Zablokowany kluczyk plus kierownica

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

l09
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Polska

Zablokowany kluczyk plus kierownica

Post autor: l09 »

Zwracam się z wielką prośbą. Wyjechałam za granicę swoim pięknym mercedesem i co.....Nie mogę przekręcić kluczyka w stacyjce, ruszyć kierownicą, jedyne co mogę to otworzyć i zamknąć samochód. Tutaj pewnie będzie to kosztować z kilka setek Euro. Nie zabardzo mnie na to stać. Proszę czy ktoś wie co mam rozkręcić a przyznam się, że trochę się znam na maszynie i jeśli do tego dojdzie fachowa poradę na pewno sobie poradzę. Proszę jeszcze raz muszę z dwójkę dzieciaków w przyszłym tygodniu wrócić do domu a czeka mnie przeszło 1000 km, dziękuję za wszystkie porady i pomysły. Dodam że to w210 kluczyk wysuwany na guzik. E230 Benzyna. Jeszcze raz dziękuję pozdrawiam i czekam....l09
Awatar użytkownika
TOMIPLES
VIP
Posty: 53
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 16:27
Lokalizacja: żYRARDóW

Post autor: TOMIPLES »

U MNIE ZDARZYLO SIE COS PODOBNEGO BYLEM W SZPITALU I MIALEM POJECHAC DO DOMU A TU GUCIO KLUCZYK SIE NIE PRZEKRECA
NASTEPNEGO DNIA ZREZYGNOWANY POSZEDLEM PROBOWAC JESZCZE RAZ I W KONCU PO PARU GODZINACH UDALO MI SIE PRZEKRECIC KLUCZYK W STACYJCE JAK MI WYJASNINO TO PRACUJE NA ZAPADKACH TAK WIEC PROBUJ PRZEKRECAC WYCIAGAJAC GO TROSZECZKE JAKIS TYDZIEN JEZDZILEM TAK ZE NIEWIEDZIALEM KIEDY BEDE MOGL ODPALIC KOSZTOWALO MNIE TO DLUGO ALE PO TYGODNIU JAKBY STACYJKA SAMA SIE ZNOWU NASTAWILA I TERAZ ZNOWU DZIALA DOBRZE NIEWIEMM CZY TO CI COS POMOZE - MAM NADZIEJE ZE TAK POZDRAWIAM
W210 E220D 1996-09-10
WDB2100041A241667
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

TOMIPLES, capsa ciężko wyłączyć ? przeczytaj własny post zeza dostaniesz :evil:

l09witamy na forum.
Nie tak dawno przerabiałem to samo, dasz radę odblokować, delikatnie przesuwaj kluczykiem wzdłuż stacyjki, dosłownie milimetr raz w jedną, raz w drugą stronę, drugą ręką próbuj obracać kierownicą-spokojnie, cierpliwie i uda się.
Jeżeli obróciłaś kluczyk, wkrętakiem odkręcasz osłonę pod kierownicą, zobaczysz kolumnę kierownicy(srebrna rura) wraz z blokadą(też srebrne, odchodzi od kolumny pod kątem), oraz modułem stacyjki(czarna plastikowa rurka której przymocowane są przewody).
Kluczem 10mm odkręcasz nakrętkę i wyjmujesz śrubę(wyjmuję się do góry).
Trzeba trochę poruszać blokadą/modułem stacyjki i blokada powinna wyjść z kolumny.
BLOKADĘ W TYM MOMENCIE DO BAGAŻNIKA!!

Auto w tym momencie można odpalić "na krótko"-jak to zrobić napiszę Ci na poza forum jak się odezwiesz czy się udało odblokować kierownicę

Stacyjkę należy oddać do regeneracji(koszt w Polsce 120zł), chyba że chcesz szukać szczęścia kolejny raz(przed wyjazdem do domu:)
Aby wyjąć stacyjkę, należy podważyć okrągłą osłonkę(obok miejsca w który wkładasz kluczyk), a pierścień który będzie wtedy widać po prostu odkręcić.

Metoda2; podana przez noc: jeżeli blokada nie zwalnia, zdjąć klemę z akumulatora do momentu usłyszenia pstryknięcia (u mnie to nie zadziałało)
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

TOMIPLES pisze:U MNIE ZDARZYLO SIE COS PODOBNEGO BYLEM W SZPITALU I MIALEM POJECHAC DO DOMU A TU GUCIO KLUCZYK SIE NIE PRZEKRECA
NASTEPNEGO DNIA ZREZYGNOWANY POSZEDLEM PROBOWAC JESZCZE RAZ I W KONCU PO PARU GODZINACH UDALO MI SIE PRZEKRECIC KLUCZYK W STACYJCE JAK MI WYJASNINO TO PRACUJE NA ZAPADKACH TAK WIEC PROBUJ PRZEKRECAC WYCIAGAJAC GO TROSZECZKE JAKIS TYDZIEN JEZDZILEM TAK ZE NIEWIEDZIALEM KIEDY BEDE MOGL ODPALIC KOSZTOWALO MNIE TO DLUGO ALE PO TYGODNIU JAKBY STACYJKA SAMA SIE ZNOWU NASTAWILA I TERAZ ZNOWU DZIALA DOBRZE NIEWIEMM CZY TO CI COS POMOZE - MAM NADZIEJE ZE TAK POZDRAWIAM
Nie smaruj niczym stacyjki żadnym WD40 bo pogorszysz sprawe
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

z WD40 i innymi różnie bywa, wbrew panującemu przekonaniu potrafi też pomóc, zależy jaka jest przyczyna zablokowania wkładu
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

Pussey pisze:z WD40 i innymi różnie bywa, wbrew panującemu przekonaniu potrafi też pomóc, zależy jaka jest przyczyna zablokowania wkładu
Z tego co wiem stara stacyjka jest brudna a WD40 wymyje brud który spłynie miedzy zapadki a wtedy bez fachowej rozbiórki sie ni obejdzie.
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

tonidriver pisze:Z tego co wiem stara stacyjka jest brudna
u mnie była czysta :-P , ale poszczególne zapadki miały zbyt duży luz osiowy i też nie mogłem odblokować. Tak jak pisałem zależy co się stało, ale też radzę do bólu próbować na sucho.
l09
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Polska

Post autor: l09 »

Witam Ponownie
Bardzo dziękuję za informacje. Autko rozkręcone - jest śruba na dole z gwintem a u góry płaska czy o tym rozmawiamy?? Jeśli tak to jak ją wyciągnąć, bo zatarła się na amen i siedzi i żadnymi niebieskimi siłami nie można jej od tej płaskiej strony wyciągnąć. Proszę serdecznie o kolejne instrukcje obsługi będę bardzo wdzięczna i zobowiązana. Pozdrawiam i czekam l09
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

Kluczyk w pozycji 1 (odblokowana kierownica ??) i śruba(właśnie o niej mowa) powinna wyjść do góry.
Śruba się nie zatarła, tylko w momencie zblokowania kierownicy wchodzi w nią zapadka.
l09
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2009, o 17:06
Lokalizacja: Polska

Post autor: l09 »

Witam
Kluczykiem nie ma szans zrobić na 1!!!! Zapadka rozumiem, ale teraz co dalej?? Da się coś zrobić jak kluczykiem nie da rady ruszyć, i kierownicą też nie?? Pozdrawiam l06
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

Bez demolki, niestety nie.

Kombinuj z kluczykiem, jak nic nie ruszy dalej-ale naprawdę sugeruję na spokojnie próbować, musisz kupić Super Glue i cienką warstwą posmarować grot kluczyka, ale to naprawdę ekstremum-ostateczna ostateczność.

Kiedy klej wyschnie nieco "zwiększy" rozmiar kluczyka, problem jest kiedy już wyjmujesz kluczyk klej zostaje w stacyjce(odłupuje się)-dlateo jak raz się uda przekręcić, to demontaż blokady i "na krótko"...

PS. Zamiast kleju można klucz do dorobienia zanieść i prosić o naddatek, ale nie wiem jaki koszt za granicą, a wielkość naddatku to też kwestia szczęścia.
Riddick
Posty: 150
Rejestracja: 23 mar 2009, o 09:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Riddick »

Witam mam również taki problem że nie mogę przekręcić kluczyka
czy zna może ktoś jakiegoś fachowca w trójmieście?
może poda mi ktoś jakiś numer telefonu?
mój pierwszy merc
W210 E420 327KM AMG 1997 LPG
darekczarny
Posty: 56
Rejestracja: 7 sty 2009, o 06:42
Lokalizacja: Wawa

Post autor: darekczarny »

witam serdecznie
jak odpalic e200 cdi na krotko kto podpowie
kluczyk mi upadl i klops/juz drugi z kolei
i nie chca reagowac w stacyjce
szukam sposobu
potrzebuje gwiazdke na wieczor a tu nie da rady przekrecic kluczyka w stacyjce
dzieki z gory
podam na wszelki wypadek moj tel bo sprawa pilna
505 641 792 prosze o strzalke to oddzwonie
do cewki sie dostalem ale peknieta jest
wiec nici z naprawy
kto podpowie jak odpalic na krotko?
E200CDI 2000r WDB2100071B210023
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Bez sprawnego przynajmniej jednego kluczyka niestety nie odpalisz auta nawet na krótko :idea:
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
darekczarny
Posty: 56
Rejestracja: 7 sty 2009, o 06:42
Lokalizacja: Wawa

Post autor: darekczarny »

rozebralem piloty i w obu sa walniete cewki
w jednym jest peknieta a w drugim nie ma przejscia
moze ktos wie gdzie kupic taka cewke
albo moze ktos zna parametry chociaz
dzieki
E200CDI 2000r WDB2100071B210023
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości