Kolor lusterka fotochromatycznego w aucie przed liftem

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Kolor lusterka fotochromatycznego w aucie przed liftem

Post autor: Klosiak »

Witam,

Jestem na etapie kupowania lewego wkladu fotochromatycznego do mojego samochodu. Oczywiscie nie pojde z tym do serwisu bo szkoda mi wywalac ponad 1000zł na glupi wklad :-) Mam pytanie. Czy w okularach przed liftem lewe lusterko fotochromatyczne ma zolty odcien? Pytam bo z tego co zauwazylem to fotochromy do poliftowych wygladaja "normlanie" a do przedliftowych sa zolte. Czy moze jednak taka zolta barwa oznacza ze lusterko jest uszkodzone? Najfejniej to by bylo jakby ktos kto ma taki wklad sprawny zrobil zdjecie jak to wyglada na samochodzie :-)

Pozdrawiam!
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Re: Kolor lusterka fotochromatycznego w aucie przed liftem

Post autor: nonmaximus »

Klosiak pisze:Czy w okularach przed liftem lewe lusterko fotochromatyczne ma zolty odcien?
Nie. Powiedziałbym, że to odcień niebieskiego.

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Awatar użytkownika
klocho
VIP
Posty: 36
Rejestracja: 3 lut 2009, o 13:58
Lokalizacja: sokołów podlaski

Post autor: klocho »

U mnie lewe lusterko ma złoty odcień a prawe niebieskawy. Nie wiem czy btły kiedyś wymieniane czy nie ale wyglądają na orginalne.
gwiazdka 300 turbodiesel 98r
WDB2100251A774872
honda ft 500
nissan micra 1.0 16v
jarekter
Posty: 97
Rejestracja: 26 lut 2009, o 17:01
Lokalizacja: madagaskar

Post autor: jarekter »

lusterko z fotochromem ma na okolo szkla(wkladu) taka jakby uszczelke ktora zachodzi na wklad
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

klocho pisze:U mnie lewe lusterko ma złoty odcień a prawe niebieskawy.
jedno z nich było wymieniane... lusterka są odcieniem dobierane so koloru lakieru i szyb, te też są w kilku wersjach barwione...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

No dobra...to spytam inaczej :) Wezmy dla przykladu ta aukcje

http://www.allegro.pl/item801730673_mer ... chrom.html

Czy ten wklad wydaje sie byc OK czy nie? Wiem ze to prawy ale nie o to chodzi ;-)

Zastanawiam sie bo wlasnie te przedliftowe fotochromy z allegro to w wiekszosci przypadkow sa zoltawe ale juz poliftowe wygladaja jak normalne lusterka...bez tego zoltego odcienia...

Powiem tak...ja w swoim od poczatku mialem rozwalony fotochrom. Ktos zrobil tak zeby ciekle krysztaly wyciekly i lusterko wygladalo jak zwykle. Kupilem jeden fotochrom lewy i mial on zolty odcien. Dodam ze numery na moim starym wkladzie i tym zoltym zgadzaly sie idealnie. Nie pytajcie czemu tego nowego nie mam wlozonego :evil:
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Moim zdaniem, błędne jest już ocenianie kolorów na podstawie zdjęć zamieszczanych na allegro, z których niemal każde wykonane było w innych warunkach oświetleniowych i innym aparatem... dlatego chyba ciężko wyrokować co do rodzajów lusterek przed czy po FL...

No i błedne jest także nazywanie tych lusterek fotochromowymi... Wiem co to szkło fotochromowe, bo noszę okulary na co dzień...
To sa lusterka przyciemniane metodą ciekłokrystaliczną. Pod wpływem prądu. Jak literki w kalkulatorze... tak jak samościemniające się lusterko wewnętrzne.
Szkło fotochromowe ściemnia się TYLKO i wyłącznie pod wpływem natężenia światła zewnętrznego i nie potrzebuje do tego żadnego napięcia ani ciekłego kryształu...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Eh...ja mialem taki wklad w reku i mial kolor taki jak na tym zdjeciu z aukcji. Tylko zanim zdazylem sprawdzic czy dziala to zrobilo mu sie "kuku". Nawet mam dalej tylko ze popekany. Jego odcien jest zolty i koniec. W samochodach przyjelo sie nazywac lusterka samosciemniajace sie lusterkami fotochromatycznymi. Pewnie przez powinowactwo do szkiel fotochromowych w okularach bo jedno i drugie ma spelniac podobna zadanie. Ogolnie to nie wiem czy w przypadku lustra da sie uzyskac taki efekt jak w okularach ze szklami fotochromowymi bez napiecia i cieklych krysztalow ale my tutaj nie o tym. Zaczynamy bic piane a ja dalej nie uzyskalem odpowiedzi na moje pytanie...
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Jesli wymiary luster sa takie same, złaczki sie zgadzaja. To chyba różnią sie tylko kolorem. Jesli dobrze rozumiem to czujka od samościemniającego lusterka jest tylko w lusterku wewnętrznym w aucie i działa również (jesli ktos ma taka opcje) na lusterka boczne ?
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

Klosiak pisze:Eh...ja mialem taki wklad w reku i mial kolor taki jak na tym zdjeciu z aukcji. Tylko zanim zdazylem sprawdzic czy dziala to zrobilo mu sie "kuku". Nawet mam dalej tylko ze popekany. Jego odcien jest zolty i koniec. W samochodach przyjelo sie nazywac lusterka samosciemniajace sie lusterkami fotochromatycznymi. Pewnie przez powinowactwo do szkiel fotochromowych w okularach bo jedno i drugie ma spelniac podobna zadanie. Ogolnie to nie wiem czy w przypadku lustra da sie uzyskac taki efekt jak w okularach ze szklami fotochromowymi bez napiecia i cieklych krysztalow ale my tutaj nie o tym. Zaczynamy bic piane a ja dalej nie uzyskalem odpowiedzi na moje pytanie...
Uzyskałeś, tylko nie przyjmujesz do wiadomości. Aha, ja mam Avantgarde, więc i odcień szybek inny :mrgreen:

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

merlin pisze:czujka od samościemniającego lusterka jest tylko w lusterku wewnętrznym w aucie i działa również (jesli ktos ma taka opcje) na lusterka boczne ?
Prawie na 100% jestem pewien, że tak jest ;-)
W pracy nie mam jak i nie chce mi się spojrzeć na schemat, by potwierdzić zupełnie na 100% :-P
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

jjankiello pisze:
merlin pisze:czujka od samościemniającego lusterka jest tylko w lusterku wewnętrznym w aucie i działa również (jesli ktos ma taka opcje) na lusterka boczne ?
Prawie na 100% jestem pewien, że tak jest ;-)
Tak to właśnie działa.

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

nonmaximus pisze:Uzyskałeś, tylko nie przyjmujesz do wiadomości. Aha, ja mam Avantgarde, więc i odcień szybek inny :mrgreen:
Akurat przeczytalem to co napisales i przyjalem do wiadomosci. Napisz tylko czy masz lifta czy przedlifta bo z 1999 to moze byc i taki i taki. Jak masz polifta to tylko potwierdziles ze poliftowe maja odcien niebieskawy czyli to co napisalem na samym poczatku ze przedliftowe i poliftowe sa inne.

Zaciekawila mnie ta opcja z doborem koloru szkiel do koloru szyb. Moze cos w tym jest. Choc na Allegro nie widzialem jeszcze fotochromu do przedlifta w innym odcieniu niz zoltawy/zlotawy. Tylko tu jest problem czy te prezentowane na aukcjach sa sprawne. Inna opcja moze byc to ze jak wklad jest odpiety od kostki to krysztaly sie tak ukladaja ze ma odcien zloty/zolty, a jak wklad dostanie napiecie to odcien sie zmienia.

Mialem nadzieje ze ktos pstryknie fotke jak to wyglada w przedlifcie na samochodzie bo tak jest najlepiej :-) Ogolnie to nawet jezdzac po Wawie widzialem wiele przedliftowych z lewym fotochromem barwy zoltej/zlotej.

O wtyczkach i wymiarach nawet nie pisze bo powyzej pisalem o oznaczeniach, ze moj stary zmeczony wklad mial identyczne numery jek ten ktory popsulem :-P

Jesli chodzi o czujke to ja na wkladzie nie zauwazylem zadnej...znaczy jest takie cos kwadratowe w dolnym rogu ale to chyba raczej termostat sluzacy do okreslania czy podgrzewac lusterko czy nie, bo zwykly prawy wklad ma identyczna kostke na sobie.
bogdan11
VIP
Posty: 313
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bogdan11 »

Mam przedlifta. Szyby niebieskie i fotochrom lewy niebieski.
[w210 300td]
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

Klosiak pisze:
nonmaximus pisze:Uzyskałeś, tylko nie przyjmujesz do wiadomości. Aha, ja mam Avantgarde, więc i odcień szybek inny :mrgreen:
Akurat przeczytalem to co napisales i przyjalem do wiadomosci. Napisz tylko czy masz lifta czy przedlifta bo z 1999 to moze byc i taki i taki.
Jeden z ostatnich przedliftów (kwiecień 1999). Jutro Ci cyknę foty (właściwie to dzisiaj, tylko później :mrgreen: ).

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości