksploatacja. Opisałem również wady auta a w moim podpisie widnieje VIN.

Pochwały przyznane za posta: 3

PostNapisane: 16 lip 2017, o 00:03 

Pochwały: 1
blendor napisał(a):
rozsmiesza mnie styl sprzedazy samochodw przez Polaków , zawsze opisuja w opisie co oni wymieniali i co jest porobione
brzmi to komicznie bo zawsze to wyglada ze kupil taki złoma wladowal w niego kupe siana wszystko ponaprawial powymienial i sprzedaje zeby klient byl zadowolony :-) no bawi mnie to niemilosiernie
takiego zjawiska opisu sprzedazy samochodow nie uswiadczysz chyba niggdzie na swiecie , a Poloczki wymienili rozrząd , olej , oleje ,klocki cale zawieszenie i puszczaja auto w swiat jednym słowem
SAME GWIAZDORY i Swiete mikołaje

Ja nie wierzę w to co Ty piszesz.. Wpakował kupę siana żeby auto miało kondycję i ma o tym nie wspominać??? Lepiej żeby napisał że gruz, nic nie robił tylko katował po polu? Błagam Cię, po co te Twoje bolączki wnosisz w temat? I bardzo dobrze że ludzie opisują co zrobili, a to w jaki sposób opisuje sprzedaż to tylko i wyłącznie jego sprawa.

PostNapisane: 16 lip 2017, o 06:01 

Pochwały: 9
Kiedyś się dziwiłem że W210, taaaka limuzyna... za tak tanie pieniądze chodzi że nawet mnie na nią było stać ;)
A teraz proszę - całkiem fajna eSa w budżecie golfa Mk5 (już nie wspominam o rupciach z Berlina gdzie za 2tyś euro 2szt sprzedają w pakiecie)

PostNapisane: 16 lip 2017, o 08:26 

Normalny serwis S kosztuje...
To nie astra f...
Pozdro
Powodzenia w sprzedaży...
Ja moja S430L sprzedalem za 20tys 6tyg temu...

ex E320 kombi bliski full opcji
ex S210 4 matic kombi 2001
ex W210 E220 CDI
i inne ex

Strefa czasowa: UTC + 1