Terkotanie w skrzyni E290 turbo, automat '97

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mercmilosnik
Posty: 26
Rejestracja: 23 mar 2009, o 16:53
Lokalizacja: Małopolska

Terkotanie w skrzyni E290 turbo, automat '97

Post autor: mercmilosnik »

Witam,
Drodzy Użytkownicy, w zeszłym tygodniu coś zaczęło metalicznie terkotać pod maska po około 10s od odpalenia samochodu. Częstotliwość terkotania rosła wraz z obrotami silnika. Na tamten czas był to jedyny objaw więc po pobieżnym 'macanku' stwierdziłem że łańcuch, pasek itp. jest ok. więc ruszyłem wozem. Na następny dzień z tym objawem podjechałem do fachmana. Mechanik nie bardzo mógł określić źródło pochodzenia dźwięku a po podłączeniu do komputera nic nie wyskoczyło. Stwierdził że to może być skrzynia. Prawda był mały ślizg z 1 na 2 ale tak było odkąd pamiętam i nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy przed wystąpieniem terkotania. Gdyby nie ten dźwięk to na dziś sprawa podobna do problemu z pompą wtryskową tj. brak mocy, jakby tryb awaryjny, ma problem z dobiciem do 70 km/h i wrzuceniem na ostatni bieg. Zna ktoś taki problem?
Pozdrawiam
..:WDB2100171A509722:..

idę Swym torem dlatego sprawy Swe biorę w łapy Swoje
gufner
Posty: 320
Rejestracja: 21 sie 2011, o 18:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Terkotanie w skrzyni E290 turbo, automat '97

Post autor: gufner »

Jak terkocze ci na luzie razem ze zmieniającymi się obrotami, to sprawdź napinacz paska wielorowkowego wraz z amortyzatorami. U mnie amortyzatory już nie trzymały i cały system napinacza wpadał w wibracje.
VIN: WDB2100171A489931
Mercedes-Benz E290TD 1997r.
Łódź - Bałuty
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości