Automat nie wrzuca biegu na zimnym

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Sirbielu88
Posty: 106
Rejestracja: 4 sty 2015, o 17:15
Lokalizacja: Opole

Automat nie wrzuca biegu na zimnym

Post autor: Sirbielu88 »

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem skrzyni biegów bodajże 722.6. Zimą jest to najbardziej wyczuwalne bo gdy temp. spadnie poniżej ok 5 stopni to przy rannym odpaleniu automat wrzucał jedynkę i dopiero po przejechaniu ok 800m wrzucał dwójkę i już jeździł normalnie przez cały dzień. Jakoś się tą zimę przemęczyłem. Wymieniłem olej i filtry i pod koniec zimy na jednym cylindrze rozsypał się pierścień i zrobił rozpiz....l w silniku. Kupiłem autko z takim samym silnikiem i skrzynią taki sam rok i ogólnie tylko kolorem się różniły. Przełożyłem z nowo kuipione do mojego starego komplet silnik z skrzynią z nadzieją że będzie lepiej. Oczywiście autko jeździ, ale. Problem jest taki sam, tylko że jak rano będę delikatnie wciskac gaz )dosłownie muskać go) to wrzuci tą dwójkę i dalej. Jednak doszły problemy że skrzynia zawiesi się na 4 lub na trójce i muszę przewajchować i zaczynam start z miejsca po kolei przerzucając 1 2 3 4 D i wtedy jedzie. Ponadto czasem podczas jazdy niespodziewanie automat wrzuci wyzszy bieg szarpiąc przy tym mocno :/ Z uwagi na to że mam części z tego kupionego dawcy to podmieniłem komputer. No i odpalam autko daje R a to takie jebięcie jakby miało zaraz wózek wyrwać. Daje na D i to samo. No ale dobra, rozbujałem autko do 4 tys obr. i nic, nie wrzuca w ogóle wyższego biegu. i wajchowanie lewarkiem nic nie daje. Po dwóch kilmetrach już tak nie szarpał jednak biegów zmieniać nie zmieniał. Numer obydwóch modułów skrzyni jest taki sam, różnią się troszke numerkami drobnym drukiem. Powiedzcie mi co począć bo już mam dosyć :/ Wątpie żeby to była wina skrzyni bo i na tej z dawcy jak i na tej starej mechanizm działania wyglądał podobnie. Dodam jeszcze że dawca jeździł prawidłowo i biegi wrzucał idealnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Automat nie wrzuca biegu na zimnym

Post autor: kmtaxi »

Chcesz jakiejś konkretnej odpowiedzi to dawaj konkretne dane. Jakie auta z jakim silnikiem z którego roku, numery VIN.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Sirbielu88
Posty: 106
Rejestracja: 4 sty 2015, o 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Automat nie wrzuca biegu na zimnym

Post autor: Sirbielu88 »

kmtaxi pisze:Chcesz jakiejś konkretnej odpowiedzi to dawaj konkretne dane. Jakie auta z jakim silnikiem z którego roku, numery VIN.
Sorki, nie zauważyłem że profil pusty
W210 E240 2.4 V6 170 KM 98r. Avantgarde skrzynia automatyczna 722.6
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości