E230 kilka pytań

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Username
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:55
Lokalizacja: Polska

E230 kilka pytań

Post autor: Username »

Witam... jestem nowy i nie znam sie na motoryzacji ani na naprawach samochodów. Mam kilka pytań aby uzyskać trochę pomocy
2 tygodnie temu kupiłem Mercedesa E klase 230 z rocznika 1997 sedan. Bardzo fajny itd... mam kilka pytań które mnie niepokoją.
1. Gdy samochód zapalam rano wszystko jest ok. Jak nacisnę na gaz obroty spadają i samochód sie zadusza. Gdy sie nagrzeje silnik do 50 stopni wtedy jest wszystko w porządku reaguje poprawnie na dodawani gazu. Jak jest zimny i się trochę go przegazuje to delikatnie cyknie w silniku i chodzi dobrze (o ile nie zgaśnie wcześniej) trudno nim ruszyć jak jest zimny bo silnik zagasa (chyba ze na pólsprzegle sie rusza to idzie) dlaczego tak sie dzieje?
2. Załozone jest oryginalne radio BE 2010 classic które pyta o CODE. Ostatni właściciel zgubił karte z kodem i nie moze dobrac kodu do niego. Czy poza ASO lub innym czarodziej od elektroniki coś mogę zrobić?
3. Myślę o zmianie radia na inne. Pod Radiem mam schowek na kasety (lekko poroniony) czy można tam wmontować radio inne? czy przy wyborze radia muszę na coś zwrócić uwagę , czy pasuje do tego auta każde radio?
4. Koło dźwigni zmiany biegów są klawisze do opuszczania szyb. Działa poprawnie tylko prawa strona od lewej szyby nie jadą w dół ale jak sie naciśnie w góre słychac ze silnik pracuje, podejrzewam ze coś było wylane na te klawisze. Czy jest jakakiś sposób na dotarcie do tych przełączników żeby jes wyczyścić? to samo z centralnym zamkiem od środka moge tylko klawiszem na desce rozdzielczej zamknąć wszystkie drzwi ale nie da rady otworzyć.
5. na środku mam klawisz ECO świeci na czerwono co to jest? :)

Dziękuę za ewentualna pomoc i przepraszam jesli coś nie jasno wytłumaczyłem ale nie jestem fachowcem
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

1. przepływomierz , układ paliwowy , czujnik temp, podłaczyc pod komputer
2.o kod zapytaj na forum pomogą koledzy,podaj win podaj nr z radia
3.mozna zamontowac kazde inne radio szukaj z płaskim przodem to nie bedzie wystawało z drewna
4.klawisze wyjmujesz z całym drewnem poprostu lekko cigniesz do gory , odpinasz wtyczki i masz klawisze z drewnem na stole
5.klawisz eco czy ec?? economik jak sie swieci to klima nie działa
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Username
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2008, o 20:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: Username »

:) dzięki serdecznie za podpowiedź muszę w poniedziałek przysiąść przy nim i wyjąć te klawisze.
Kod radia? musze je wyjąć prawda? co wetknąć w szczelinki najlepiej? i jakie długie przede wszystkim musi to coś być?

Aha, a w radiu ktoś mi tłumaczył ze sa jakieś kostki ISO rozumiem ze obojętnie jak kupie podłącze i będzie cykać? czy potrzeba wielkiej techniki zeby samemu to wymienić?
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

5mm na 100mm , wsadzasz w obydwie dziury i rozchylasz na prawo lub lewo lub sciagasz do siebie nie pamietam

[ Dodano: 2008-11-16, 09:39 ]
kostka iso to kostka iso jedynie mozliwe ze trzeba bedzie zamienic plus po stacyjce z plusem stałym bo t jakios jest na odwrot nieraz w mesiu
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości