montaz climatronika

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

montaz climatronika

Post autor: snoop-dogg »

witam! interesuje mnie montaz klimatronika,mam klime manualna. przeczytalem juz kilka watkow i chcialbym sie czegos dowiedziec. skoro niektorzy montuja klime do aut w ktorych jej nawet nie bylo to zalozenie klimatronika jest chyba bardziej niz mozliwe. ktos by sie tego podjal? jakie to koszty? co potrzebuje majac klime manualna? z gory dzieki za pomoc. pzdr
Awatar użytkownika
elspasoo
Posty: 2574
Rejestracja: 6 lip 2008, o 15:53
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: elspasoo »

Prawdopodobnie inny jest zespół nagrzewnic, kanały nawiewów , wiązka elektryczna do sterowania klapami i jej elektronika . Musisz wypatroszyć całą dechę z auta. Z punktu widzenia opłacalności takiej operacji - to raczej bezsensu.
Jest CLS 55 AMG'06 ,W124 220E'92 , Smart FF. Ex: CLS55 AMG'05; W251 320CDI '06;W211 320CDI V6 Eleg.7G '06;W169 180Cdi '05 autotronic; W202 250TD'97 Eleg, S210 300T TD'97 Ava, S124 300D'92, W201 2,OD, W124 260E'88 ,W124 200E'87...
adikis
Posty: 119
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 07:21
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adikis »

snoop-dogg,
instalacja elektryczna do climatronika
nagrzewnica
osuszacz z czujnikiem temperatury
podszybie z jakimś elektronicznym gównem
panel climatronika
drewno ozdobne

i trzeba przekodować pompkę centralnego zamka lub ją zmienić
devil_inside
Posty: 860
Rejestracja: 28 lip 2011, o 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: devil_inside »

reasumując - sprzedaj auto i kup z klimatronikiem
Mercedes Benz E300TD '97
BMW K75 '88
adikis
Posty: 119
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 07:21
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adikis »

devil_inside, dlaczego jesteś tak nastawiony sceptycznie

ja climtronika dokładałem i nie jest to nic strasznego elementy któr trzeba zmienić nie jest tak duzo i nie jest to tak drogie
snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: snoop-dogg »

adikis pisze:snoop-dogg,
instalacja elektryczna do climatronika
nagrzewnica
osuszacz z czujnikiem temperatury
podszybie z jakimś elektronicznym gównem
panel climatronika
drewno ozdobne

i trzeba przekodować pompkę centralnego zamka lub ją zmienić

takiej odpowiedzi szukałem,czarno na białym co potrzeba,pomagas poleciał - dziękuję

[ Dodano: 2013-05-04, 16:55 ]
devil_inside pisze:reasumując - sprzedaj auto i kup z klimatronikiem
mam klimę manualną i nawet działa :) klimatronik interesuje mnie z czysto estetycznych pobudek :) po prostu podoba mi się panel i myślę, że odmładza oko w środku dlatego szukam info co potrzeba i czy koszt nie przerośnie sensu tej operacji bo nie jest mi to niezbędne.
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Każdy ma swoje gusta. Ja zrezygnowałem u siebie z montażem KLA, chociaż miałem wszystko rozbebeszone, mając wszystkie części, gdyż nie przepadam jak urządzenie za mnie myśli. (szczególnie gdy wsiada klient i pyta dlaczego nie włączam klimatyzację - kurs za przysłowiową czapkę śliwek :kwasny: )
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

climatronic aż tak ułatwia życie? manualną można ustawiać nie patrząc na nią. Takie było moje odczucie jak raz jechałem w210 z climatronic i niestety ale podczas jazdy musiałem patrzeć czy akurat wciskam co trzeba. Może się mylę bo raz miałem taką przyjemność jazdy z nim. Ładniej wygląda i więcej filtrów do wymiany. To chyba jedyne różnice wg mnie. Klima ma chodzić i chłodzić ;) ;)
snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: snoop-dogg »

no ja nie jezdze na taxi wiec nie interesuje mnie co beda mowic ludzie wsiadajacy do mojego auta :)

tak jak pisalem wyzej interesuje mnie to czysto z wzgledow estetycznych i checi odmlodzenia deski bo chcialbym tez w przyszlosci navi wrzucic,po prostu mi sie podoba.

co do bycia zmuszonym do patrzenia na klimatronik to jezdzilem 6 lat A6tka z klimatronikiem i kompletnie w niczym to nie przeszkadza,tak samo trzeba zerknac na radio czy cokolwiek innego,normalna sprawa
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Klime zwykłą jak i klimatronik można ustawić tylko raz np. na 20stopni i wtedy latem będzie chłodzić a zimą grzać :hyhy: w mercedesie manualna i automatyczna to to samo tyle że w jednej ustawia się pokrętłem a w drugiej guzikami
snoop-dogg
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 01:21
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: snoop-dogg »

powtorze sie po raz kolejny : zalezy mi na walorach estetycznych :)
adikis
Posty: 119
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 07:21
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adikis »

snoop-dogg, jeśli chcesz tylko estetykę to możesz przerobić istniejącą instalacje wsadzić panel i drewienko podpiąć czujnik do temperatury osuszacza i masz wszystko oprócz sterowania kierunkiem nawiewu :D

i wtedy koszt montażu wychodzi około 200-300pln

a jak coś to mam sporo gratów do klimatronika do oka mogę tanio opchnąć
maclos
Posty: 754
Rejestracja: 7 maja 2012, o 16:42
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maclos »

tonidriver pisze:Klime zwykłą jak i klimatronik można ustawić tylko raz np. na 20stopni i wtedy latem będzie chłodzić a zimą grzać :hyhy: w mercedesie manualna i automatyczna to to samo tyle że w jednej ustawia się pokrętłem a w drugiej guzikami
Mi sie w klimatroniku podoba funkcja odczytania pramatrów klimy po dłuższy wciśnięciu 'rest' lub kodów błędów. A jak włączyć automatyczne włączanie się filtra tego pod nogami ?
devil_inside
Posty: 860
Rejestracja: 28 lip 2011, o 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: devil_inside »

Ot co, klimatronik w oku jest na tyle niezły, że mój chodzi ustawiony na 19st 2-gi rok i nic w nim nie ruszam. W zimie czasem jak nie chce mi się drapać szyby to kliknę w pełną moc na przednią szybę, a później "auto" i wracam do 19st., a i jeszcze jak jadę za tirem ze zwierzyną, to włączam filtr węglowy.
Mercedes Benz E300TD '97
BMW K75 '88
Leszek304
Posty: 1226
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 15:16
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: Leszek304 »

maclos pisze:A jak włączyć automatyczne włączanie się filtra tego pod nogami ?
wystarczy poszukać ;) pełny opis masz tutaj:
viewtopic.php?t=6359&highlight=w%EAglowy
Poza tym REST to nie tyko odczyt parametrów ale również grzanie na zgaszonym silniku. Często korzystam z tego zimą gdy wychodzę z auta na kilka-kilkanaście minut np. do sklepu. Wówczas włączam REST, zamykam auto i kabina w środku się ogrzewa (oczywiście jeśli układ chłodzący silnika jest ciepły).
Jest: W210 kombi, 2.0 benzyna WDB2102351A959463
Był: S-klasa, W220 S320 CDI 2001.
Był: E-klasa, W210, 2.9TD, Avantgarde, sedan.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości