Czy da sie to naprawić

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Uz210
Posty: 86
Rejestracja: 16 gru 2016, o 09:02

Czy da sie to naprawić

Post autor: Uz210 »

Siemanko wszystkim. Mam pytanie czy jeżeli pękło mi drewno na kierownicy to da sie cos z tym zrobić? Kierownica skóra-drewno. Powiem szczerze, że szkoda wywalać taką kierownicę a tym bardziej jak jakieś 2 tyg temu obszyłem ją na nowo skórą :(
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: Muniek »

Jak pękło drewno to nie; jak tylko lakier to można zeszlifować i na nowo polakierować bezbarwnym.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
Uz210
Posty: 86
Rejestracja: 16 gru 2016, o 09:02

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: Uz210 »

czyli kiera w idealnym stanie(nie licząc tego ,że pęknięta :D) pójdzie do schowka w garażu i będę patrzył sobie na nią i mówił jaki to rarytasik mam nie do użycia. :mur:
Awatar użytkownika
voytecku
Posty: 107
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: voytecku »

Mozesz wrzucic zdjecie i pokazac, jak to wyglada?
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: rr6 »

Zależy jak wielkie to pęknięcie. Są szpachlówki do drewna, nie tylko dające kolor ale i podobną strukturę. Może się uda zrobić na tyle, ze nie będzie widać, potem przeszlifować i bezbarwny na całość elementu drewnianego.
Uz210
Posty: 86
Rejestracja: 16 gru 2016, o 09:02

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: Uz210 »

W koncu mam możliwość zrobienia zdjęcia(gdyz nie było mnie chwile) zaraz lecę do garażu,cykam foty i wstawiam.
Uz210
Posty: 86
Rejestracja: 16 gru 2016, o 09:02

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: Uz210 »

Obrazek Tak to wygląda panowie. Sorki wielkie ,że tak późno.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: rr6 »

Jak nie da się tego ścisnąć, to szpachla do drewna jako wypełnienie, potem podmalować pod kolor drewna (tu ze dwa kolory) i na koniec bezbarwnym (zależnie od umiejętności, albo cały element, albo cieniowanie). Na koniec pasta polerska na bezbarwny. Niestety robota typowo ręczna, ale szkoda takiej kierownicy.

Tylko zastanawiam się czy nie trzeba by na końcu pęknięcia wywiercić małego otworu żeby nie pękało dalej. Niestety refleks światła sprawia, że nie widać drugiej części pęknięcia więc nie wiem czy się rozeszło drewno. Jak tak, to zanim zaszpachlujesz to klej do drewna do środka i trzeba czymś ścisnąć na odpowiednio długi czas. Możliwe, że wtedy nie będzie trzeba szpachlować i podmalowywać. Ale wyrównać i podmalować bezbarwnym trzeba będzie jak najbardziej. Oczywiście ślad jakiś zostanie zawsze.
Jak się rozeszło ale nie będzie chciało się "zejść" pod naciskiem to można zaryzykować wywiercenie nieco ze środka (wiertło 1mm lub coś podobnego) i wypełnienie.

Generalnie da się, sporo z tym ręcznej roboty, ślad będzie ale wg mnie warto, bo dobra kierownica z drewnem to deficytowy towar. Efekt końcowy zależy w całości od sprawności naprawiającego. Na YT jest dużo filmów jak sobie z tym poradzić (większość anglojęzycznych).
Uz210
Posty: 86
Rejestracja: 16 gru 2016, o 09:02

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: Uz210 »

Bóg zapłać Tobie rr6. Jak będzie okazja, to coś postaram się z tym zrobić. Na razie niech leży, a ja sie doszkole na YT jak to robić. jak nie,to oddam do kogoś,może zdziała cuda :)
Uz210
Posty: 86
Rejestracja: 16 gru 2016, o 09:02

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: Uz210 »

Mam też pytanie, czy da się jakos przełożyć to drewno na inną kierownicę czy mi szare komórki wyżarło i gadam głupoty?
Awatar użytkownika
voytecku
Posty: 107
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: voytecku »

Ja oddalbym to do jakiegos rzemieslnika, ktory sie na tym zna i ma doswiadczenie. Ogarnie Ci to za jakies grosze i bedziesz mial kierownice w lepszym stanie niz byla. Chyba, ze sam masz juz takie doswiadczenie i znasz sie na tym.
Uz210 pisze:Mam też pytanie, czy da się jakos przełożyć to drewno na inną kierownicę czy mi szare komórki wyżarło i gadam głupoty?
Chcesz przelozyc drewno na inna drenwniana kierownice czy na skorzana?

Pozdrawiam,
voytecku.
Uz210
Posty: 86
Rejestracja: 16 gru 2016, o 09:02

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: Uz210 »

Drewno przełożyć na skórzaną.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
voytecku
Posty: 107
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy da sie to naprawić

Post autor: voytecku »

Nie rozbieralem jej, ale moim zdaniem nie da sie, to dwie rozne kierownice i roznia sie budowa. Czesci drewniane musza byc pewnie przymocowane jakos do stelaza, ktory jest inny w skorzanej.

Pozdrawiam,
voytecku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości