Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: abramm »

Już dłuższy czas gdy sprzedałem okulara i przesiadłem się na większą kolubrynę... Ale jednak w to forum wierzę bo nie jednokrotnie grono tutejsze pomogło.

Mam delikatny problem z eSą , motor 5 litrowy w220 , nadmienie że pod SD był podpięty , świece wymieniłem (myslałem ze 12 to już dużo jak w poprzedniku v6 ale jednak nie.. :D)
Problem dotyczy wypadania zapłonu, znachor poszanowany w okolicy podmienił po wykrytym błędzie przepływomierza na czas testów na używany przepływomierz lecz problem nie ustąpił .

Objawy : po odpaleniu czuc delikatną nie równą pracę silnika lecz nawet ręczne odpinanie cewek by dojść na którym cylindrze jest problem nie daje efektu bo zaczyna poszarpywac bardziej po odpięciu kazdej z cewek !
Czasem jak po odpaleniu szybko ruszę to nawet chodzi dobrze ale w przypadku delikatnego przyspieszania w okolicy 2krpm czuc wibracje charakterystyczne dla wypadajacych zapłonów, bardzo często gdy motor sie rozgrzeje to ma kaprys i chodzi prawie dobrze... a czasem obroty sobie pofalują ..

Na co zwrócić uwagę u doktora , tak by łańcuszkiem nie wymieniał po kolei wszystkiego ... W sumie dziś odpiąłem przepływomierz i sie przejechałem to różnicy żadnej nie odczułem ...

Wskazywało by to na jego winę?
Jaki numer ma część - przeplywomierz ?
NR vin WDB2201751A100397
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: tonidriver »

A1130940048
Sheik306
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2015, o 21:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: Sheik306 »

Stawiam na spaloną cewkę. Po podłączeniu do SD powinno pokazać na którym cylindrze wypada zapłon. Warto zmienić cewkę :)
E420 1996r WDB2100721A200799
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: abramm »

Przewertowałem internety i problem cewki nie zawsze okazywał się trafiony, przeważnie to nie ona.. no zobaczymy dzis pod kompem ...
Zastanawia mnie fakt że po odpięciu przepływki nie było zadnych zmian w pracy motoru ...

Dziękowac tonidriver!
pawel.skupin
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 12:38
Lokalizacja: Tychy

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: pawel.skupin »

Może wystarczy podpiąć pod SD zerknąć na którym cylindrze jest wypadanie zapłonu, podmienić cewki z innym cylindrem, zdiagnozować jeszcze raz i zerknąć czy to ten sam cylinder wtedy można bedzie wyeliminować cewkę :)
Wczesniej:
VW Golf I 1,6D 79r.
W124 250D KOMBI 86r.
W210 E290TD 98r Elegance
W208 3.2 V6 97r Elegance

Teraz:
Skoda Octavia Kombi RS 2.0 TDi
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: abramm »

Po ponownym podpięciu pod komputer , okazało się że błąd przepływomierza znów jest... kolejne kasowanko i przejażdżka i SD wychwycił ponownie ten błąd...Znachor stwierdził że auto łapie złe wartości adaptacyjne i nie jest możliwe że druga przepływka tez jest uszkodzona.. Uważa że problem może byc gdzie indziej i chciałby auto zostawić sobie na kilka dni by wyszukac przyzczyne ! Nie wiem co o tym sądzić...
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: tonidriver »

Tylko przepływomierz lub wiązka do niego. Po co mu auto na kilka dni ?? Nie ma w Skątowni innego mechanika ?
abramm
Posty: 90
Rejestracja: 23 lip 2011, o 15:25
Lokalizacja: Skątowni

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: abramm »

Mieszkam w małym miescie gdzie do dużych miast np Olsztyna czy też Torunia mam po 100 km w jedną jak i w drugą stronę...
Pan Paweł jako jedyny z tego co wiem ma SD w promieniu 20 km.. Specjalizuje się On w naprawach mercedesów od 1982 roku więc raczej wie co mówi.. mam nadzieję !
Sheik306
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2015, o 21:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Wypadanie zapłonu ,przepływomierz.

Post autor: Sheik306 »

Nie zaczynam nowego tematu więc zapytam tutaj. Poszła mi albo cewka albo gumka łącząca świece z cewką. No i o ile zużytą zbadam wzrokiem to z cewką koniecznie muszę jechać na kompa czy jest na sprawdzenie jakiś domowy sposób?
E420 1996r WDB2100721A200799
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 41 gości