Renowacja nadwozia

Tutaj będą fotorelacje i opisy własnoręcznych napraw.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Renowacja nadwozia

Post autor: Piasek »

jarkope pisze: A jeżeli wykonuje się pracę dla kogoś, to trzeba być odpowiedzialnym i robotę wykonać solidnie.
szacun za podejście :ok:
jarkope pisze:Niedoróbki wykonane przez siebie dla siebie samego trochę mniej bolą, chociaż irytują. Ja nie jestem profesjonalnym lakiernikiem, chociaż prawie 30 lat temu lakierowałem samochody. Ale to była inna technologia, inny sprzęt, oraz inne lakiery
i to jest dopiero koszmar...
ludzie którzy od 20-25 lat siedzą w blacharce coraz częściej kur**ą bo dla głupich drzwi trzeba cały bok dmuchać bo nie idzie zgubić.
Komputerowo dobierane za pomocą optycznych mierników, na oko po staremu, dupa tam...
Jak nie xyralik jakiś to 3 warstwowa perła - za chiny nie położysz tak jak w fabryce nasrały roboty. Dlatego taki szał na blachy w kolorze w fabrycznym malunku. A i tak się potrafią różnić... Jak dodamy jakość blach - nie dziwi lawinowy rozrost zakładów "rzeźni" gdzie prędzej wstawią ćwiartkę w kolorze niż mają maskę z błotnikiem malować i trochę podłużnicę naciągnąć bo 2-3cm uciekła.
jarkope
Posty: 67
Rejestracja: 4 lut 2013, o 19:23
Lokalizacja: dolnośląkie

Re: Renowacja nadwozia

Post autor: jarkope »

No niestety. W moim przykładzie jest to, że jak pojechałem dorobić lakier ,to przez 2,5h dorabiali, sprawdzali spektometrem i jeszcze nie wiadomo czym a i tak kolor nie pasuje- za dużo dali zielonego i niestety różni się od reszty. Feler zauważyłem dopiero gdy już kładłem clar na drugim błotniku, no to się wściekłem i już nie doprysnąłem go do końca. Została taka kaszka na górze, poprawiał będę jak będzie ciepło i lepsze światło Jeszcze zostanie mi przeprawa z reklamacją. No i weż komuś tak spieprz, to co powie o Tobie?
MB E290 1996/ MB E320 2000 WDB 210 282 1X0 402 16 - od 16-02-2013 AVA WDB2102821x040216
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości