E 280?

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
lordkoks
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 09:19
Lokalizacja: Toronto PL
Kontakt:

E 280?

Post autor: lordkoks »

Witam wszytskich.
Mam pytanko, ponieważ mało jest postów na temat tego silnika, prosiłbym o pomoc, czy są to dobre silniki,tj. ekonomiczne,mało awaryjne itd.Silnik jak w temacie.
Co sądzicie o tym?: http://www.allegro.pl/item433283330_mer ... xenon.html
pozdro
Nie ma jazdy bez gwiazdy!
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

160000 niewierze :))) to cud :))) ten pokrowiec na kierownicy .......... no i oczywiscie uzywany przez kobiete:)) ja zawsze pisze ze wujek sprzedaje w podeszłym wieku ,no i gdyby był taki zajebisty poszedł by odrazu a on chyba juz dawno wystawiony wiec pewnie nie jeden go ogladał , no po cos nałozył ten pokrowiec na kierownice , chyba ze skóra mu popekała od słonca:)
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
lordkoks
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 09:19
Lokalizacja: Toronto PL
Kontakt:

Post autor: lordkoks »

windykatorek pisze:160000 niewierze :))) to cud :))) ten pokrowiec na kierownicy .......... no i oczywiscie uzywany przez kobiete:)) ja zawsze pisze ze wujek sprzedaje w podeszłym wieku ,no i gdyby był taki zajebisty poszedł by odrazu a on chyba juz dawno wystawiony wiec pewnie nie jeden go ogladał , no po cos nałozył ten pokrowiec na kierownice , chyba ze skóra mu popekała od słonca:)
160000 może i miałby gdyby do kościoła nim tylko jeździł;) :lol:
Zawsze napisane jest że kobieta jeździła,dziadek,wujek, a kto powiedział że te osoby mało jeżdżą i styl jazdy mają ekonomiczny?
Co do tego mesia,to najlepiej zobaczyć na własne oczy i odwiedzić ASO.
pozdro
Nie ma jazdy bez gwiazdy!
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Jesli chodzi o silnik to ja taki uzywam. Dokladnie to jezdze E280 4matic kombi z 1997 roku. Silnik ma 204KM (nie wiem skad te 211KM w ogloszeniu). Byly dwie wersje...V6 i R6...ja posiadam V6. Moj ma przejechane 230 000 km i nic mu nie dolega. Daje juz tak duzemu autu dosc dobra dynamike. Nie ma problemu z wyprzedzaniem i z rozwijeniem predkosci powyzej 200 km/h ;) Z ciekawych rzeczy to moge napisac ze do mojego V6 potrzeba 12 swiec zaplonowych bo sa po dwie na cylinder. Wiem bo wymienialem po zakupie razem ze wszystkimi filtrami i olejem. Ogolnie moja sztuka jezdzi tak jak powinna :) Jesli chodzi o ekonomie to w trasie spala 8-10 litrow (dosc szybka jazda) a w miescie 13-14 (Warszawa...glownie korki :( ). Tyle ze ja mam naped 4x4 wiec on tez troche sie doklada do spalania Oczywiscie jak by sie jechalo ciagiem z pedalem w podlodze na autostradzie to samochod spali sporo ale i szybko bedzie jechal :)

To tyle ode mnie :) Jesli chodzi o ogloszenie to maly przebieg i mala cena wiec ja bym sie bardzo bardzo mocno przyjrzal takiemu autu przed zakupem :)
Awatar użytkownika
elspasoo
Posty: 2574
Rejestracja: 6 lip 2008, o 15:53
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: elspasoo »

Z daleka pachnie okazją :mrgreen: Nikt nie jest głupi, dobrego auta za bezcen nie odda. Ten samochód wygląda na zajeżdżony ,dlatego szukaj dalej w ale w okolicach 20-25tyś. , a i tak będzie ciężko.
Jest CLS 55 AMG'06 ,W124 220E'92 , Smart FF. Ex: CLS55 AMG'05; W251 320CDI '06;W211 320CDI V6 Eleg.7G '06;W169 180Cdi '05 autotronic; W202 250TD'97 Eleg, S210 300T TD'97 Ava, S124 300D'92, W201 2,OD, W124 260E'88 ,W124 200E'87...
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

Ja posiadam e280 z silnikiem rzędowym. Jeśli chodzi o spalanie, to jest normalne jak na tą pojemność i masę auta. Przy ostrej jeździe potrafi jednak bardzo dużo pociągnąć paliwka. Mam skrzynię manualną. Na temat awaryjności nie mogę się wypowiedzieć, bo zrobiłem nim dopiero 10 tys. km. Przez ten czas nie było żadnych problemów, sinik żyleta.
Mondzio :D
Awatar użytkownika
CLK
Posty: 91
Rejestracja: 10 lip 2008, o 16:13
Lokalizacja: WielkoPolska

Post autor: CLK »

Z drugiej strony patrząc, to auto kupione w PL, więc historia samochodu jak najbardziej do odtworzenia. Jaki problem podjechać do ASO i sprawdzić za 300-400zł. Można też sprawdzić w ubezpieczalni, przy odrobinie dobrej woli mogą coś o nim powiedzieć.
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Re: E 280?

Post autor: nonmaximus »

lordkoks pisze:Witam wszytskich.
Mam pytanko, ponieważ mało jest postów na temat tego silnika, prosiłbym o pomoc, czy są to dobre silniki,tj. ekonomiczne,mało awaryjne itd
Benzynowe silniki MB są zazwyczaj mało awaryjne :) A 2.8 V6 wygląda, jak dotąd, na wyjątkowo udaną konstrukcję. Mam taki w sedanie z automatem. 8,8 s do 100 kmh i predkosc maksymalna w okolicach licznikowych 240 kmh pozwala poruszac sie calkiem sprawnie. Jednakze cos za cos - you wanna play you gotta pay. Nie wierze w spalanie kombiaka z 4x4 na poziomie 8 l - chyba, że ktoś jeździ 60-70km/h :mrgreen:
U mnie spalanie benzyny wynosi (85% trasa 15% miasto) od 9,2 do 10,3 l (włączony non stop klimatronik). Taka sama proporcja trasy do miasta (również z klimatronikiem non stop) w przypadku BRC Sequent 56 z wtryskiwaczami Keihin dają spalanie na poziomie 11-12 l LPG. Jazda po Warszawie to spalanie w granicach 16-17 l LPG / 100 km (na benzynie nie liczyłem nigdy spalania dla jazdy typowo miejskiej). Brak różnicy w osiągach pomiędzy zasilaniem benzyną i gazem.

Gdybyś miał jakieś jeszcze pytania to postaram Ci się odpowiedzieć.

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Heh...no te 8 to jak sie jedzie wolno...80-100 km/h i malo hamowania i rozpedzania auta...zadko sie zdarza ale czasem noca sie da jak mi sie nie spieszy, a 9-10 jak normalnie (normlanie nie mylic z "ciagle ponad 200 km/h lub w okolicach") :)
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

CLK pisze:Z drugiej strony patrząc, to auto kupione w PL
Myślę, iż sprzedawca zaznaczył opcję "kupione w salonie", mając na myśli salon zagraniczny. W sumie to każde autko kiedyś było kupione w salonie. Allegro powinno doprecyzować, iż chodzi o polski salon.
Mondzio :D
Awatar użytkownika
CLK
Posty: 91
Rejestracja: 10 lip 2008, o 16:13
Lokalizacja: WielkoPolska

Post autor: CLK »

No fakt. Raczej chodzi o salon zagraniczny. Zasugerowałem się tekstem, że są faktury na naprawy w ASO MERCEDES-BENZ MIROSŁAW WRÓBEL.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości