EPC - kontrolka mrugająca która spać po nocach nie daje

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Lesio
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 07:08
Lokalizacja: Poznań

EPC - kontrolka mrugająca która spać po nocach nie daje

Post autor: Lesio »

Witam wszystkich! opiszę po krótko mój problem: po odpaleniu autka pali sie kontrolka EPC i silnik nie wchodzi na wyższe obroty niż 1200, wystarczy jednak,że wyłączę zapłon kluczykiem i odpalę motor ponownie , wszystko wraca do normy,lampka gaśnie i silnik wkręca sie normalnie. Zauważyłem,że taka sytuacja ma miejsce jak auto stoi po dłuższym nieodpalaniu np.przez noc, czyli kiedy jest zimne. Samochód mam od miesiąca i nie mam jeszcze dobrego mechanika co by looknoł pod tą długą maskę tego wspaniałego pojazdu (W210 2.2D 96rok). Z góry dziękuję za każdą informację w mojej sprawie i mam nadzieje ze przyczynie sie do rozwinięcia naszego forum o nowe tematy :-)
Mercedes....moja nowa pasja:)
Awatar użytkownika
mark
VIP
Posty: 274
Rejestracja: 16 lut 2008, o 04:53
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: mark »

Witaj , dieslami wprawdzie nie jeżdżę już od 10 lat , ale sprawdż na początek cały układ paliwowy od zbiornika paliwa aż do pompy wtryskowej i wtryskiwaczy . Chodzi o to , że może na którejś złączce nie trzyma uszczelka ( o ring lub zaworek zwrotny ) i układ po dłuższym postoju zasysa powietrze , paliwo cofa się do zbiornika . W momencie odpalania silnika popatrz na przewody paliwowe , czy widać w nich pęcherzyki powietrza ( jeśli tak to wymień o ringi na złączkach kosztują kilka złotych ) . Może wypowiedzą się koledzy aktualnie jeżdżący dieslami , są w temacie na bieżąco i może mają inne pomysły :mrgreen:

Pzdr.
obecnie -W220 S500
+W210- E280 R6 Elegance 1996r. automat
+ W168 1,6 2001r. automat
i kilka sztuk MB poprzednio
Awatar użytkownika
Lesio
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 07:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lesio »

Dziękuję za podpowiedź.... sprawdzę ten trop w tygodniu i o rezultatach z pewnością napisze.... Zrobię chyba wpierw komputer, bo jeszcze mam problem z kontrolką świec po wymianie więc może czegoś więcej sie dowiem....Pozdrawiam!!
Mercedes....moja nowa pasja:)
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

EPC to najczesciej problemy z ELEKTRONIKA ukladu paliwowego.

Zgadza sie, w pierwszej kolejnosci sprawdz, czy wszystko szczelne.
E 220 CDI '01 Elegance
karol999
Posty: 461
Rejestracja: 27 sie 2008, o 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: karol999 »

Witam. Tez mam taki problem i elektryk powiedzial ze jest to zawór elektromagnetyczny pompy wtryskowej. Wymiana niby ok 1500zl. Pzdr tzn. moj tata ma taki samochod xD (zeby nie bylo) :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości