Problem z centralnym i stacyjka

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Gawra »

Do hipollo wysylasz stacyjke i klucz, on to zaprogramuje(może doprogramowac 2 klucz.
Poda instrukcje jak to zamontować ... itd
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Matiw300
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2017, o 23:26

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Matiw300 »

Ja kupiłem drugi zestaw kluczyk rygiel stacyjka i komputer i jest to samo
Bartek0827
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 01:43

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Bartek0827 »

Witam. Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem jak kolega. Również kombi 3.0TD tylko nieco starszy 98r.
Otóż po powrocie z pracy zgasiłem auto, wysiadam, chce zamknąć- nie zamyka, chcę odpalić- nie odpala. Głupie skojarzenie, że baterie padły w kluczyku. Kupiłem nowe baterie, wkładam, próbuje zamknąć auto- brak reakcji, wkładam klucz w stacyjkę- również brak reakcji. No więc postudiowałem forum i wydedukowałem, że mogło się coś uszkodzić w kluczu lub skończyły się kody. Próbuję drugi kluczyk- wszystko działa elegancko, zapominam o problemie, a tu nagle po miesiącu drugi klucz odmawia posłuszeństwa. :(

Jeszcze moje małe spostrzeżenie: zarówno w pierwszym, jak i drugim kluczyku kilka odpaleń przed awariami zdarzyło się coś dziwnego. Otwieram auto, wkładam kluczyk, przekręcam, grzeją się świece, przekręcam dalej i cisza. wyciągam kluczyk, wkładam, przekręcam, grzeje i odpala bez problemu.

Teraz nasuwają się pytania:
1. Czy możliwe, że w obu kluczykach skończyły się kody w tak krótkim odstępie czasu?
2. Czy jest możliwe odblokowanie kierownicy i skrzyni sposobem majsterkowicza tak bym mógł auto do domu holować(5 Km)?
3. Gdyby odpowiedź na 1 pytanie była twierdząca, czy mogę podmienić stacyjkę, kluczyk i komputer tym sterujący na wyciągnięte z innego oka?

4. I teraz pytanie perełka :zabawa: Czy da się auto uruchomić po złodziejsku? Omijając cały układ kluczyka i stacyjki? Tak żebym mógł nim się przemieszczać w trakcie tego weekendu majowego?

Z góry dziękuję za pomoc :ok:
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: noc »

Na 99% skończyły się kody.Zużyłeś nawet rezerwowe drugim kluczem.Nie wiem skąd jesteś.
Ja mam na telefon gościa który podjeżdża z busem (warsztat) wyjmuje stacyjkę i uruchamia od nowa.
Nie zawsze chce W-wa i okolice 505-154-154
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Bartek0827
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 01:43

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Bartek0827 »

Jestem z Lwówka Śląskiego, więc do stolicy mam dość daleko. Gdzieś tu na forum przemknął mi kontakt do fachowca z Legnicy, który ponoć ogarnia kodowanie. 50 km to o wiele bliżej niz do Wa-wy :) A dobrze wywnioskowałem, ze do wgrania nowych kodów potrzebna jest tylko stacyjka i kluczyk? Czy trzeba całe auto targać do majstra?
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Gawra »

Na pierwszej stronie masz adres i tel do forumowego Kolegi hipollo, wysylasz do niego
stacyjke i kluczyki i za niewiele złotych masz wszystko zrobione.
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: rr6 »

Gawra pisze:Na pierwszej stronie masz adres i tel do forumowego Kolegi hipollo, wysylasz do niego
stacyjke i kluczyki i za niewiele złotych masz wszystko zrobione.
Dokładnie, hippolo ogarnie to wysyłkowo, tylko nie wiem czy oprócz stacyjki i kluczy nie trzeba czegoś jeszcze wysyłać (rygla blokady kierownicy).
Bartek0827 pisze: 2. Czy jest możliwe odblokowanie kierownicy i skrzyni sposobem majsterkowicza tak bym mógł auto do domu holować(5 Km)?
Skrzynię to sobie bez problemu odblokujesz "ołówkiem" - wystarczy włożyć jakiś przedmiot (śrubokręt, pręt) i lewarek da się przełączyć na N.
Tylko, że pamiętaj, w automacie nie zaleca się holowania, a jak już to krótki dystans (5km spełnia ten wymóg) i z niewielką prękością.
Co do kierownicy to może być problem bo zdaje się, że rygla nie da się odblokować na krótko (w sensie, nie wystarczy tam podać napięcia czy coś).
Bartek0827
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 01:43

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Bartek0827 »

Udało mi się znaleźć kontakt do Pana z Legnicy i już rybki i stacyjka do niego pojechały. Zależy mi na czasie, więc korespondencyjna naprawa z wyżej wspomnianym Hipollo trwałaby za długo :(
Całość ma mnie kosztować około 500 zł.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: rr6 »

Bartek0827 pisze: Całość ma mnie kosztować około 500 zł.
Za oba klucze? To całkiem nieźle, wg mnie dobra cena.
Bartek0827
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 01:43

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Bartek0827 »

Tak, za oba. Cieszę się, ze nie przepłacę :) Bo chłonie te złotówki oczko strasznie :szok:
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: mesio14 »

Mógł bys podać nr. tel, do tego gościa z Legnicy ,
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Bartek0827
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 01:43

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Bartek0827 »

Firma Velostat
Ul. Przemkowska 6 Legnica
Tel. 602-669-615
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: mesio14 »

Wielkie dzięki kolego
Bartek0827 pisze:Firma Velostat
Ul. Przemkowska 6 Legnica
Tel. 602-669-615
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Bartek0827
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 01:43

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: Bartek0827 »

Nie ma za co :)

Ja już swój komplet odebrałem. 400zł mnie to wyniosło :)
emeryt
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2014, o 13:37
Lokalizacja: gdańsk

Re: Problem z centralnym i stacyjka

Post autor: emeryt »

Z gdanska stacyjka mercedes benz E .W210 1995 nie oddaje kluczyka scyzoryk.Naprawilem zamek ateraz po zamontowaniu stacyjki w swoje miejsce nie moge wyjac kluczyka ze stacyjki Proszevorade emeryt .
333
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości