Po wymianie modułu BSI nadal problem z odpalaniem

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Papudrak
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2016, o 09:01

Po wymianie modułu BSI nadal problem z odpalaniem

Post autor: Papudrak »

Witam.
Posiadam CLK 230, W208 z 98r. Przejrzałem wszystkie wątki na tym forum oraz na innych i robiłem zgodnie z podpowiedziami, czyli najpierw stary moduł polutowałem, pomogło na jakiś czas do momentu jak w trakcie jazdy nagle zgasł silnik (dobrze że nie na zakręcie przy 90 km/h).
Kupiłem kolejny używany moduł BSI z rozbiórki auta, działający no i mam problem z odpaleniem auta. Dopiero za kilkakrotnym przekręceniu stacyjki na "odpalanie" zaskakuje i odpala, puki co nie gaśnie nagle podczas jazdy.
Kontrolki zapalają się, ale jak przekręcam kluczyk na "odpalanie" chyba pozycja 2 to jest tylko takie "cyknięcie" i cisza, niekiedy nawet gasną wszystkie kontrolki podczas takiej próby.
Proszę o wszelkie podpowiedzi
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Po wymianie modułu BSI nadal problem z odpalaniem

Post autor: tonidriver »

Brak masy ? Rozrusznik ?
Papudrak
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2016, o 09:01

Re: Po wymianie modułu BSI nadal problem z odpalaniem

Post autor: Papudrak »

sprawdzałem masę, rozrusznik dobry, 3 lata temu wymieniałem szczotki. Jedynie co z "nowy" modułem zrobiłem to wymieniłem czarną kostkę (przekaźnik?) bo odpalił dopiero jak zmieniłem kostkę ze starego modułu.
Awatar użytkownika
kakadu
Doradca
Posty: 6135
Rejestracja: 23 mar 2010, o 22:01
Lokalizacja: Wlkp/Niemcy NRW

Re: Po wymianie modułu BSI nadal problem z odpalaniem

Post autor: kakadu »

Papudrak pisze:sprawdzałem masę, rozrusznik dobry, 3 lata temu wymieniałem szczotki. Jedynie co z "nowy" modułem zrobiłem to wymieniłem czarną kostkę (przekaźnik?) bo odpalił dopiero jak zmieniłem kostkę ze starego modułu.
Rozumiem że po podłączeniu na krótko rozrusznik kręci?
E300TD S210 AVANTGARDE 98
WDB2102251A812339
E280 CDI W211 AVANTGARDE 05/06
WDB2110201A869317

(Oo\=*=/oO)
Papudrak
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2016, o 09:01

Re: Po wymianie modułu BSI nadal problem z odpalaniem

Post autor: Papudrak »

Witam. Muszę poczekać do weekandu aby to sprawdzić. Dzisiaj z rana uruchomiłem za pierwszym razem auto. Na pewno będę informował o postępach. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości