Nie działa ciepły nawiew, proszę o pomoc

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Kondziu
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 14:28
Lokalizacja: Bochnia

Nie działa ciepły nawiew, proszę o pomoc

Post autor: Kondziu »

Witam,
Mam Mercedesa 2.9 TD, klasa E, oznaczenie oczywiście w210, rok produkcji 1996. W samochodzie miałem WEBASTO , dogrzewanie wody przy spadku temp. zewnętrznej 7 stopni załączało się ono automatycznie . Niestety zardzewiało , lała się woda itd. - zdemontowałem to, przewody połączyłem, kostki zaślepiłem i niby jest dobrze , temperatura silnika jest w porządku, natomiast pewnego wieczoru jadąc chciałem włączyć ogrzewanie wewnątrz samochodu i tu niespodzianka- z nawiewów leci chłodne. prawie zimne powietrze. Co robić? Jak ominąć ten problem, coś słyszałem o sterownikach i zrobieniu czegoś "na krótko' ale nie mam pojęcia co i jak. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

pewnie elektrozawory sie zaciely, jak otworzysz maske po lewej stronie obok skrzynki z komputerami takie dwa grzybki. zobacz czy tam napiecie dochodzi do nich, czy wydaja jakies stuki itd.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Kondziu
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 14:28
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: Kondziu »

dziekuje sprawdze to juz u elektryka natomiast chce zwrocic uwage ze stalo sie to po wyjeciu tego webasta jutro jade wymienic pasek klinowy ma duzy luz i piszczy jak jest zimny potem mu przechodzi ale okropne ten odglos jak by ktos mial takie webasto to chetnie kupie mysle ze w zime bez tego jwdnak bedzie problem pozdrawiam dam znac jak wroce od elektryka sam spraw te grzybki ale nie daja znaku zadnego i ciekawi mnie taki maly filterek tam co to jest robie go na cacy gdyz to pierwszy misiu i juz go uwilbiam ale wczesniej uwazam ze ktos tylko jezdzil i nic wiecej dziki
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

Kondziu pisze: dziki
Cześć Kolego dziki.
Spróbuj czasami przeczytać przed wysłaniem to co napisałeś.
Poza tym wypowiedź formułuje się w ZDANIACH rozdzielonych ZNAKAMI INTERPUNKCYJNYMI takimi jak kropki i przecinki. Dosyć trudno tą Twoją wypowiedź zrozumieć...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości