Problem z centralnym i stacyjka

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: mesio14 »

Tylko po to tu przyszedłeś :orany:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
klon258
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2017, o 19:45

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: klon258 »

Witam serdecznie... mam podobny problem. W210 3.0td 97 kombii. Przy zakupie dostałem 3 kluczyki. Dwie rybki i rezerwowy. Na jedna rybke auto od początku nie reagowalo. Używałem drugiej. Czar prysl gdy pewnego dnia gdy odlaczylem ako na noc... rano zakładając ako rozlaczylem alarm po czym zaknalem z kluczyka auto wszytko działało. I na tym bajka się skończyła. Następnie wsadzilem kluczyk do stacyjki i cisza. Po wyjęciu autko nie reaguje na kluczyk wogole tzn centralny też nie dziala. Podejrzewałem że kluczyk padł więc zawiozlem do powiedzmy fachowca. Dwie stowki poszły bo stwierdził ze kluczyk był martwy i teraz będzie działał. Niestety kluczyk odebrany i nie dziala. Przejrzałem całą instalację i wszystko wygląda w porządku. Brak pomysłów. Dodam że kluczyk rezerwowy dziala. Można normalnie odpalić i jechać tylko problem pozostaje z alarmem gdyż rezerwowym go nie rozlacze. Czy miał ktoś z szanowych tu kolegów podobna sytuację albo pomysł gdzie szukać usterki w takim razie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: rr6 »

klon258 pisze:Witam serdecznie... mam podobny problem. W210 3.0td 97 kombii. Przy zakupie dostałem 3 kluczyki. Dwie rybki i rezerwowy. Na jedna rybke auto od początku nie reagowalo. Używałem drugiej. Czar prysl gdy pewnego dnia gdy odlaczylem ako na noc... rano zakładając ako rozlaczylem alarm po czym zaknalem z kluczyka auto wszytko działało. I na tym bajka się skończyła. Następnie wsadzilem kluczyk do stacyjki i cisza. Po wyjęciu autko nie reaguje na kluczyk wogole tzn centralny też nie dziala. Podejrzewałem że kluczyk padł więc zawiozlem do powiedzmy fachowca. Dwie stowki poszły bo stwierdził ze kluczyk był martwy i teraz będzie działał. Niestety kluczyk odebrany i nie dziala. Przejrzałem całą instalację i wszystko wygląda w porządku. Brak pomysłów. Dodam że kluczyk rezerwowy dziala. Można normalnie odpalić i jechać tylko problem pozostaje z alarmem gdyż rezerwowym go nie rozlacze. Czy miał ktoś z szanowych tu kolegów podobna sytuację albo pomysł gdzie szukać usterki w takim razie? Pozdrawiam.
Ale jak nie działa? Nie otwiera samochodu? Jak otwiera samochód, ale nie reaguje stacyjka to spróbuj "zaprogramować" go. Procedurę masz na forum opisaną kilka razy.

Jak wpadniesz do przywitalni i zgodnie z regulaminem zamieścisz tam post to pewnie ktoś nawet linka poda Ci do tej procedury albo opisze - nie będziesz musiał szukać ;)

Z kluczykiem jest tak, że mogą też "skończyć się kody" - ma licznik, po iluś tam tysiącach użyć przestaje działać (wcześniej dostajesz ostrzeżenie, że koniec wkrótce - przestaje działać, ale po wyjęciu i włożeniu baterii wraca na jakiś czas do żywych). Nie należy tego bagatelizować bo na pewno nawali w najmniej odpowiednim momencie! W takim przypadku nie otworzysz nawet auta.

Napisz też skąd jesteś. Polecimy Ci dobrego fachowca który doprowadzi Ci oba klucze do działania. Możliwe, że ten u którego byłeś nic nie zrobił lub zrobił coś nie tak.

No i na przyszłość, żeby było łatwiej odpowiedzieć na pytania, zamieść w stopce VIN. Naprawdę to znacznie ułatwia sprawę (choć w przypadku kluczyków akurat jest niekonieczne).
klon258
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2017, o 19:45

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: klon258 »

Dziękuję za odpowiedź... A więc jestem spod Poznania... co do kluczykow to one fizycznie wyglądają ze działają-podczerowien jest czerowona dioda mruga. Ale autko nie reaguje kompletnie. Dzwoniąc do fachowców nie potrafią zrozumieć ze kluczyk rezerwowy dziala... dlatego pierwszy magik na tej podstawie postawił na to że klucze padły. No ale nie pomogło.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: rr6 »

klon258 pisze:Dziękuję za odpowiedź... A więc jestem spod Poznania... co do kluczykow to one fizycznie wyglądają ze działają-podczerowien jest czerowona dioda mruga. Ale autko nie reaguje kompletnie. Dzwoniąc do fachowców nie potrafią zrozumieć ze kluczyk rezerwowy dziala... dlatego pierwszy magik na tej podstawie postawił na to że klucze padły. No ale nie pomogło.
Akurat ja z Poznania nikogo nie mam, ale koledzy z tej części kraju pewnie zaraz coś podpowiedzą.
Gdyby jednak nie to możesz wysłać stosowne elementy (stacyjkę, rygiel, kluczyki) do hippolo w Mławie, który jest w większości wypadków w stanie to naprawić bez samochodu i odesłać:

http://hipollomlawa.ubf.pl/news.php


Co do programowania kluczyka jak nie działa to zacytuje częściowo poniższy post:
noc pisze:......Zamknij wszystkie maski
i drzwi nie na kluczyk.Na pilocie naciśnij zamknij i otwórz, w ciągu 10-15 sekund wejdź do auta zamknij drzwi i przekręć kluczyk na zapłon.Wyjmij, jeżeli był tylko wykodowany, zacznie działać.Jeżeli nie, raczej do naprawy, ale warto sprawdzić na Star Diagnosis.......
klon258
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2017, o 19:45

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: klon258 »

Wielkie dzięki... sprawdzę ten sposób również ale czuję że kolega trafił chyba z tymi skonczonymi kodami. Tak czy siak będę informować w miarę na bieżąco o mojej usterce. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: rr6 »

klon258 pisze:Wielkie dzięki... sprawdzę ten sposób również ale czuję że kolega trafił chyba z tymi skonczonymi kodami. Tak czy siak będę informować w miarę na bieżąco o mojej usterce. Pozdrawiam.
Na skończone kody jest metoda - można kluczyki (najlepiej oba) naprawić - choćby u Hippolo.
myagi
Posty: 42
Rejestracja: 26 lut 2017, o 11:31
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: myagi »

Koledzy mam taki problem, padła mi stacyjka i klucze więc kupiłem nowy zestaw: sterownik, kluczyki, stacyjkę oraz rygiel wraz z całą kolumną kierownicy, po przełożeniu wszystkiego kluczyk "rybka" daje się przekręcić, odblokowuje blokadę ale nie odpala, nawet rozrusznik nie drgnie. W czym może tkwić przyczyna?
Dodam że chodzi o 300td numer sterownika był taki sam jak z dawcy jak i również wersja silnikowa i rocznik.
W210 300td automat elegance 1998
WDB2102251A602258
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: kmtaxi »

Na włączonym zapłonie zepnij w module zasilania fioletowy z czerwono białym i zobaczysz czy to problem rozrusznika. Przełożyłeś bebechy z takiej samej wersji? (sedan, kombi). Jeżeli masz automat, to lewarek jest na P, lub na N?
Czy nie lepiej wrzucić VIN w podpisie i przestaniemy zgadywać?
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
myagi
Posty: 42
Rejestracja: 26 lut 2017, o 11:31
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: myagi »

Bebechy przełożyłem też z 3 litrowego diesla z tego samego rocznika, również z automatyczną skrzynią biegów, różnica jest w nadwoziu, ja mam kombi dawca zestawu to sedan.
Różnica w dacie sterownika to raptem 2 miesiące ja mam z grudnia 1997 a dawca z października 1997
Numery OEM sterownika są dokładnie takie same
Lewarek jak jest na P albo N nie odpala.
Rozrusznik wcześniej działał prawidłowo więc to na pewno nie on. Przyczyna jest wymieniony zestaw nie wiem tylko jak to naprawić.
W210 300td automat elegance 1998
WDB2102251A602258
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: kmtaxi »

To sprawdź jeszcze cięgno idące z lewarka do stacyjki, czy wszystko jest prawidłowo zapięte.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
myagi
Posty: 42
Rejestracja: 26 lut 2017, o 11:31
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: myagi »

kmtaxi pisze:Na włączonym zapłonie zepnij w module zasilania fioletowy z czerwono białym i zobaczysz czy to problem rozrusznika.

Sprawdziłem tym sposobem, silnik kręci ale nie odpala czyli rozrusznik jest dobry.

Sprawdziłem też cięgno idące od stacyjki do hamulca, po naduszeniu na hamulec cięgło nie schodziło do końca tylko do połowy, wiedząc że coś jest nie tak naciągnąłem linkę ręką ale pomimo tego auto nie odpala.
Czy to normalne że mogę przerzucać wszystkie biegi bez wciśniętego hamulca?
Mogę również wyciągnąć oraz włożyć kluczyk na każdym biegu.
W210 300td automat elegance 1998
WDB2102251A602258
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Gawra »

myagi pisze:[Czy to normalne że mogę przerzucać wszystkie biegi bez wciśniętego hamulca?
Mogę również wyciągnąć oraz włożyć kluczyk na każdym biegu.
Nienormalne.
Wyjecie kluczyka na każdym biegu swiadczy o braku kontaktu elektronicznego pomiędzy
owym kluczykiem a stacyjka(transponderek ne działa, trza programowc, a może odlutowany)
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
myagi
Posty: 42
Rejestracja: 26 lut 2017, o 11:31
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: myagi »

Witam ponownie już na 100% wiem co jest przyczyna a mianowicie nie podpiąłem pod stacyjkę jednej kostki z cieniutkimi pinami, problem jest tego typu że nie mogę jej znaleźć a konkretnie chodzi o tą małą niebieską/fioletową
http://img526.imageshack.us/img526/8610/dscn8409b.jpg
Wiecie może gdzie ją znajdę? boję się że schowała mi się gdzieś pod tapicerkę, chciałbym dotrzeć do niej od drugiej strony tylko nie wiem gdzie szukać
W210 300td automat elegance 1998
WDB2102251A602258
hipollo
Posty: 84
Rejestracja: 25 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: hipollo »

jeżeli kluczyk daje się wyjąć ze stacyjki podczas uruchomienia auta to jest do naprawy stacyjka
pozdrawiam
Elektronika Samochodowa - Diagnostyka Komputerowa
KODOWANIE - NAPRAWA KLUCZY I RYGLI MERCEDES
698 71 50 50
http://hipollomlawa.ubf.pl/news.php
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości