Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

--Arkadia--
Posty: 1185
Rejestracja: 12 sty 2012, o 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: --Arkadia-- »

dozbierać i 211-tkę kupić.
http://www.facebook.com/fotoskarb Lubię To!
http://arkadiuszkubiak.pl

Było:
w124 3.0td
w210 2,9td
w210 2,7cdi
w220 3,2cdi
w203 2,7cdi
w220 3,7 PB
Mazda 6 2.2 GH
Jest W211 lift, Volvo S80
Sephirioth
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2016, o 08:21

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Sephirioth »

Jaki próg początkowy?
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Piasek »

1JZ pisze:Tam po prostu zapominasz o walce z gnijaca buda.
się trochę zapędziłeś... `02 i `03 też ruda lubi, zwłaszcza jak jeszcze zapuszczone egzemplarze bo z budżetem 20 tyś zł tylko na takie liczyć można.
1JZ pisze:Ja bym kupil ladne w211 za 20k
za 20 to jest cena mocno wyjściowa. Zanim doprowadzi to do stanu używalności 10 jeszcze pęknie.
Nie zapominajmy że W211 nie jest tanim w utrzymaniu autem. Nawet podstawowe elementy jak hamulce czy el. zawieszenia przyzwoitych producentów OE kosztują ciężkie pieniądze nie wspominając że w takim budżecie W211 nie jedno skrzętnie ukryte mieć będzie. Zwłaszcza diesel. A w wielu przypadkach "drugie tyle" robocizna...
Śmieszy mnie zawsze tekst: no co tam rozrząd... ile kosztują części, 600zł no to 6 stówek i rozrząd zrobiony...
(przypominam że w pudełku z zestawem rozrządu nie ma małego chińczyka który nam dokona wymiany owego rozrządu). Podobnie nie ma chińczyka z zestawem hebli czy el. zawieszenia a już zwłaszcza jak wchodzą sprawy elektroniczne w grę gdzie za samo podpięcie jakimś uni KTS`em 100kę kasują a do najbliższego speca z SD macie 100km w jedną i 2 tyg. czekania.
A nawet zakładając że trafisz sztukę ogólnie jeżdżącą (wiadomo dużo do roboty ale nic na już, można sukcesywnie) to samo przerejestrowanie i OC (przy pełnych zniżkach) masz tysiaka na dzień dobry.
Nigdy nie kupuje się auta za max kwotę jaką jesteśmy w stanie wyczarować.
Bobby Peru

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Bobby Peru »

Bardzo mądrze napisane.
Sephirioth
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2016, o 08:21

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Sephirioth »

No tak, masz rację Piasek. To powiedz mi w co celować by powiedzmy w budżecie 15k coś kupić? da się wyszperać jakiś egzemplarz w Polsce czy lepiej jechać i ściągać coś z zagramanicy?
1JZ
Posty: 158
Rejestracja: 8 lip 2014, o 00:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: 1JZ »

Sephirioth pisze:Ogólnie to mam prawie 20 przeznaczone na ałt ale trochę się boję 211 bo nic o nich nie wiem i "nie umim kupić" :P Oj kusisz facet :D
Jest drozej i nie ma co ukrywac - zawias aluminium(mimo to trwaly), problemy ze sprzeglami w automatach, szczegolnie 2.7, ale w 3.2 rowniez, sbc, i tyle nowosci :P

Piasek, moj brat mial w211 2002rok i grama rdzy nie bylo. Zreszta skad ma byc skoro tam jest aluminium i ocynk? Chyba, ze samochod byl caly malowany, ale to i tak nie bedzie takiej rdzy jaka masz na kazdym w210, gdy zaczniesz sciagac nadkola, zaslepki i progi, itd.
A najbardziej nie moge przezyc rdzy na dachu - skad to sie tam bierze... :cenzura:
Co do pekania dychy, pewnie ze tak ale w okularze tez piatka peknie jak sie zacznie wymieniac opony, hamulce, oleje, itd. Do tego dolicz remont blacharski(nawet taki za 15k wymaga malowania, a jak nie teraz to po zimie, bedzie wymagal) i powoli zblizamy sie do dychy...
Nie mowilbym tego gdybym nie widzial tamtej 211, bo rownie dobrze moglaby kosztowac 25k(zreszta pod tylu gosc startowal z cena), tylko musialaby miec 200kkm na blacie - taki kraj
Ostatnie zdanie oczywiste, dlatego mowilem o dolozeniu i sukcesywnym doprowadzaniu do fajnego stanu.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, o 13:16 przez 1JZ, łącznie zmieniany 1 raz.
S210 320 CDI Avantgarde
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Piasek »

Najprościej poszukać w PL: za 15-16tyś w W210 to możesz wybrzydzać do woli. Trafi się jakiś zadbany. Diesel albo benzyna (zawsze jeszcze masz margines kasy na zagazowanie)
Jeżeli nie - no to poszukać za granicą. Tam zawsze znajdziesz, najprędzej w przysalonowych komisach wstawione w rozliczeniu. Owszem, położysz i 4 tyś euro ale będzie piękny, niezjeżdżony i zadbany.
Nie sztuką jest kupić W211, nawet polifta za 15 tyś zł na gotowo
Pierwszy lepszy - proszę bardzo
Tylko to nie jest samochód do jazdy - to jest mina którą po korekcie na 200 napasą jakiegoś łasego który stwierdził że za 20 kupi sobie W211 i to nawet polifta. Kupi... i nic więcej bo jeździć tym na pewno nie będzie
Załączniki
W211.JPG
1JZ
Posty: 158
Rejestracja: 8 lip 2014, o 00:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: 1JZ »

Wszystko fajnie, ale po 1 zobacz sobie jak wygladaja te okulary za 15-16k w polsce. Ja je ogladalem i takie stezenie sztrucli za chore pieniadze to chyba tylko w tym modelu. Zreszta masz przyklad tego stalowego lepienca od handlarza za 15tysiecy z poprzedniej strony.

Druga sprawa - 4keuro za w210, serio? Po oplatach wychodzi ponad 20 i co w nim pieknego skoro i tak zgnije po pierwszej zimie, a i stan niewiadomo jaki to nie bedzie, bo zeby mial niski przebieg i wypas to z 8k euro trzeba polozyc.
S210 320 CDI Avantgarde
Sephirioth
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2016, o 08:21

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Sephirioth »

No dobra, ustalone, 211 wychodzą za drogo, a 210 rozpuszczają się jak obietnice wyborcze. To co teraz? Passerati w TDI? :P
Sephirioth
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2016, o 08:21

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Sephirioth »

Zaczynam poparać w maraz i melanchujnię, bo 100% tego co oglądałem to kible a te co się wydawały ok to sprzedający jebnięty...
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Piasek »

Nie chodzi że masz coś odpuszczać. Chodzi o uświadomienie że za 20 tyś zł nie kupisz nic dobrego z W211 za to kawal wartościowego wozidła w W210. A że korozja za 2-3 lata wylezie na tyle że będzie trzeba robić...
W211 za to mechanicznie będziesz w tym budżecie ogarniał i utopisz tyle samo albo i więcej.
Mechanicznie W210 były i są pancerne.
Bobby Peru

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Bobby Peru »

Dalej nie zadzwoniłeś do gościa z GST.

Ja nie chciałem W210 a jakoś tak samo przyszło. Myślałem o innej marce ale jakoś tak nie do końca pasowałby mi to do mojego garażu.
Kupiłem benzynę z sensownym przebiegiem i nie żałuję. A że będę musiał sobie pomalować 3 elementy po zimie, mam to w dupie. mechanikę ogarniam sam.
Sephirioth
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2016, o 08:21

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Sephirioth »

A tu Cię zdziwię, właśnie dostałem VIN i focie.
merce200
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2015, o 10:50
Lokalizacja: opole

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: merce200 »

tez polecam 2.9
Sephirioth
Posty: 66
Rejestracja: 10 sie 2016, o 08:21

Re: Zakup kontrolowany _ początek przygody z W210

Post autor: Sephirioth »

Niee no ustaliliśmy, że przedliftom mówimy NIE. Choć nie ukrywam, przygoda z przedliftem skłoniła mnie do szukania dla siebie gwiazdy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości