Jakie żarówki do podświetlenia zegarów?

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

agoonzo

Jakie żarówki do podświetlenia zegarów?

Post autor: agoonzo »

Czy to są żarówki T5 ? chcę kupić żarówki zanim wyciągnę zegary i chciałbym się upewnić jakie to mają być żarówki.Z tego co wiem,to 1,3W ,ale nie wiem jaki dokładnie typ żarówki.
mathias
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 14 lut 2008, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Żarówki

Post autor: mathias »

Dokładnie 2 V .Takie wymieniałem w swoim W 210.Jeśli chcesz mogę odstąpić.Kupiłem w serwisie i parę mi zostało.
S210 2.2 CDI AVANTGARDE 2000 ; Smart Fortwo 0.6 Turbo 2001
mathias
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 14 lut 2008, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mathias »

1.3 V też są zależy które podświetlenie siadło.
S210 2.2 CDI AVANTGARDE 2000 ; Smart Fortwo 0.6 Turbo 2001
agoonzo

Post autor: agoonzo »

wysiadła środkowa żarówka od podświetlenia wyświetlacza komputera.Podejrzewam też,że jedna z żarówek od podświetlenia cyferek powoli umiera,bo wydaje mi się,że świeci słabiej.Sprawdzę jutro w sklepie motoryzacyjnym czy nie mają takich żarówek,nie chce ci robić kłopotu z 1 żarówką.W jakiej części Wrocławia mieszkasz?
mathias
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 14 lut 2008, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mathias »

Nowy dwór,Wygląda mi na 2V a takie dostaniesz tylko w serwisie.Moge odstąpic gratis nawet dzisiaj.
S210 2.2 CDI AVANTGARDE 2000 ; Smart Fortwo 0.6 Turbo 2001
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Post autor: Mały v8 »

Pamiętaj żeby nie wypiąć zegarów przy przekręconym kluczyku, bo poduszki złapią bład i bedziesz musiał na kompa podjechac skasować.
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
Awatar użytkownika
MikiPOZ
Posty: 76
Rejestracja: 14 lut 2008, o 19:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiPOZ »

i Najlepiej odlaczyć akumulator przed zabawą z licznikiem! bo tak jak wspomnial kolega zlapie blad i trzeba bedzie jechac na komputer
MB E320 CDI Elegance Sedan - obniżony -50/-50 + 17"
MB S320 CDI - 18" AMG, Airmatic, Ciemny kolor z jasnym wnętrzem
MB 123 300D Sedan 78' - W trakcie przywracania do stanu wyjścia z fabryki ;)
absol1

Post autor: absol1 »

MikiPOZ pisze:i Najlepiej odlaczyć akumulator przed zabawą z licznikiem! bo tak jak wspomnial kolega zlapie blad i trzeba bedzie jechac na komputer
Nie trzeba odłączać akumulatora nic się nie dzieje ! Można śmiało wyjąć zegary i wymienić żarówki .

Pozdrawiam
kiziooo
Posty: 22
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 15:31
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: kiziooo »

też mam problem z podświetleniem komputera :-? jak wyciągnąć zegary ?? w moim w124 po prostu się ciągnęło i zegary wychodziły a w oku nie wiem i nie chcę tego połamać :cry:
w210 2.9 td 1997r. Avantgarde
Awatar użytkownika
mark
VIP
Posty: 274
Rejestracja: 16 lut 2008, o 04:53
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: mark »

kiziooo pisze: jak wyciągnąć zegary ?? w moim w124 po prostu się ciągnęło i zegary wychodziły a w oku nie wiem i nie chcę tego połamać :cry:
W okularniku zestaw wskażników wyjmuje się identycznie jak w W124 z tym , że nie musisz odkręcać linki napędu prędkościomierza jak w poprzedniku . W okularze napęd jest podawany elektrycznie kabelkiem ;-) . Można sobie pomóc przy wyjęciu wskażników haczykami zrobionymi z drutu wsuwając je po bokach między zestaw wskażników a deskę , lub wypychając rękami od spodu pod kierownicą po zdjęciu tapicerki 8-)

Pzdr.
obecnie -W220 S500
+W210- E280 R6 Elegance 1996r. automat
+ W168 1,6 2001r. automat
i kilka sztuk MB poprzednio
kiziooo
Posty: 22
Rejestracja: 15 kwie 2008, o 15:31
Lokalizacja: Pieniężno

Post autor: kiziooo »

zmieniłem podświetlenie na niebieskie :mrgreen: tylko ciekawe gdzie teraz dostane diody do podświetlenia komputera :-/
w210 2.9 td 1997r. Avantgarde
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Przeciez banalnie łatwo z bokow z obu stron delikatnie podwaza i z kazdej strony po trochu wyjmuje, nie trzeba zadnej tapicerki pod kierownica zdejmowac.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Tak łatwo nie szło ale z pomocą przyszło genialne urządzenie - SZPRYCHA ROWEROWA - pasuje idealnie :mrgreen:
Wkłada się w szparkę przy listwie i ciągnie łepkiem szprychy
Natomiast gorsze jest to że żarówka jest sprawna a nie chce świecić, nie pomogło nawet przełożenie innej świecącej w to miejsce. Pewnie jakieś połączenie szlak trafił :-(
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
JarekW
Posty: 263
Rejestracja: 29 lut 2008, o 14:10
Lokalizacja: Sz-cin

Post autor: JarekW »

mathias pisze:Wygląda mi na 2V a takie dostaniesz tylko w serwisie..
Coby się nam nie plątało. W elektryce symbol V oznacza VOLT-y. Z kolei moc żarówek podaje się w W - WAT-ach. Oczywiście Volty są jak najbardziej istotne bo praktycznie wszystkie żarówki mają być na 12 V.
Właśnie wymieniłem u siebie jedną żarówę od podświetlenia obrotomierza. Licznik wyciągnięty za pomocą zagiętego, stalowego drutu - coś w rodzaju szprychy. Nie poszło źle :-) . W moim liczniku wszystkie żarówki (na liczniku od tyłu są opisane ich moce) mają 1,5 W i oczywiście 12 V. Kupiłem w ASO, cena 12,70 Pln
Pzdr.
S210 300 DT
W124 200 D - skasowany
W115 - oj dawno ......
AndrewW210
VIP
Posty: 55
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 11:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: AndrewW210 »

Witam ,

odgrzewam temat ponieważ za chiny ludowe nie mogę wyciągnąć zegarów :cry: Czy któryś z kolegów mógłby podesłać jakieś zdjęcia z demontaży zegrów.

Może robie coś nie tak ?

Będę wdzięczny za wskazówki.
300 TD KOMBI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości