Co potrafi org radio?

Rozmowy o nagłośnieniu, telefonach, nawigacji w Okularach.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

wojzet
Posty: 24
Rejestracja: 9 gru 2014, o 12:07
Lokalizacja: Wawa

Co potrafi org radio?

Post autor: wojzet »

Witam,
Nie za bardzo wiem jak nazwać temat... Więc od razu napiszę o co mi chodzi:
Mam seryjne audio, nie gra to jak marzenie (chociaż słuchałem gorszych CA :P ), no więc chciałbym coś z tym zrobić. Radio jakie mam, to org Becker z takim odchylanym ekranikiem na kasety.
1. Czy pod to radio da się podłączyć subwoofer? Mam skrzynie ze wzmacniaczem dwukanałowym i kondensatorem z poprzedniego samochodu, jednak tam siedziało radio ze specjalnym wyjściem, a tu domyślam się że takowego nie ma?
2. Czy jest sens wymieniać głośniki na lepsze bez wymiany radia?
3. Jakie są wymiary tego radia, bo nie mogę znaleźć? Tzn czy można je ewentualnie wymienić na jakieś nowsze i żeby wyglądało to estetycznie? Bo tak na oko to jest trochę większe od zwykłego...
Było: Polonez Caro Plus '01 -> Nissan Almera 1,4 '98-> Polonez Kombi '00 -> Fiat Cinquecento 900ccm '94
Jest: W210 300TD '99, Żuk strażacki '81, Polonez Caro 1,6 GLE '94 x2
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

1. nie - ale może być też tak
2. tak
3. zwykłe 1din
:hyhy:
Obrazek
wojzet
Posty: 24
Rejestracja: 9 gru 2014, o 12:07
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wojzet »

1. Tzn? Mógłbyś rozwinąć?
2. A co byś polecał żeby zauważyć różnice? Gdzieś na forum czytałem że głośniki Hertz są w miare spoko, ale linki do Allegro już wygasły i nie wiem na jakie modele, czy choćby półkę cenową patrzeć... Wgl to jaką moc ma to radio?
3. Serio? Przysiągłbym że jest odrobine wyższe... No nic, po pracy jeszcze dokładnie się przyjrze. Czytałem że z wyjęciem mogą być problemy, ale to jeszcze przede mną.
Było: Polonez Caro Plus '01 -> Nissan Almera 1,4 '98-> Polonez Kombi '00 -> Fiat Cinquecento 900ccm '94
Jest: W210 300TD '99, Żuk strażacki '81, Polonez Caro 1,6 GLE '94 x2
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Obrazek

Chłopaki już nad tym pracują. Możliwe jest przyspieszenie prac przez podanie numeru vin, lub chociaż modelu radia. Bo na razie tylko wiadomo, że ma ekranik.



Co do głośników - napisz ile chcesz na te audio wydać i czego oczekujesz? Jaki chcesz mieć dźwięk?
:hyhy:
Obrazek
wojzet
Posty: 24
Rejestracja: 9 gru 2014, o 12:07
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wojzet »

Haha, poprawiłeś mi humor :P
Ok, myślałem że one mają raczej takie same radia i wystarczy takie info. Sprawdzę po robocie i napisze.
Bo z pamięci to tyle że mu się śmiesznie uchyla ekranik odsłaniając kasety i ma pseudonawigacje pokazującą tylko strzałeczkę w którą str jechać. A i tak najbliższy adres jest jakieś 400 km ode mnie w str zachodniej granicy :D

Co do dźwięku to powiem tak, czasem słucham szant, gdzie to audio spokojnie wystarcza, ale czasem najdzie mnie na coś bardziej wymagającego, z basem w tle. I tu zaczynają się schodki... Jak przy szantach głośniki grają naprawdę głośno i nie trzeszczą, tak jak w piosence są niższe tony zaczyna wszystko pierdzieć i wcale tak głośno już nie gra... Melomanem nie jestem, ale mogły by być głębsze i bardziej odczuwalne basy i jakby delikatnie głośniej grały. W Almerze miałęm jakieś głośniki Sony na przodzie plus te malutkie wysokotonowe (z tyłu pustka), i niskotonowy ze wzmacniaczem i kondensatorem w bagażniku, i było całkiem przyzwoicie. Niestety nie wiem jakie tam były głośniki, wiem że dużo większe niż seria i jakieś lepsze. Jednak nie udało mi się ich wyciągnąć i już się nie dowiem...

No i co do funduszy, nie mam jakiejś konkretnej sumy. Wiadomo że jak najmniej, jednak czy np 4 stówy na głośniki, jest sens, czy w tym przedziale nic się nie poprawi? Z audio mam niewiele wspólnego niestety, więc zupełnie nie mam rozeznania... Tak samo nie mam pojęcia czy to radio pociągnie coś lepszego, czy trzeba się liczyć jeszcze z dokupieniem czegoś lepszego?

[ Dodano: 2015-10-08, 08:28 ]
Niestety nie dałem rady pójść do samochodu obejrzeć radio, ale mam VIN:
WDB2102251A911840
Samochód raczej wygląda na oryginalny, także pewnie siedzi w nim to z czym wyjechał z fabryki
Było: Polonez Caro Plus '01 -> Nissan Almera 1,4 '98-> Polonez Kombi '00 -> Fiat Cinquecento 900ccm '94
Jest: W210 300TD '99, Żuk strażacki '81, Polonez Caro 1,6 GLE '94 x2
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości