Nowy forumowicz i zakup okulara.

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

meliszipak
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2008, o 14:48
Lokalizacja: Garwolin

Nowy forumowicz i zakup okulara.

Post autor: meliszipak »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam 38 lat, a moja praca to również pasja. Zajmuje się złotnictwem i fotografią.
Obecnie ( od 5 lat) jeżdzę najgenialniejszym wozem wszechczasów Mercedesem 123 200D rocznik 1982. Uwielbiam ten samochód ponieważ jest dostojny, niezawodny i bardzo szczęśliwy dla mnie. Wywiózł mnie z tarapatów finansowych, nigdy nie zawiódł, nawet nie zapłaciłem żadnego mandatu :). Wiadomo jednak, że czas płynie, a blacha koroduje.
Tak więc, wymarzyłem sobie, że następnym samochodem będzie W 210.
I tak znalazłem to miejsce.
Nie jestem fanatykiem szybkiej jazdy. Jeżdzę powoli i ostrożnie.
Od samochodu oczekuję niezawodności, komfortu i niskich kosztów eksploatacji.

Wymyśliłem, że tak jak poprzednio kupię auto z małym silnikiem diesla bez turbo.
Niestety czytając forum dowiedzialem się o awariach pompy wtryskowej w silniku 2,2.
Czy rzeczywiście to jest powszechna przypadłość i ile ewentualnie kosztuje regeneracja
takiej pompy?. Czy wobec takich faktów, warto jedynie interesować się motorem 250D?
Niestety, największym dla mnie problem jest to, że sam tak do końca nie potrafię
ocenić stanu wozu i przebiegu. Sceptycznie podchodzę do opisów stanu aut na allegro i martwię się, że stracę masę czasu, wydam wiele na paliwo i doradcę zanim kupię dobry samochód.
Czy można jakoś w miarę prosty sposob kupic dobre auto? Czy jedyne wyjście to wyjazd na " zachód" po samochód. Jeżeli tak, to może polecicie jakąś sprawdzoną osobę z
która warto pojechać i która pomoże w zakupie?
Pragnę przeznaczyć maksymalnie 25000 na auto.

dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomek77
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2008, o 23:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomek77 »

Muszę Cię zmartwić, ale model W210 pomimo szeregu pozytywnych zalet ma jedną wade: lubi rdzewieć. Wyjazd do Niemiec odradzam znajomy właśnie wrócił siedział 10 dni większość W210 na sprzedaż to modele CDI, starsze typy silnika to jak na lekarstwo, a bez TURBO to już w ogóle można zapomnieć. chyba że "obrotny handlarz cos Ci wynajdzie... szczerze odradzam"
Polecam odkupienie jakiejś ładnej sztuki od właściciela tutaj na miejscu, najlepiej żeby był właścicielem przynajmniej z 2 lata(powinno to wyeliminować auto z jakąś większą wadą)
Kasa jaka chcesz poświęcić powinna wystarczyć. Co do rdzy i na co patrzeć przy oględzinach to poczytaj jest już kilka postów na ten temat.
Z tego co się doczytałem to te pompy Lukasa potrafią się psuć z dużą częstotliwością i trudno wyeliminować tą usterkę, chociaż mam znajomego z C220D i od zakupu (7 lat) nie miał problemu z tą pompą
W210 2,9 ex
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości