foto radar mandat

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

foto radar mandat

Post autor: lancer »

Dostałem fotkę i wezwanie do zapłaty od itd. Autem nie jechałem mogło nim jechać 3 osoby. Nie pamiętam kto. Zdjęcie słabej jakości może dlatego że to wydruk z laserówki. Czy doślą mi lepsze zdjęcie twarzy. Nie upieram się że nie zapłacę ale chciałby wiedzieć kto sobie wpadkę zaliczył
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
Henryk
Posty: 88
Rejestracja: 4 maja 2013, o 09:40
Lokalizacja: Olsztyn, WM

Re: foto radar mandat

Post autor: Henryk »

A spróbuj tak, bo to działa. Strona nazywa się Anuluj Mandat i jest bardzo pomocna https://anuluj-mandat.pl/post/dzialania ... owe-wyroki
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: foto radar mandat

Post autor: kmtaxi »

Jeżeli wtedy jechała jedna osoba i nie pamięta, to nie masz szans na uniknięcie mandatu, a jeżeli dwie i więcej, a nie pamiętają kto wtedy prowadził, to jak najbardziej można mandatu nie zapłacić.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: foto radar mandat

Post autor: rr6 »

Uniknąć teoretycznie można tylko punktów. Mandat będzie tak czy inaczej, jak nie za prędkość to za niewskazanie kierującego. Zależy jakie wykroczenie, bo jak niewielkie i ktoś nie ma punktów to lepiej zapłacić 200zł mandatu za prędkość niż 500zł za niewskazanie kierującego.

Słyszałem o tym, że jak dwie osoby jadą i wskazują na siebie wzajemnie lub żadna nie pamięta która prowadziła to można coś ugrać, ale to chyba tylko na etapie sądowym?
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: foto radar mandat

Post autor: kmtaxi »

Tak jak napisałeś, w sądzie taką sprawę wygrałem, bo trudno było wskazać sprawcę jak prowadziły osoby na zmianę, a żeby kogoś ukarać, musi być winny, a nie grupa winnych.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
paputek11
Posty: 670
Rejestracja: 6 maja 2008, o 10:33
Lokalizacja: jaworzno

Re: foto radar mandat

Post autor: paputek11 »

Ja przedstawię swoją historię z fotoradarem .Zdjęcie było wykonane 2 lata temu i wysłane na adres domowy.Udałem się do regionalnego przedstawiciela ITD niestety nie pouczają tylko walą MKK + punkty.Po około 6 miesiącach od rozmowy z ITD wysłałem listem poleconym dokumenty w których to ja wskazałem się jako sprawcę wykroczenia. Do chwili obecnej nic nie przyszło:)
Czyli po otrzymaniu fotki odczekać 6 m-cy i poleconym wysyłacie,u mnie się sprawdziło:)dawajcie znać czy wam też się udało:)
w210 2,5 d 1996 r. avangarde
VIN WDB2100101A097747
Awatar użytkownika
Krychu_W210
Posty: 146
Rejestracja: 15 sie 2017, o 12:58

Re: foto radar mandat

Post autor: Krychu_W210 »

Ja GITD nawet nie raczyłem odpisać jak przysłali mi pamiątkę z odcinkowego pomiaru prędkości, bo nie mieli prawa do wysyłania takich listów i nadal nie mają. GITD nie ma prawa do pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych, dlatego każdemu radzę schować sobie takie pamiątki do szuflady i ich olać. U mnie od ponad 2 lat spokój, bo żerują na ludzkiej niewiedzy i liczą, że kierowcy będą się przyznawać, a można ich wezwania olać ciepłym moczem i się nie przejmować :ok:
W sprawie o wykroczenie ujawnione z wykorzystaniem urządzenia rejestrującego Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie ma uprawnień do wszczęcia postępowania, jednak przed sądowym wszczęciem postępowania ma obowiązek przeprowadzić czynności wyjaśniające i może skierować sprawę do sądu lub zakończyć ją nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego.
Tutaj więcej ciekawostek do poczytania https://anuluj-mandat.pl/post/gitd-wzyw ... -pieniadze
1996 W210 Elegance
WDB2100041A196073
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: foto radar mandat

Post autor: Piasek »

Krychu_W210 pisze: 6 sie 2018, o 20:51 W sprawie o wykroczenie ujawnione z wykorzystaniem urządzenia rejestrującego Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie ma uprawnień do wszczęcia postępowania, jednak przed sądowym wszczęciem postępowania ma obowiązek przeprowadzić czynności wyjaśniające i może skierować sprawę do sądu lub zakończyć ją nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego.
Ale weź to przeczytaj jeszcze raz... tak na zdrowy chłopski rozum.
Awatar użytkownika
Krychu_W210
Posty: 146
Rejestracja: 15 sie 2017, o 12:58

Re: foto radar mandat

Post autor: Krychu_W210 »

Tak na zdrowy chłopski rozum, to choćbym czytał to do porzygu, nie zmieni to faktu, że wciąż nie mają prawa do pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych, więc ich próby czynności wyjaśniających są niezgodne z prawem.
1996 W210 Elegance
WDB2100041A196073
Pawlo0
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2019, o 13:10
Kontakt:

Re: foto radar mandat

Post autor: Pawlo0 »

Mam do was przy okazji pytanie. Jak ponad 2 lata temu fotoradar w innym mieście niż mieszkam pstryknął mi fotkę i do tej pory mandat nie przyszedł to już raczej nie przyjdzie?
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: foto radar mandat

Post autor: mesio14 »

Na forum nie umiesz znależc powitalni , to policja też Ciebie nie znajdzie , no gamonie wszedzie się znajdują :/
E 270 CDI 2000r, lift, manual
maciek1209
Posty: 12
Rejestracja: 2 lis 2018, o 05:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: foto radar mandat

Post autor: maciek1209 »

Pytanie z mojej branzy,napisz na pw to podpiwiem ci jak skutecznie ominac temat
Edit: napisze dla ogółu po krotce , jesli masz zone lub najblizszą rodzinę mozesz wskazac ja jako kierujacego,ta zas z kolei nie przyznaje sie do tego bo ze wzgledu na to ze jest twoja najblizsza rodzina ma prawo do odmowy skladania wyjasnien zgodnie z kodeksem postepowania karnego i kodeksem postepowania w sprawie o wykroczenia rak wiec sprawa trafia do umorzenia z powodu braku moiwosci wskazania winnego
WDB2100161B260745
kogut89
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2020, o 21:45

Re: foto radar mandat

Post autor: kogut89 »

Sporo czasu minęło a się zaciekawiłem. Na czym stanęło?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 28 gości