jak ustawić geometrie kół?

Zawieszenie i układ kierowniczy

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Bartooo
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2008, o 17:39
Lokalizacja: Działoszyn

jak ustawić geometrie kół?

Post autor: Bartooo »

Witam!
Wymieniałem tuleje na wachaczu i chce ustawic teraz geometrie kół oraz zbieżnośc. Pojechałem do mechanika ustawili mi zbieżność, ale mają problem z ustawieniem geometri. Tylne kołą są dobrze ale na przodzie mam 0,06 a drugie koło ma 0,65. Zdziera mi troche opone. Mechanik nigdy nie ustawial w W210 i nie wie jak to zrobić. Ustawiał w C Klasie i mowi ze tam była srubka, kręcil nią i sie przestawiało. Tutaj jest troche inaczej. Robił to już ktoś z was? Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
vax
Posty: 333
Rejestracja: 4 paź 2008, o 23:26
Lokalizacja: wwa

Post autor: vax »

Zmien stacje diagnostyczna na taka, ktora potrafi to zrobic. Tam gdzie maja pozadny sprzet np. beissbarth to w nim wszystko jest pokazane co i jak.
norweg
Posty: 25
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: jak ustawić geometrie kół?

Post autor: norweg »

Bartooo pisze:Witam!
Wymieniałem tuleje na wachaczu i chce ustawic teraz geometrie kół oraz zbieżnośc. Pojechałem do mechanika ustawili mi zbieżność, ale mają problem z ustawieniem geometri. Tylne kołą są dobrze ale na przodzie mam 0,06 a drugie koło ma 0,65. Zdziera mi troche opone. Mechanik nigdy nie ustawial w W210 i nie wie jak to zrobić. Ustawiał w C Klasie i mowi ze tam była srubka, kręcil nią i sie przestawiało. Tutaj jest troche inaczej. Robił to już ktoś z was? Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam!
:!: Witam,kolego zmień stację diagnostyczną ,ja robiłem to samo 2tygodnie temu z moim w210 gościu podłączył pod specjalne urządzenie komputerowe wpisał dane auta i ustawił geometrię pod dane jakie podał komp i jest cacy pozdrawiam :lol:
henryk-w7 Eklasa w210 300d v24 rarytasik sel w126 500 w automacie
Awatar użytkownika
michalgozdek
Posty: 22
Rejestracja: 9 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: jak ustawić geometrie kół?

Post autor: michalgozdek »

w 210 nie ma możliwości regulacji kąta koła jak ktoś to zrobił to na pewno szły w ruch podkładki. Ja miałem tą samą sytuacje i skończyło się wymianą górnych wahaczy i sprężyn i teraz jest cacy - nie pozwoliłem wkładać sobie jakiś podkładek
W 210 300TD Kombi
Waldorff
VIP
Posty: 103
Rejestracja: 17 sie 2008, o 00:13
Lokalizacja: Wa-wa/Gdynia

Post autor: Waldorff »

michalgozdek, nie pozwoliłeś sobie wkładać "jakichś tam podkładek" - a prawdopodobnie dałeś sobie "włożyć" nowe sprężyny i wahacze :lol:
Z dwojga złego wolę podkładki - są sporo tańsze :mrgreen:

W mocowaniu dolnych wahaczy SĄ podkładki.
Za pomocą tych podkładek oraz specjalnych śrub ustawia się kąty.

viewtopic.php?t=22&postdays=0&postorder=asc&start=30
viewtopic.php?t=22&postdays=0&postorder=asc&start=45

[ Dodano: 2008-11-04, 14:42 ]
norweg pisze: (...) ja robiłem to samo 2tygodnie temu z moim w210 gościu podłączył pod specjalne urządzenie komputerowe wpisał dane auta i ustawił geometrię pod dane jakie podał komp i jest cacy pozdrawiam :lol:
Podziel się z braćmi w Mercedesie radosną nowiną - cóż to za stacja...?
Onegdaj: W-114 200D'71, W-115 240D'74, W-116 280SE'76, W-116 450 SEL'75, S-124 250 TD'88 (skradziony), S-210 2.2 CDI'98, S-124 300TDT'92 (rozbity).
Aktualnie: E-124 300TD'94 oraz E-124 300D'93

Jestem dobry w łóżku... mogę spać do południa :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości