Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

diabollo9
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2017, o 09:35

Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Post autor: diabollo9 »

Witam . Jak w temacie. Mam uszkodzona płytkę w pilocie. Zamykanie dziala, ale od otwierania wyrwany microstyk.
Mam pytanie, moze ktos się orientuje czy jesli kupię uzywany pilot od innego mercedesa to moge go zaprogramować pod moją centralke w samochodzie?
BYŁ:W210 Avangarde kombi E200 Pb+LPG manual-1997r.
JEST: W210 Avangarde kombi E320 Pb+LPG automat-2001r.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Post autor: rr6 »

Tak. Możesz. Ale musisz albo mieć odpowiednie urządzenie albo pojechać do specjalisty. Np. forumowicz hipollo.
Jeśli masz do niego niedaleko to nawet nie musisz kupować, naprawi Ci obecny, ewentualnie wymieni płytkę. On jest z Mławy. Oczywiście w każdym mieście znajdziesz kogos kto to też zrobi.
diabollo9
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2017, o 09:35

Re: Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Post autor: diabollo9 »

A programowanie metodą kluczyk w stacyjce i kombinacja przyciskow?
BYŁ:W210 Avangarde kombi E200 Pb+LPG manual-1997r.
JEST: W210 Avangarde kombi E320 Pb+LPG automat-2001r.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Post autor: rr6 »

diabollo9 pisze:A programowanie metodą kluczyk w stacyjce i kombinacja przyciskow?
Nie, tak nie da się. Jeśli chodzi Ci o to z zamykaniem drzwi itd. to służy tylko do aktywowania kluczyka.
Są dwie metody, albo klonowanie klucza, wtedy trzeba mieć co najmniej jeden sprawny i odpowiedni sprzęt. A druga, lepsza metoda to podłączenie pod odpowiednie urządzenie kodujące i wprogramowanie nowych kluczy (przy okazji usunięcie starych). Co ważne, każdy kluczyk ma limit kodów po którym przestaje działać. Dobry spec wyzeruje limit przy okazji naprawy klucza.
Cena naprawy i wprogramowania takiego klucza to od 200 do 300zl. Oczywiście nie obejmuje to frezowania awaryjnego grota. To kolejne kilkadziesiąt zł.

Btw. na allegro można kupić komplet mikrostyczników do "rybki" za jakieś grosze. Jak masz kogos kto umie to wlutować lub sam dasz rade, to jest to najtańsza opcja. Dawałem kiedyś tu na forum film jak sprawnie i bezstratnie rozebrać rybkę.
diabollo9
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2017, o 09:35

Re: Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Post autor: diabollo9 »

Ok. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź
BYŁ:W210 Avangarde kombi E200 Pb+LPG manual-1997r.
JEST: W210 Avangarde kombi E320 Pb+LPG automat-2001r.
blendor
Posty: 136
Rejestracja: 4 lut 2017, o 12:13

Re: Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Post autor: blendor »

wlutowanie takiego mikrostyku to dla mnie 10 minut zabawy w tym wliczam czas na pojscie siku i kupe
jak to mowi stare przyslowie , trzeba bylo sie uczyc , nie chcialo sie nosic teczki trzeba nosic woreczki
Awatar użytkownika
stanleym210
Posty: 1887
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 16:22
Lokalizacja: siedlce, mazowieckie

Re: Kluczyk rybka pilot uszkodzony

Post autor: stanleym210 »

Gość co ma zakład naprawy kluczy, dorabiania i z tym związane sprawy jak immo itd wlutowywał mi w rybce dwa mikroswicze od zamykania zima i otwierania niedawno,
Cena za szt z robocizną to 20-25 zł i trwa kilka minut.
Potrzebna jest chyba specjalna lutownica.
Mercedes W210 ELEGANCE,
poj. 3,2 Pb + lpg,
wersja z USA
duży wypas, 1999 r.
Mercedesami jeżdżę od 1995 r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości