zamek w drzwiach kierowcy.

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mbludi
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 09:25

zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: mbludi »

Cześć.
Dzisiaj dochodziłem do przyczyny niedziałającego centralnego zamka i ostatnim podejrzanym został moduł komfortu.
Niestety po odpięciu i ponownym podpięciu modułu komfortu, nie mogę "mechanicznie" zamknąć drzwi kierowcy ( kluczem z kluczyka "rybki" ). Nie mogę również zamknąć drzwi od wewnątrz, cały czas coś "wypycha" dzyndzel w drzwiach.

Jak jeszcze mogę awaryjnie zamknąć drzwi ?

Zbliża sie noc i nie wiem co mam robić :zalamany:

Dzięki i pozdrawim
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: benha »

Albo ciśnienie w układzie centralnego zamka albo coś go mechanicznie blokuje. Sprawdź czy dobrze jest dociśnięta wtyczka do modułu komfortu (ja zawsze ją dociskam rękojeścią z młotka, po tym zabiegu ożywa mi prawa tylna szyba). Jak to nie zadziała to spróbuj odpiąć wężyk z pompki centralnego co by nieszczelność powstała i ciśnienia nie będzie, tylko sprawdź czy po tym zabiegu pompka nie będzie chodzić w kółko. Wtedy najprostrzym i najszybszym rozwiązaniem będzie odpiąć akumulator i wężyk z centralnego. Wtedy powinno się dać pozamykać wszystkie drzwi ręcznie ii będzie na noc spokój. A jak będzie więcej czasu to wtedy się pobawić w sprawdzanie czemu tak jest. Aaa jak to nie pomoże to zostaje ściąganie tapicerki z drzwi i oglądanie co go blokuje.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
mbludi
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 09:25

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: mbludi »

Fakt, odpiąłem zasilanie od pompki, żeby nie podawała ciśnienia ale nie podpiąłem wężyka i mogło nagromadzić się tam jakieś ciśnienie. Idę odpiąć całkowicie pompkę i napiszę czy pomogło. :)
mbludi
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 09:25

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: mbludi »

Działa. Wielkie dzięki !!!
mbludi
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 09:25

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: mbludi »

No i narobiłem.. Z ekscytacji, że mogę zamknąć na noc auto zatrzasnąłem wewnątrz kluczyk...
Pomocy!! jak mogę teraz otworzyć auto, jest jakiś inny awaryjny sposób otwierania zamka z kluczykiem rybką ? W pompce mam podpięte kable, odpięte są tylko wężyki.
Pomocy !!!! :(
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: benha »

A masz kluczyk rybkę w ręce czy jeden jedyny klucz jaki miałeś zostawiłeś w aucie? Jeśli masz kluczyk rybkę w ręce to normalnie wyciągasz z niej grot, wkładasz do zamka w drzwiach i otwierasz ;) Grot wyciągasz pociągając za te kółeczko do którego przeważnie wsadza się zawieszki, breloki itd.
Załączniki
img_2276__168356.jpg
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
mbludi
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 09:25

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: mbludi »

No właśnie ten grot zatrzasnąłem w aucie :(
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: benha »

No to jak nie masz innego kluczyka to zostaje wywalić szybę, zawołać majstra od zamków albo postarać się dostać jakoś do wężyków ciśnieniowych i dmuchnąć jakimś kompresorem licząc na to że jakiś zamek puści nie rozrywając przy tym układu z centralnego, bo skoro wężyk jest odpięty to trzeba będzie tam ładnym ciśnieniem dmuchnąć żeby wytworzyć wystarczające ciśnienie w układzie do otwarcia zamka przy nieszczelności.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
rywal2000
Posty: 350
Rejestracja: 28 lut 2013, o 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: rywal2000 »

benha pisze:No to jak nie masz innego kluczyka to zostaje wywalić szybę, zawołać majstra od zamków albo postarać się dostać jakoś do wężyków ciśnieniowych i dmuchnąć jakimś kompresorem licząc na to że jakiś zamek puści nie rozrywając przy tym układu z centralnego, bo skoro wężyk jest odpięty to trzeba będzie tam ładnym ciśnieniem dmuchnąć żeby wytworzyć wystarczające ciśnienie w układzie do otwarcia zamka przy nieszczelności.
Bzdura :D

Kolego nie wybijaj szyby ani nic nie kombinuj z zamkiem, trzeba odchylić delikatnie drzwi pasażera i wsadzić klina miedzy słupek a drzwi tak żeby była mała szczelina, jak już to mamy to najlepiej przewodem hamulcowym zagiętym na końcu w haczyk ciągnąc za klamke drzwi kierowcy, ot cała filozofia :D (też zatrzasnąłem kluczyk ale jeszcze lepiej bo w bagażniku :rotfl: )
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: benha »

Już widziałem patenty z ciągnięciem za 'dzyndzel' od zamka żeby się otworzyły (ale u nas to odpada :P) ale o tym żeby przez całą kabinę przewód hamulcowy pchać do klamki to nie słyszałem :D
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
rywal2000
Posty: 350
Rejestracja: 28 lut 2013, o 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Re: zamek w drzwiach kierowcy.

Post autor: rywal2000 »

To szczerze polecam :D tylko trzeba dobrze wycelować i mocno pociągnąć klamkę, musi się odchylić na niemal 90 stopni, najlepsza do tego jest kobieca ręka, facet szybko się zdenerwuje, autopsja :hyhy:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości