SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

benha pisze:U mnie nagrzanie się silnika od tych 80 do 100 jest bardzo szybkie a w środku ani na zewnątrz przy włączonym silniku tego wentylatora nie słychać więc nie wiem kiedy się włącza bez klimy ale raczej przed osiągnięciem 100 stopni. Jedyny moment kiedy słychać (przynajmniej u mnie) ten wentylator to kiedy się silnik zgasi. Po prostu słychać jak schodzi z obrotów. Co do tego czynnika to zalecana jest jego wymiana co roku. Bardziej się rozchodzi o olej który krąży razem z tym czynnikiem bo sam serwis polega na ściągnięciu całego czynnika i oleju, potem się znowu wpompowuje ten czynnik spowrotem do auta i dodaje trochę oleju i barwnika. Sam czynnik to po prostu gaz który przy w miarę niskich ciśnieniach przy rozprężaniu daje dużo zimna. Nieuczciwi handlarze często zamiast tego czynnika pompują do układu po prostu propan butan z butli gazowej do kuchenek. Pompą podciśnienia zbierają cały gaz jesli jeszcze jest i nabijają tym kuchenkowym. Nabicie takim gazem nie kosztuje wtedy okolice 100zł tylko koło 4-5zł.
Ja czynnik tylko dobijałem, w sensie robił to serwis już po kupnie auta. Ale że czynnik trzeba co roku ściągnąć to nie słyszałem, zawsze tylko dobijałem (o ile trzeba było) - chyba, że serwis robił mi to w ramach dobijania.
Tak czy inaczej klima chodzi, dziś temperatura pomimo niskiej na zewnątrz też doszła do górnej części "80" i trzymała się tam. Mam takie wrażenie, że teraz jest jak powinno być, a wcześniej była za niska bo mi się termostat nie do końca zamyka, albo za wcześnie otwiera. Zobaczymy co będzie jak będzie cieplej. W każdym razie dzięki za informacje bo trochę zaczynałem panikować.
Awatar użytkownika
kakadu
Doradca
Posty: 6135
Rejestracja: 23 mar 2010, o 22:01
Lokalizacja: Wlkp/Niemcy NRW

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: kakadu »

W w210 nie trzeba co roku sprawdzać czynnika i oleju w układzie klimy. Kompresor zalacza się i wylacza w zależności od potrzeb.Problem jest w w211 i podobnych autach gdyż tutaj kompresor chodzi cały czas.
E300TD S210 AVANTGARDE 98
WDB2102251A812339
E280 CDI W211 AVANTGARDE 05/06
WDB2110201A869317

(Oo\=*=/oO)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: Piasek »

Kiedyś miałem P107 w klimie i tam też było słychać jakieś dziwne dźwięki po włączeniu klimy, ale tak przez ok 40 sek zanim zaczęło z nawiewów dmuchać zimnym. Też mi specu od klimy powiedział że to normalne w tych autach: słaba izolacja, cieniutkie rurki i słychać jak tam w środku wszystko płynie nim się ciśnieniem napompuje.
Ale w swoim mercu nic podobnego nie miałem. Klima pracowała niesłyszalnie.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

Może u mnie brakuje jakiegoś wygłuszenia, albo rurka gdzieś lekko zagięta. Klima chodzi na razie normalnie (prawda wyjdzie jak będą upały) jeśli chodzi o sprawność.

Co do hałasowania to nie spotkałem się z tym wcześniej. Jedynie w samochodach które za pomocą klimy miały dogrzewanie w zimie (np. honda accord z dieslem tak miała) za pomocą odwróconego obiegu (coś jak grzanie klimatyzatorem w domu) spotkałem się z różnymi "przerażającymi" dźwiękami - ale też nie "bulgotem".
No nic, na razie temat jasny - tradycyjnie poczekam - albo to było na skutek pierwszego rozruchu klimy po zimie, albo poczekam aż coś walnie ;)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: Piasek »

A na maszynie byleś ? Może po prostu za mało czynnika i dlatego ją słychać. Może wystarczy dobić dwie, trzy setki czynnika i ucichnie.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

Piasek pisze:A na maszynie byleś ? Może po prostu za mało czynnika i dlatego ją słychać. Może wystarczy dobić dwie, trzy setki czynnika i ucichnie.
Był dobijany w listopadzie o ile pamiętam. Sprawdzę przy najbliższej okazji.
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

rr6 pisze:
Piasek pisze:A na maszynie byleś ? Może po prostu za mało czynnika i dlatego ją słychać. Może wystarczy dobić dwie, trzy setki czynnika i ucichnie.
Był dobijany w listopadzie o ile pamiętam. Sprawdzę przy najbliższej okazji.
No i sprawdziłem diagnostykę panelem klimy. Ciśnienie 4 (bary?) na wyłączonym silniku więc chyba ok? Jedyny błąd to czujnik nasłoneczniena, ale ten działa. Np. miał 4 volty, zakryłem ręką i skoczyło do 4,3 volta.
Wygląda na to, że wszystko ok.
jaro674
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2013, o 18:22
Lokalizacja: Toruń

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: jaro674 »

Witam! Czy mogę poprosić o podanie numeru lakieru mojego merca. Vin w opisie
W210,E280,150kw, 2001 rok, WDB2100631B374977
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: perys92 »

jaro674 pisze:Witam! Czy mogę poprosić o podanie numeru lakieru mojego merca. Vin w opisie
257U - ZIRCONIC RED METALLIC
jaro674
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2013, o 18:22
Lokalizacja: Toruń

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: jaro674 »

perys92 pisze:
jaro674 pisze:Witam! Czy mogę poprosić o podanie numeru lakieru mojego merca. Vin w opisie
257U - ZIRCONIC RED METALLIC

czyli czerwony... chyba coś nie tak bo mój okular nie był malowany a jest zielony :zdziwko:
W210,E280,150kw, 2001 rok, WDB2100631B374977
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: Piasek »

Jak kolwiek zirconic czy metalic możnaby jeszcze nazwać "zielonym" tak niestety nie RED :)
Nie trzeba od razu że był malowany... może go tylko przebijali :D
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: perys92 »

Moze ruski dekoder szwankuje :D
jaro674
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2013, o 18:22
Lokalizacja: Toruń

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: jaro674 »

Piasek pisze:Jak kolwiek zirconic czy metalic możnaby jeszcze nazwać "zielonym" tak niestety nie RED :)
Nie trzeba od razu że był malowany... może go tylko przebijali :D

no...no... klejony spawany i lutowany... :P
W210,E280,150kw, 2001 rok, WDB2100631B374977
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

Z tymi kolorami to mnie już nic nie zdziwi. Ja mam "szary" (753U TEKTITE GRAY) wg VIN, choć dla szwajcarskiego urzędu był to "zielony". I nie chodzi tu o literówkę między "grün" a "grau".....
Nie mogę teraz znaleźć, ale gdzieś podawałem na forum link do katalogu kolorów producenta lakierów, gdzie były podpięte oznaczenia mercedesa do ich próbnika na stronie. Przy niecodziennych kolorach można było zobaczyć jak naprawdę wyglądają.
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: zibi2210 »

jaro674 pisze:
Piasek pisze:Jak kolwiek zirconic czy metalic możnaby jeszcze nazwać "zielonym" tak niestety nie RED :)
Nie trzeba od razu że był malowany... może go tylko przebijali :D

no...no... klejony spawany i lutowany... :P
Dekoder żle przypisał kolor do kodu 257U.Prawidłowa nazwa lakieru to Circongruen metallic
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości