CB RADIO - montaż

Rozmowy o nagłośnieniu, telefonach, nawigacji w Okularach.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

daniel
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2008, o 23:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

CB RADIO - montaż

Post autor: daniel »

Witam!
Chciałbym załozyć sobie antene z tyłu na bagażniku i pociągnąć kabel od anteny przez kufer w sedanie. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak przedostać się bezboleśnie z kufra do środka z przewodem do CB Radia ?
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

tak lewy rog zdejmij lekko boczhek gdzie wchodzi ucho od klapy i dołem przeciagniesz wyjdziesz kolo oparcia fotela , zdejmij boczna zaslepke fotela i progiem pociagnij do przodu , odkrecasz listwy trzymajace wykładzine i wszystko miło łatwo i przyjemnie .....
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Troszkę trzeba pokombinować żeby przejść z kufra do kabiny ale jest w sumie sporo miejsca.
Ja poszedłem lewym bokiem i potem pod listwami progowymi, na wysokości przedniego fotela jest łączenie wykładzin i pod nie schowałem przewód w poprzek aż do środkowej konsoli.
Radio mam "wetknięte" między fotel a środkową konsolę, gruszka z kablem też się tam mieści - na tej zaślepce tapicerowanej między fotelem a konsolą.
Trochę niewygodnie przełączać kanały ale z zewnątrz prawie nie widać że coś jest zamontowane.
Ja coś to mogę zrobić fotkę
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

tak chyba najprosciej. lewy boczek w bagazniku od gory z wyczuciem zdejmij, dalej juz zobaczysz jakie to proste bo idzie tamtedy wiazka od tylnych swiatel ;)
daniel
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2008, o 23:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: daniel »

Kubowy pisze:Ja coś to mogę zrobić fotkę
Jeśli to możliwe to byłoby miło :)
Awatar użytkownika
Kubowy
Posty: 104
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:46
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kubowy »

Poniżej fotki:
Załączniki
Tak wygląda samo radio z gruszką.<br />Trzyma się samo. Raz wypadło jak dałem ostro po hamulcach. Można ew. przykręcić ale ja jestem przeciwnikiem psucia wszystkiego co fabryczne :-)
Tak wygląda samo radio z gruszką.
Trzyma się samo. Raz wypadło jak dałem ostro po hamulcach. Można ew. przykręcić ale ja jestem przeciwnikiem psucia wszystkiego co fabryczne :-)
Kabel wciśnięty w łączenie tapicerki przed przednim fotelem żeby przejść do środkowej konsoli
Kabel wciśnięty w łączenie tapicerki przed przednim fotelem żeby przejść do środkowej konsoli
W kufrze trzeba rozpiąć plastiki i odchylić osłonę baku i boczek, wtedy widać gdzie trzeba przeciskać przewód
W kufrze trzeba rozpiąć plastiki i odchylić osłonę baku i boczek, wtedy widać gdzie trzeba przeciskać przewód
Sposób montowania na klapie.<br />Co ważne przy normalnym otwieraniu klapy antena nie wali w dach, jedynie przy otwieraniu klawiszem, wtedy leci z rozpędu i udeża w dach - ale to dlatego że mam dość długą 1,45m.<br />Na klapie naklejona jest folia ochronna.
Sposób montowania na klapie.
Co ważne przy normalnym otwieraniu klapy antena nie wali w dach, jedynie przy otwieraniu klawiszem, wtedy leci z rozpędu i udeża w dach - ale to dlatego że mam dość długą 1,45m.
Na klapie naklejona jest folia ochronna.
E210, 2,7 CDI, ASB, ELEGANCE, 2001r
Obrazek
Awatar użytkownika
michal55yh
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 2 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: michal55yh »

Ja mam zamontowane od strony pasażera między fotelem a tym tunelem. Moim zdaniem tak lepiej kierowcy jest zaglądać na CB w czasie jazdy, bo nie musi aż tak mocno przekręcać głowy. A mikrofon zaczepiony jest o konsolę telefoniczną.
Ex Mercedes W210 E270 CDI.
Fajne to było auto...
Tasman
Posty: 17
Rejestracja: 3 gru 2008, o 16:42
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Tasman »

A próbował ktoś włożyć CB w schowek na popielniczką ? Wydaje mi się ,że to dobre miejsce, tylko nie wiem jak je tam najbardziej bezboleśnie włożyć. :roll:
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

najlepiej jakbys trafil na panele przednie z w210 taksowki tam fabrycznie jest zrobione miejsce na taksometr. na cb idealne miejsce jak dla mnie.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
baca
Posty: 3684
Rejestracja: 11 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: baca »

Dzięki, właśnie sie przymierzam do CB bo jego brak juz mnie kosztował 200 zet.
Jaka antenkę polecacie do mojego Sedesa ?? Batog Midland 145 na dachu to obciach, na klapie ponoc słabo odbiera. Sklaniam sie nad jakąś małą antenką na dachu, ale jaką???
Hej!
Ważne jest aby jechać ! Niech pełny wtrysk będzie z wami!! E300 TD aftomat 1998 Classic
licznik: zostało niewiele do 400 !!
Stalówka S320/2004
daniel
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2008, o 23:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: daniel »

ja mam na klapie i nie widze, słysze :) żadnej różnicy
PUPI
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2008, o 02:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: PUPI »

Tasman, musisz wyciągnąć cały schowek (na forum znajdziesz film jak się to robi), jak już masz go na zewnątrz można wyciągnąć ze środka "półkę" która jest tylko wsunięta na zatrzaski. Wychodzi lekko i sprawnie. Po jej wyciągnięciu otrzymujesz otwór o wielkości 1 DIN czyli jak do zwykłego radia samochodowego. Ja użyłem dodatkowo kieszeni do CB do zamontowania radia, po zamknięciu klapki nie widać wcale radia.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

A jak z glosnoscia radia, ktore siedzi w takiej kieszeni?
U mnie w CB glosnik jest od spodu radia.
E 220 CDI '01 Elegance
Karol M
Posty: 23
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 11:13
Lokalizacja: 68-208 Łeknica

Post autor: Karol M »

własnie ze lipa trzeba je montowac odwrotnie bo inaczej słabo słychac bynajmniej umnie a mam dobry sprzęt.
ROKI
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Ew. podpiac glosnik zewnetrzny.
E 220 CDI '01 Elegance
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości