[2001 MERCEDES E55 AMG AUTO] Prosze o pomoc w kupnie

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

silveruser
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2011, o 01:25
Lokalizacja: york

[2001 MERCEDES E55 AMG AUTO] Prosze o pomoc w kupnie

Post autor: silveruser »

Witam!

W poscie mowa o tym aucie:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... TQ:GB:1123

Uprzejmie prosze o porade co to za auto i co przy przebiegu 300k km moze zaczac sie w nim sypac liczac, ze jest takie jak w opisie (ASB? Silnik?) . Czytalem ten temat przylepiony ale tam nie pisze co sie kiedy sypie, a to dla mnie bardzo wazne. Co powinno juz byc wymienione przy przebiegu 300k km? Czy te auta jak pasaty z 2008r zacieraja sie po 200k km?



O co spytac sprzedajacego kupujac ten bolid? Rozchodzi sie o to, ze to moj pierwszy mercedes bedzie a ja ich nie czaje bo nigdy nie mialem. Dotego jeszcze to jest amg i wogle masa literek na tylnej klapie jakich nie czaje. Czaje volvo i jak bym volvo mial kupic to dla mnie bajka i piaskownica... ale mercedes to ja nie ten teges i zanim sie odnajde w tym wszystkim to z 2 tyg mina.



(Jezeli tytul nie chalo albo rubryka to ja prosil bym o przesniecie do poprawnego0

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

silveruser pisze:co to za auto
Mercedes

[ Dodano: 2011-06-25, 02:44 ]
silveruser pisze:co przy przebiegu 300k km moze zaczac sie w nim sypac
Wszystko

[ Dodano: 2011-06-25, 02:45 ]
silveruser pisze:Czy te auta jak pasaty z 2008r zacieraja sie po 200k km?
Tak. Ten akurat po zatarciu przejechał jeszcze 100tyś km :lol:

[ Dodano: 2011-06-25, 02:46 ]
silveruser pisze:O co spytac sprzedajacego kupujac ten bolid?
O nic bo i tak będzie kłamał.

[ Dodano: 2011-06-25, 02:47 ]
silveruser pisze:zanim sie odnajde w tym wszystkim
To kupa forsy zniknie z kieszeni podczas eksploatacji.
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Kierownica nie po tej stronie, reszta tak jak napisał Toni :-)
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

tonidriver, ty to potrafisz zniechęcić do zakupu :-)
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
jarecki500
Posty: 1700
Rejestracja: 18 sty 2010, o 07:39
Lokalizacja: poznań

Post autor: jarecki500 »

jak sie nie zna niech nie bierze... fotki zrobione aby nic nie było widać, kiera po prawej więc w naszym kraju nie do sprzedania, eksploatacja w UK może cie zabić, jak na poierwsze auto spod znaku gwaizdy weź lepiej jakies 320CDI albo 270 a nie takiego smoka... tylko się zniechęcisz do gwiazdy a widzę że chęci masz...
Nissan Primera 1,9 dCi
S210 E290 TurboDiesel Elegance
W124 E250D skradziony
W124 230E LPG ex
W201 200E LPG ex
W123 200D ex
silveruser
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2011, o 01:25
Lokalizacja: york

Post autor: silveruser »

Wiec tak:
- na kupo mnie stac. Na wache tez. Auto biore dla siebie, bo mi kiera po tej stronie pasuje.

Exploatacje mam wliczona w budzet domowy (utrzymuje 4 samochody, wszystkie to szwedzkie turbo benzyny), jedyne czego sie boje to to, ze gada kupie i np: wtryskiwacze pojda precz albo ASB sie spoci bo nikt oleju nie wymienial. Albo, ze materialy sa tak obliczone, by auto sie zaczelo degradowac po pewnym przebiegu.

Wiec pytanie proste, licze, ze koles pisze prawde i auto jest zadbane. Na co zwrocic uwage jak wezme go na kanal? Na co zwrocic uwage jak bede go prowadzil?

tonidriver, zabawny nie jestes.
jarecki500, wlasnie dlatego tu jestem by sie dowiedziec. Potrzeba mi auta dla kobiety (dlatego automat) i czegos pakownego i bezpiecznego - baba powiedziala ze volvo ani saba nie chce.

milo mi ze ktos odpowiedzial, Piotr
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
silveruser
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2011, o 01:25
Lokalizacja: york

Post autor: silveruser »

Auto potrafie kupic, pytam sie na co zwrocic uwage w wersji ktora mnie szczegolnie interesuje czyli E55 - kazdy silnik/asb ma inna specyfikacje - wikipedia pisze sztynks i nieprawde, liczylem na opinie ludzi obeznanych z tematem.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

W każdym aucie zwraca się uwagę na to samo. Nie bądź tępy :-P
jarecki500
Posty: 1700
Rejestracja: 18 sty 2010, o 07:39
Lokalizacja: poznań

Post autor: jarecki500 »

powiedzmy uczciwie... znamy sie na meśkach ale nie aż tak żeby na AMG... to są wersję dla milionerów... w przenośni i dosłownie... poszukaj tu takich co mają E55 :)
może jeden raz kiedyś jechał :)
prawda jest taka że to są eksponaty nie do jazdy na codzień!!!!
to są autka dla takich co mają kilka aut a np AMG raz na miesiąc do lansu...
jesli chcesz auta dla kobiety kompletnie wykluczam AMG!!!!
stary!!!! jej kup inne sportowe jakiekolwiek chcesz ale nie 10 letnie AMG... no chyba że lubisz dużo kasy kłaść... do takich aut nie ma mechaników!!!! a jeśli będą mówić, że sie znają to cie będą tylko doić a ty będziesz jeździł od jednego do drugiego pozbywając się bardzo szybko bardzo dużych pieniędzy...
stać cie?! to kupuj!!! nie stać? nie bierz... pwoiem tylko że tu ci nikt nie pomoże w najmniejszym kawałku odnośnie AMG... jedynie wyposażenie czy jest ok czy nie wg VIN i takie tam pierdy... a jesli to auto juz ma nakulane... co ma sie rozumiec samo przez sie... to ja bym odpuscil... jesli chodzi o automat to kup jej 220CDI... naprawde będzie zadowolona...
chyba że nosi długie blond włosy a samochód jej służy do lansu a faceta ma od tego by za to płacił... a co ją to obchodzi ile to kosztuje??? chce mieć gwiazdeczke (kobiete) to niech frajer płaci...
widuje takie na codzień... myślisz że ona myśli ile to koszuje????
Nissan Primera 1,9 dCi
S210 E290 TurboDiesel Elegance
W124 E250D skradziony
W124 230E LPG ex
W201 200E LPG ex
W123 200D ex
Awatar użytkownika
misza
Posty: 522
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 18:42
Lokalizacja: PL

Post autor: misza »

hehe smiac mi sie chce jak czytam te niektore bzdury...
W202 C280
W201 2.0 D
Łamaga 2.5 TD
Awatar użytkownika
kowal755
Doradca
Posty: 2490
Rejestracja: 16 lut 2010, o 16:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kowal755 »

W210 E55 AMG to samochód dość specyficzny, ale spokojnie do ogarnięcia.
Co do ceny zakupu, to nie wiem jak w UK, ale w Polsce czy w Niemczech, za tyle za ile chcesz kupić ten egzemplarz to mógłbyś jedynie kupić powypadkowy złom i to przedliftowy.
Co do wyglądu tego egzemplarza to nie pasuje mi prawa strona samochodu. Przebieg wygląda na realny. Ma piękny kolor z palety Designo
Skrzynia jest ta sama co w E430 i nie ma z nią problemów.
Silnik jest bardzo wytrzymały jeśli nie zostawał poddawany jakimś "ulepszeniom". Takie AMG bez najmniejszego problemu robią po 500kkm.
Jednak ten był poddany jakimś modyfikacjom i moc wzrosła z 354km do ~380. Nie wiadomo kto to robił, jaką samochód miał moc, czy nie została teraz przypadkiem obniżona, aby nie odstraszyć potencjalnych kupujących wyżyłowaniem silnika.
Mercedes E220 CDI, sedan, 2002r.
Awatar użytkownika
Baile
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 12:57
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Baile »

kowal755 pisze:Co do ceny zakupu, to nie wiem jak w UK, ale w Polsce czy w Niemczech, za tyle za ile chcesz kupić ten egzemplarz to mógłbyś jedynie kupić powypadkowy złom i to przedliftowy.
Ceny na rynku Angielskim czy Irlandzkim są dużo niższe, niż w PL czy w Niemczech. W UK czy IRL trzeba doliczyć sobie do utrzymania auta, oprócz paliwa, ubezpieczenia, servisu koszt podatku drogowego, który przy takich autach nie jest tani. W IRL kosztowało by to ok 1500 euro rocznie, dlatego auta z dużymi poj ( jak AMG ) są stosunkowo tanie.
W203 C180 Automatic VIN: WDB2030352F066722
silveruser
Posty: 19
Rejestracja: 25 cze 2011, o 01:25
Lokalizacja: york

Post autor: silveruser »

jarecki500 pisze:powiedzmy uczciwie... znamy sie na meśkach ale nie aż tak żeby na AMG... to są wersję dla milionerów... w przenośni i dosłownie... poszukaj tu takich co mają E55 :)
może jeden raz kiedyś jechał :)
aaa ok. myslalem, ze tu na forum mercedesa klasy E ktos takiego bedzie mial. Wcale nie sa takie drogie, przynajmniej tu w UK.
jarecki500 pisze:prawda jest taka że to są eksponaty nie do jazdy na codzień!!!!
to są autka dla takich co mają kilka aut a np AMG raz na miesiąc do lansu...
jesli chcesz auta dla kobiety kompletnie wykluczam AMG!!!!
stary!!!!
powiedziala ze volvo anie saba nie chce. co do exponatow, auto ma nakulane 170k mil wiec ktos nim jednak jezdzil a nie tankowal za 10pln zeby pod makiem postac.
jarecki500 pisze:jej kup inne sportowe jakiekolwiek chcesz ale nie 10 letnie AMG... no chyba że lubisz dużo kasy kłaść... do takich aut nie ma mechaników!!!! a jeśli będą mówić, że sie znają to cie będą tylko doić a ty będziesz jeździł od jednego do drugiego pozbywając się bardzo szybko bardzo dużych pieniędzy...
z kobieta sie nie dyskutuje. co do mechanikow to sytuacja przedstawia sie innaczej w UK.
jarecki500 pisze:pwoiem tylko że tu ci nikt nie pomoże w najmniejszym kawałku odnośnie AMG... jedynie wyposażenie czy jest ok czy nie wg VIN i takie tam pierdy...
dalo sie jednak doczytac inne opinie
jarecki500 pisze:a jesli to auto juz ma nakulane... co ma sie rozumiec samo przez sie... to ja bym odpuscil... jesli chodzi o automat to kup jej 220CDI... naprawde będzie zadowolona...
jak je owinie, to mi sie silnik przyda, chyba, ze zamiast sie owinac sie przykleii.
jarecki500 pisze: chyba że nosi długie blond włosy a samochód jej służy do lansu a faceta ma od tego by za to płacił... a co ją to obchodzi ile to kosztuje??? chce mieć gwiazdeczke (kobiete) to niech frajer płaci...
widuje takie na codzień... myślisz że ona myśli ile to koszuje????
jest raczej grubawa i cellulitem juz pachnie. na pb do volvo ja stac, a to auto jezdzi tylko od stacji do stacji benzynowej. jak nie ma stacji na drodze miedzy A i B to amba.
kowal755 pisze:W210 E55 AMG to samochód dość specyficzny, ale spokojnie do ogarnięcia.
Co do ceny zakupu, to nie wiem jak w UK, ale w Polsce czy w Niemczech, za tyle za ile chcesz kupić ten egzemplarz to mógłbyś jedynie kupić powypadkowy złom i to przedliftowy.
zdaje sobie z tego sprawe i uwazam auto za akazje. oczywiscie HPI sprawdze i takie tam, po co mi egzemplarz dachowany.
kowal755 pisze:Co do wyglądu tego egzemplarza to nie pasuje mi prawa strona samochodu. Przebieg wygląda na realny. Ma piękny kolor z palety Designo
chodzi Ci o linie drzwi pasazera? Co do koloru sie zgodze, kurcze, pasuje mu.

Co mi sie udalo dostrzec, to "blad" ebay. jak wystawiasz auto na tym servisie to podajesz numer rej i dane auta wypelniaja rubryczki. w opisie, jest ze ma byc szary a jest pearl blue... byly szare? byl przemalowany? nie mogl sie pomylic z nr tablicy bo inne dane sie zgadzaja =>rzecz do zanotowania i zapytania!
kowal755 pisze:Skrzynia jest ta sama co w E430 i nie ma z nią problemów.
i to jest odp. nie wiem co to E430 ale chyba to jest OK. dzieki :)
kowal755 pisze:ilnik jest bardzo wytrzymały jeśli nie zostawał poddawany jakimś "ulepszeniom". Takie AMG bez najmniejszego problemu robią po 500kkm.
dziekuje.
kowal755 pisze:Jednak ten był poddany jakimś modyfikacjom i moc wzrosła z 354km do ~380. Nie wiadomo kto to robił, jaką samochód miał moc, czy nie została teraz przypadkiem obniżona, aby nie odstraszyć potencjalnych kupujących wyżyłowaniem silnika.
no wlasnie to tez sprawdzalem i wikipedia podaje te same dane co TY. mysle sobie, ze jakby to bylo poprawne mapowanie silnika na rolling road to wynik ~26km raczej kiepawy... czy do ECU tego auta do sie wsadzic inny EPROM? Albo "tjningowac" rezystorem?

Niby masz pelna historie servisowa, a z drugiej strony masz ten szajs wsadzony. Najwyzej spytam o fakture i zadzwonie do tej firmy spytac co i jak bylo z autem robione.
Baile pisze:Ceny na rynku Angielskim czy Irlandzkim są dużo niższe, niż w PL czy w Niemczech. W UK czy IRL trzeba doliczyć sobie do utrzymania auta, oprócz paliwa, ubezpieczenia, servisu koszt podatku drogowego, który przy takich autach nie jest tani. W IRL kosztowało by to ok 1500 euro rocznie, dlatego auta z dużymi poj ( jak AMG ) są stosunkowo tanie.
ja mam firme i takie zeczy jak TAX to wydatek 200 funtow na pol roku na 4 auta. a ubezp to jakies 40 funtow miesieczenie na mnie wychodzi (podstawowe, bo auta zbyt nisko wartosc maja i zaczesto je owijam). kobieta jako ze prawko ma krocej, placi 80 za ubezp na max 20 aut.

teraz przyjzalem sie, on ma takie naklejki na szybach. wszedlem na strone i okazalo sie ze to zaklad blacharski... super, poprostu super....
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

jarecki500 pisze:chyba że nosi długie blond włosy a samochód jej służy do lansu a faceta ma od tego by za to płacił... a co ją to obchodzi ile to kosztuje??? chce mieć gwiazdeczke (kobiete) to niech frajer płaci...
silveruser pisze: jest raczej grubawa i cellulitem juz pachnie.
jarecki500, zrobiłeś z jego żony blacharę :mrgreen:
silveruser, zrobiłeś ze swojej żony YETI :mrgreen:
Fajnie ta krzyżówka będzie wyglądała w AMG :mrgreen: :mrgreen:
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości