Stuki w zawieszeniu co to może być?

Zawieszenie i układ kierowniczy

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

tachowp
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2008, o 10:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: tachowp »

Po założeniu opon letnich nasilił się na wybojach odgłos stukania więc wypada wrócić do tematu wymiany tych tylnych siłowników NIVO .Stąd pytanie gdzie można w dobrej cenie zamówić te siłowniki do Avangarde 2001 270 CDI .Na forum ceny widziałem różne od 780 - 1200 zł . Czy ktoś z kolegów ostatnio kupował tą część ? Pozdrawiam :-)
MB 210, 270 CDI 2001 r.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

tachowp, jestes pewien ze to ich wina?? bo szkoda wywalic 2 klocki na siłowniki jak te byłyby dobre
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
tachowp
Posty: 18
Rejestracja: 20 gru 2008, o 10:13
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: tachowp »

Na pewno są wybite dolne mocowania bo wszystkie możliwe tuleje met.gumowe zostały wymienione.Ponadto po przyłożeniu łyzki do opon pod sam siłownik widać ten luz. Wszystko by było ok ale nie mam czasu na długi postój i oczekiwanie na regenerację i w tym problem. Pozdrawiam!
MB 210, 270 CDI 2001 r.
Awatar użytkownika
dk77
VIP
Posty: 98
Rejestracja: 2 lut 2009, o 20:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: dk77 »

Mam dokładnie ten sam problem. Luz jest wyczuwalny w dolnej części amortyzatora. Gumy górne miałem wymieniane, nic to nie dało. Kupno nowych amorków odpada, pozostaje regeneracja...
Mercedes W210 2,7 CDI, 2001 r. Elegance/Kombi.
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

kolego wymien lacznik stabilizatora i stuki ustana
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Awatar użytkownika
dk77
VIP
Posty: 98
Rejestracja: 2 lut 2009, o 20:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: dk77 »

Kolego "Mesio14" byłem w kanale i wyraźnie widziałem luz na amorku w dolnym mocowaniu. Być może łącznik stabilizatora również ma jakiś wpływ ale tutaj luz na amorku jest. I to na tym ruchomym elemencie dolnego mocowania. Podpytywałem już w warsztacie i można to zregenerować.
Mercedes W210 2,7 CDI, 2001 r. Elegance/Kombi.
tomtoja
VIP
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2008, o 19:17
Lokalizacja: Mława

Post autor: tomtoja »

Może ja cos podpowiem.Miałem też ten problem i nie można było tego zdiagnozować.Już byłem gotowy zamówić amorki ale ksztmnie przeraził i szukałem dalej.Okazało sie że do wyniany są górne gumy mocujące amorki w kielichach karoseri,koszt 60 zł i spoojnie jeżdzę.a pracy 30 min
Tomek E250 96`Kombi.
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

ale kolego zrozum ze leki luz na czyms gumowym nie bedzie wydawal takich stukow a ten lacznik jak ma leki luzik to dotyka wachacza i po nierownosciach postokuje ja z tym bylem nawet w aso i nic nie znalezli pozniej dopatrzylem sie
E 270 CDI 2000r, lift, manual
micboc6
Posty: 97
Rejestracja: 18 gru 2008, o 10:22
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: micboc6 »

Witam czy ta firma www.nagengast.pl/ jest godna polecenia chodzi o regenerację siłowników nivo bo chcę sie tam wybrać.Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-11, 22:36 ]

[ Dodano: 2009-06-11, 22:37 ]
Właśnie wczoraj odwiedziłem firme nagengast.Specjaliści od zawieszenia siłowniki zregenerowali wraz z tulejami zwrotnicy i stukanie ucichło jak ręką odjął.Polecam tą firmę!!!!!!
spin
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: konin

Post autor: spin »

witam
a czy ktos potrafi polecic kogos z lodzi lub niedalekiej okolicy, kto potrafi zregenerowac amortyzator nivo ?
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Nie regeneruje się ich, a przynajmniej nie powinno.A jeżeli już to parami.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
spin
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: konin

Post autor: spin »

noc pisze:Nie regeneruje się ich, a przynajmniej nie powinno.A jeżeli już to parami.
zle sie wyrazilem za co przepraszam, chodzilo mi o regeneracje mocowania (gornego i dolnego) amortyzatora nivo. sam amorek jest ok. jesli chodzi o gorne mocowanie to trzeba to tez dorabiac czy da sie kupic jako element i ktory to bedzie na obrazku ?
generalnie objaw mam podobny do tego co koledzy wczesniej pisali: cos stuka przy wjechaniu w dziure, dzwiek trudny do okreslenia, bylem u mechanika, wymienil tuleje przednie tylnego wachacza, nic sie nie zmienilo, bylem u diagnosty, stwierdzil, ze poduszka belki, wymienilem, nie pomoglo, zarowno mechanik jak i diagnosta sie poddali. oczywiscie sprawdzalem tez przy oproznionym bagazniku, sprawdzalem zamocowanie aku pod tylnym siedzieniem, ale jest ok. teraz wyczytalem o tym mocowaniu amorka, wiec postanowilem, ze jeszcze to sprawdze, a jak nie to juz sie poddam z braku pomyslow. cena wymiany calego amorka jest zaporowa, natomiast regeneracje mocowania bylbym jeszcze w stanie przyjac na klate :mrgreen:
stukanie jest z tylu od strony pasazera, auto to w210 96 sedan, z nivo.
tylko pytanie czy gdzies w lodzi lub okolicy to zrobia ? ktos moze ma jakis namiar ?
pozdrawiam.
Załączniki
amorek.gif
micboc6
Posty: 97
Rejestracja: 18 gru 2008, o 10:22
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: micboc6 »

Z tego co się oriętuję to nivo ma tylko kombi

[ Dodano: 2009-06-16, 12:32 ]
spin pisze:
noc pisze:Nie regeneruje się ich, a przynajmniej nie powinno.A jeżeli już to parami.
zle sie wyrazilem za co przepraszam, chodzilo mi o regeneracje mocowania (gornego i dolnego) amortyzatora nivo. sam amorek jest ok. jesli chodzi o gorne mocowanie to trzeba to tez dorabiac czy da sie kupic jako element i ktory to bedzie na obrazku ?
generalnie objaw mam podobny do tego co koledzy wczesniej pisali: cos stuka przy wjechaniu w dziure, dzwiek trudny do okreslenia, bylem u mechanika, wymienil tuleje przednie tylnego wachacza, nic sie nie zmienilo, bylem u diagnosty, stwierdzil, ze poduszka belki, wymienilem, nie pomoglo, zarowno mechanik jak i diagnosta sie poddali. oczywiscie sprawdzalem tez przy oproznionym bagazniku, sprawdzalem zamocowanie aku pod tylnym siedzieniem, ale jest ok. teraz wyczytalem o tym mocowaniu amorka, wiec postanowilem, ze jeszcze to sprawdze, a jak nie to juz sie poddam z braku pomyslow. cena wymiany calego amorka jest zaporowa, natomiast regeneracje mocowania bylbym jeszcze w stanie przyjac na klate :mrgreen:
stukanie jest z tylu od strony pasazera, auto to w210 96 sedan, z nivo.



Witam.Noc ,możesz wytłumaczyć dlaczego nie powinno sie regenerować siłowników
spin
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, o 15:08
Lokalizacja: konin

Post autor: spin »

micboc6 pisze:Z tego co się oriętuję to nivo ma tylko kombi
kombi ma w standardzie, sedan jako dodatkowe wyposazenie
Marek3003
VIP
Posty: 97
Rejestracja: 11 lut 2009, o 22:28
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Marek3003 »

Witam, też miałem stuki w tylnym zawieszeniu. Wymieniłem wszystko co przyszło na myśl mechanikowi a okazało się także, że to dolne mocowania amortyzatora - luz jak diabły choć same amorki miały sprawność 84 i 86 %. Wtedy nie wiedziałem, że możliwa regeneracja. Oglądając rysunek powyżej wydaje mi się, że na dole są dwie poziome śruby nie jedna w mocowaniu. Pozdr.
Pozdrawiam.E 430.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości