Jak zamontować ogrzewanie foteli

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

zwornik
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2009, o 22:13
Lokalizacja: Kraków

Jak zamontować ogrzewanie foteli

Post autor: zwornik »

Mam skórzaną tapicerkę, która oczywiście jest bardzo zimna zimą. Pomyślałem więc, że kupię fotele z ogrzewaniem i je sobie wstawię.
Pytanie brzmi: Czy da się to zrobić, jak, czy może już ktoś robił, czy ma ktoś pojęcie jak przerobić wiązki i czy jest to konieczne?

Będę dozgonnie wdzięczny za konkretne odpowiedzi.

pozdro
Cóż... i tak kiedyś wszystko się rozpadnie. E240 2.6 benzyna 2001
Awatar użytkownika
wasiliew
Doradca VIP
Posty: 3484
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wasiliew »

Witam,
oczywiście da się to zrobić. Zajrzyj Sobie w mój profil - w galerii zobaczysz jak ja dałem włączniki do ogrzewania. Pod włącznikami są ukryte przekaźniki. Nie pamiętam, ale przewód 12V pociągnąłem chyba bezpośrednio pod akumulator i dałem na kablu bezpiecznik. Jeśli chodzi o kostki pod fotelem to kable przeciąłem, bo kostek raczej nie dostaniesz. Ja dodatkowo ciągnąłem jeszcze kable do elektryki siedzeń.

pozdr
Jest W203 C180T kompressor
.:WDB2032461F829195:.

ex W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
.:WDB2102351A504364:.
zwornik
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2009, o 22:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zwornik »

No dzięki, dodałeś mi trochę odwagi. :lol:
Rozumiem, że po prostu podpiąłeś 12V do kabelków w fotelach i że nie potrzeba żadnych jakiś dodatkowych modułów po to żeby to grzało. Czyli wnioskując dalej, czy oznacza to również, że dwa zakresy grzania są realizowane przez dwa druty oporowe grzejące siedzenie albo pojedynczo albo wspólnie, a nie np: przez zmniejszanie napięcia przez jakiś tam moduł?
I jeszcze dodatkowe pytanie, czy siedzenia przed liftem pasują do modeli po lifcie?

pozdro
Cóż... i tak kiedyś wszystko się rozpadnie. E240 2.6 benzyna 2001
Awatar użytkownika
wasiliew
Doradca VIP
Posty: 3484
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wasiliew »

Siedzenia pasują. Ja mam wersje przed FL, a fotele kupiłem od wersji po FL. Jak już będziesz kupował to proponuję poszukać foteli elektrycznych, ze sterowaniem przy fotelu (niestety większość ma sterowanie z boczków drzwi - więcej pieprzenia z instalacją).

Ogrzewanie wygląda mniej więcej tak: kabel od akumulatora idzie do 2 przekaźników (po jednym na każdy fotel), z każdego przekaźnika odchodzi kabel do fotela i do przycisku włączającego. I tyle :mrgreen: W parę godzin zrobiłem wszystko, ale z pomocą ojca, bo zna się lepiej na elektryce niż ja. Po włączeniu ogrzewania grzeje się od razu tyłek i plecy. Próbowałem się bawić z oryginalnym włącznikiem ale bezskutecznie.

pozdr
Jest W203 C180T kompressor
.:WDB2032461F829195:.

ex W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
.:WDB2102351A504364:.
zwornik
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2009, o 22:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zwornik »

Dzięki, pomogłeś mi wielce. Teraz tylko siedzenia z czarną skórą i elektryką :| nie wiem czy się uda.
A tak swoją drogą to ja właśnie mam siedzenie z elektryką sterowaną na boku i jest to lekkie udogodnienie, ale nie umywa się do tych z pamięcią gdzie można regulować wszystko łącznie z zagłówkiem i zapamiętać 3 pozycje. Ciekawe czy ktoś wkładał takie siedzenia do modelu ze zwykłymi siedzeniami elektrycznymi i czy się da. Znam też Twoją odpowiedź wasiliewie, że "się da ale czy warto. " Myślę, że gdyby to działało bez zarzuty to warto.
Cóż... i tak kiedyś wszystko się rozpadnie. E240 2.6 benzyna 2001
Awatar użytkownika
wasiliew
Doradca VIP
Posty: 3484
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wasiliew »

Dla chcącego nic trudnego. Mi się nie chciało w to bawić bo i tak tylko ja jeżdżę swoim okiem i nikt mi nie przestawia fotela, a w tej cenie jaką ja dałem, nie dostałbym tapicerki ze sterowaniem i pamięcią w boczkach.

pozdr
Jest W203 C180T kompressor
.:WDB2032461F829195:.

ex W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
.:WDB2102351A504364:.
paputek11
Posty: 670
Rejestracja: 6 maja 2008, o 10:33
Lokalizacja: jaworzno

Post autor: paputek11 »

witam!
jaka jest cena takiej przeróbki b o tez mam zimno w d.... ( :cry: i jest to ni eprzyjemne uczucie myslałem tez nad kupnem webasto ale to za droga zabawka .pozdrawiam
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

paputek11 pisze:witam!
jaka jest cena takiej przeróbki b o tez mam zimno w d.... ( :cry: i jest to ni eprzyjemne uczucie myslałem tez nad kupnem webasto ale to za droga zabawka .pozdrawiam
Skóra do siedzeń podgrzewanych elektrycznie jest inna (inaczej obrobiona) dlatego
matę grzewczą kupuje się w wersji materiał oddzielnie,a w wersji skóra łącznie ze
skórą.Nie radzę wkładać maty samemu w skórę zwykłą bo ją przepali.Po za tym
mata jest sterowana w oryginale wyłącznikiem termicznym i czasowym.
Maty oryginalne na allegro są od 100 do 300 zł sztuka nie wiadomo z jakich
wersji siedzeń (trzeba się dokładnie pytać).Modułów sterujących nie widziałem.
Kupuję je u niemców od modelu 124.Przeróbka łącznie z wykonaniem otworów
w drewnie to 750 zł jedno siedzenie w materiale lub zamszu.Do skór się nie
dotykam wymieniam całe obszycie przeciętnie 4.5 tys sztuka.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości