problem z elektryką MB 300 td

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Tasman
Posty: 17
Rejestracja: 3 gru 2008, o 16:42
Lokalizacja: Ustka

problem z elektryką MB 300 td

Post autor: Tasman »

Witam mam problemik ze swoim okularem.Często po uruchomieniu świeci mi się kontrolka na przycisku otwierania kufra oraz nie gaśnie tylnia lampka oświetlenia wnętrza (na podsufitce).Wtedy nie działają mi wycieraczki oraz kierunki.Przyciskami z przodu nie mogę tego wyłączyć.Kufra w ogóle nie mogę otworzyć.central nie działa.Szyby raz można opuścić ,raz nie .Zagłówki z tyłu na przycisk-nie działają .Fotele przednie "nie pompują się ".W tyniej części coś terkoce.Nazbierało się :cry: .Ale traska Dania -Polska pozytywnie.
januszj
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2008, o 20:50
Lokalizacja: Toruń

Post autor: januszj »

1.
wymień zamek w tylnej klapie, on odpowiada za palenie się kontrolki i oświetlenie tylnej części samochodu.
2. wycieraczki to osobny temat, maja osobne zasilanie z bezpiecznika (są innym układem) często zaciera się mechanizm wysywu wycieraczki, trzeba ja wyjąć umyć w benzynie i przesmarować.
3. kierunki to też osobny obwód, sa sterowane ze sterownika w komorze między silnikiem a przedziałem pasażerskim, często występują na module zimne luty.
4. centralny zamek nie działa, on jest sterowany podciśnieniami z pompki sprawdź czy są prawidłowo podłączone żółte przewody, jeżeli wszystko jest szczelne , wymień zamek
5. zagłówki sa też składane podciśnieniowo. Sprawdź pompkę może nie starcza jej na złożenie zagłówków i zamknięcie centrala albo gdzieś tył po wypadku jest odcięty na wyjściu z pomki
:-D
E 270 CDI 2000
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Zaglowki, ale tez przeciez tylna klapa to podcisnienie chyba?

Jesli kierunki nie dzialaja razem z wycieraczkami, to proponuje sprawdzic dlugie swiatla, bo sie moze okaze ze przelacznik uszkodzony, choc mam nadzieje, ze to juz sprawdziles.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

a może to ten moduł w skrzynce po prawej co mark opisywał że on duzo robi , zalał sie albo mase stracił
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Tasman
Posty: 17
Rejestracja: 3 gru 2008, o 16:42
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Tasman »

wielkie dzięki .trochę mnie "oświeciliście".Auto zostawiłem u elektryka , który zna mercedesa.Dzięki Wam wiem czego mogę się spodziewać.Elektryk wspominał coś o "zimnych lutach".DZ
spodek
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2009, o 03:25
Lokalizacja: wrocław

Post autor: spodek »

Witam mam problem z centralnym zamkiem tzn. przy zamykaniu pilotem muszę czynność tę powtórzyć 40/50 razy zanim zamknie całkowicie , odrazu dodam , że potem otwiera się prawidłowo nawet po dwóch dniach . Pompka jest sprawna bo zagłówki i bagażnik działają normalnie. Podejrzewam ,że to problem z jakowymś przekaźnikiem bo pomka przy zamykaniu włącza się tylko na sekundę , albo i wcale. Stąd ta ilość załączeń trzeba "zrobić ciśnienie" . Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o radę
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości