E430 4matic Otmuchów prośba o ocenę

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
purgley
Posty: 206
Rejestracja: 30 cze 2015, o 01:25
Lokalizacja: ZGY

Post autor: purgley »

W w124 miałem butle 80l w głębi bagażnika, i to był już max chyba. Muszę zaznaczyć, że jeżeli masz otwór na narty, to zbiornik paliwa jest odpowiednio szerszy o ten otwór. Ostatnio porównywałem pojemność bagażnika do w124 znajomego i się zdziwiłem jak dużo płytszy mam bagażnik przez ten otwór. Jeżeli masz taką dziurę na narty i dowalisz dużą butlę to bagażnika nie ma :(
Co do reszty instalacji to parownik kme red gold załatwi problem zapotrzebowania na gaz, i najlepiej wtryski hana nie wiem jakiego koloru bo aż tak się nie znam :) będzie drogo ale dobrze.
Aktualnie: w210 e420 1996 Avantgarde

ex: w124 300E 91'
w124 220CE 93' Tęsknię za nią, włącz 720p
https://www.youtube.com/watch?v=akTa6hDgqpM
mateusz_kr
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2015, o 17:16
Lokalizacja: krk

Post autor: mateusz_kr »

bez urazy, ale przy aucie z taką mocą i napędem na obie osie chcesz kupić opony za 960zl komplet? Oszczędzasz nie na tym co trzeba.
WDB2100651A969471
cerbera
Posty: 142
Rejestracja: 11 lip 2011, o 07:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cerbera »

Jak by kolega potrzebował mam nowe fuldy zimówki 225
w204 250c ;-)
ex-S210 300TD Avangarde
WDB2102251A673146
A8L 4.2 Złotowłosa
+subaru wrxmy04-sprzedane
subaru legacy disel -sprzedane
evo X zabawka-sprzedane
www.chimerabulls.pl
www.cerrotorre24.pl
frozen
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 10:25

Post autor: frozen »

mateusz_kr pisze:bez urazy, ale przy aucie z taką mocą i napędem na obie osie chcesz kupić opony za 960zl komplet? Oszczędzasz nie na tym co trzeba.
Nie napisałem, że je biorę, tylko poprosiłem o opinię.
Poza tym myślałem wręcz przeciwnie, że właśnie ze względu na 4matic, topowe ogumienie niewiele wniesie do uzyskania lepszych właściwości jezdnych... Więc obrałem na cel nowe "normalne" opony z 2015... na oponeo jest bardzo dużo pozytywnych opinii klientów więc czemu miałbym się czegoś obawiać?

@Cerbera
Jaki model i cena :)

Rozglądałem się też za jakąś instalacją gazową. Czy polecacie np. Zenit?
Ostatnio zmieniony 8 paź 2015, o 09:51 przez frozen, łącznie zmieniany 2 razy.
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Post autor: perzu126 »

Ja na gazie sie nie znam. Ale pod Wieluniem jest gość który zakłada od lat instalacje gazowe i ludzie jeżdżą do niego od nas po 100km, żeby gaz założyć. Nie słyszałem złej opinii. Nawet mechaniczne wtryski chodzą super z gazem od niego ;) Brat kupił E38 V8 i pojechał również na montaż do niego. Instalka za 3500zł- nie wiem jakie bebechy, ale chyba Staga. Parędziesiąt tys km i ŻADNYCH problemów z instalką. Pojechał tylko po 1000km na sprawdzenie, po 10000tys km na wymianę filterka. I tyle.
Także zamiast zastanawiać się na rodzajem wtrysków, reduktora itp. znajdź fachowców, którzy tak ogarną temat, że nie poczujesz że auto jedzie na gazie. Nowa instalka, więc jest gwarancja. A te 100tkm to i tak pewnie przejedziesz bez problemów ;)
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
Awatar użytkownika
Damian86 w210
Posty: 2177
Rejestracja: 5 sty 2011, o 18:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Damian86 w210 »

frozen, 4 matik ma jedną zaletę przyspiesza idealnie śnieg/deszcze itp ale hamuje jak każde inne i właśnie dlatego opony to podstawa... Bo idzie się zapomnieć :) :) :) wiem bo miałem przez 9miechów oko 4x4 ;)
W140
szukam nowego dupowozu .... z gwiazdą na masce :D
fajneksywysazaj
Posty: 1004
Rejestracja: 25 lip 2010, o 23:28
Lokalizacja: NOS,ZSZ

Post autor: fajneksywysazaj »

frozen pisze:Czy raczej celować w tego Staga Premium OBD2?
Ja tam się na gazie za bardzo nie znam(bo w moim aucie nic się z nim nie dzieje :hyhy: ) ale jeżdżąc przez kraj w każdej większej wiosce znajdziesz serwis STAG który w razie awarii naprawi ją... a Zenit,no cóż pierwszy raz o niej słyszę ale tak jak napisałam wcześniej nie znam się na nich :]
KIA Sedona 2006 3.8 LPG
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

wyslij PW do kaczmara niech zrobi tobie fotke co ma pod maską bo nie pamiętam ;_)

w takim autko ważne 2xparownik i dla estetyki np wtryski pojedyncze ( droższe niż listwa ale plus w przyszlości gdyż jak sie jeden uwali to nie musisz całej listwy wymieniać tylko 1 sztukę )
komp zmieści się z lewej strony gdzie jest komp od autka tylko wyprowadzić wtyczkę serwisową i nic nie widać ;-) , co do firmy to już zależy od "gazownika" ja STAGA nie chciałem bo to już nie te instalacje co kiedyś ( patrząc po technicznych parametrach kompa , wtrysków itp ) a cena +200/300 zł od innej firmy

- parowniki pod lewa lampą ( dużo miejsca )
- komp tam gdzie komp auta ( miejsce napewno będzie ,ja miałem wypasione E430 i było jeszcze miejsce )
- wlew pod klapką
- wskaźnik gazu w popielniczce

https://www.facebook.com/msigmarasiak/p ... =3&theater

nie widać nawet kabelka nic a nic :) widoczny jedynie kabel serwisowy do LPG i filterek

koszt instalacji około 4k już nie pamiętam bo rozliczałem się tylko za części montaż w barterze .
frozen
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 10:25

Post autor: frozen »

A czy miał ktoś może styczność z BRC SEQUENT PLUG & DRIVE? Koszt całkowity ~5 300PLN 2 lata gwarancji.
Widać, że jest polecana nawet do mocniejszych silników...
--Arkadia--
Posty: 1185
Rejestracja: 12 sty 2012, o 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: --Arkadia-- »

frozen pisze:A czy miał ktoś może styczność z BRC SEQUENT PLUG & DRIVE
Ja nie miałem do czynienia ale... chcesz to montować do w210 skoro to prawie stanowi połowę wartości auta? Przerost formy nad treścią...
http://www.facebook.com/fotoskarb Lubię To!
http://arkadiuszkubiak.pl

Było:
w124 3.0td
w210 2,9td
w210 2,7cdi
w220 3,2cdi
w203 2,7cdi
w220 3,7 PB
Mazda 6 2.2 GH
Jest W211 lift, Volvo S80
Awatar użytkownika
Kaczmar
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2014, o 12:17
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: Kaczmar »

mateusz_kr pisze:bez urazy, ale przy aucie z taką mocą i napędem na obie osie chcesz kupić opony za 960zl komplet? Oszczędzasz nie na tym co trzeba.
Hmm co to za opony?
Ja zapłaciłem za zimę 2200zł, dobrej firmy ale nie tej z reklam w TV co by nie wydawac max czyli 3tys :padam:

[ Dodano: 2015-10-08, 07:45 ]
Kiedy założysz temat i wrzucisz więcej zdjęć?
- boczek pasażera wyglądał jak szmata :idea: a kierowcy jak nowy :roll: , prawe pokretlo commanda tez mialo dosc, albo baba miala dlugie paznokcie i nerwice albo tak jak mowie cos nie cos było wymienione ale nie udało się wszystkiego dostać i jest troszeczkę cofnięty co i tak nie przekreśla auta.

Stare zdjęcia, jak by mi się nudziło to dorobię zdj umiejscowienia wtrysków/kompa/parowników

Obrazek Obrazek Obrazek

Jedyny minus to troszkę mała butla, przy trasie 1100km*2 tankowanie co ok 350km troszkę uciążliwe ale z drugiej strony dobrze zrobic sobie chwile przerwy co jakis czas, ale w koło komina wystarczy.
Myślałem nawet o 2giej butli z drugiej strony ale... to byłoby przegięcie :zawstydzony:
Na razie maksymalny zasięg na zbiorniku gdzie realnie mam 43L LPG uzyskałem 430km (przy pełnym załadunku to było)
Obrazek:E430
W202 C200 1994r 300.000km sprzedany
W202 C280 1994r 87.777km
W210 E430 2001r 230.000km 4-Matic 7-passenger V8 ;)
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

Kaczmar pisze:
mateusz_kr pisze:bez urazy, ale przy aucie z taką mocą i napędem na obie osie chcesz kupić opony za 960zl komplet? Oszczędzasz nie na tym co trzeba.
Opony b.ważne przy 4maticu
- indeks prędkości
- obciążenie ( auto trochę waży )

bez 1500zł nie podchodź za 17"


Na razie maksymalny zasięg na zbiorniku gdzie realnie mam 43L LPG uzyskałem 430km (przy pełnym załadunku to było)
tu akurat butla jest odblokowana bo nie dostanie się butli do montażu w pionie trzeba zwykłą butle zamontować i odblokować bo z blokadą wejdzie maks 35l no i minus wskaźnik LPG nie pokazuje stanu LPG ale kto by patrzył :P przy takim aucie leje się do pełna i jeździ :)
frozen
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2015, o 10:25

Post autor: frozen »

--Arkadia-- pisze:
frozen pisze:A czy miał ktoś może styczność z BRC SEQUENT PLUG & DRIVE
Ja nie miałem do czynienia ale... chcesz to montować do w210 skoro to prawie stanowi połowę wartości auta? Przerost formy nad treścią...
Jeżeli 5000zł za porządną instalację do V8-ki jest przerostem formy nad treścią, to ja podziękuję za takie porady... Gdybym chciał najtaniej to bym pojechał do pierwszego lepszego zakładu i poprosił o jakiegoś noname'a a nie dyskutował na forum. Auto robię dla siebie na lata do codziennego użytku.
Taki komentarz zachowaj do dyskusji o instalacji V gen za ponad 9000zł...

Chłopaki dziękuję za pomoc ale w tym momencie chciałbym zakończyć ten temat.
Z początku nie chciałem o tym wspominać na forum ale ku przestrodze podzielę się z innymi.

Po wpłaceniu zaliczki wiem, że telefony do sprzedawcy dalej nie przestawały dzwonić, padały różne propozycje, że "dam ponad 16000 od ręki i zabieram". Ok, komuś się bardzo spodobał i próbował, rozumiem to.
Ale pisanie jakiś bzdurnych sms'ów do sprzedawcy, że "ktoś na forum się chwali że kupił, niech mu Pan zwróci zaliczkę i mi sprzeda" to po prostu chamstwo, brak kultury i honoru.
Nie jestem pewien kto za tym stoi ale na 100% jest to osoba z forum. Gdybym chciał to poprosiłbym o nr telefonu tego delikwenta i umieścił tutaj - ale nie jestem takim człowiekiem. Po prostu wszyscy musicie brać poprawkę na posty innych...

Chcę za to podziękować sprzedawcy - Panu Krzysztofowi, który od lat zajmuję się sprowadzaniem aut ze Szwajcarii i sprzedawał już innym użytkownikom z forum. Zachował się profesjonalnie i szczerze polecam jeśli ktoś szuka fajnego auta zza granicy.

Co do auta to chętnie podzielę się szczegółami bo wiem, że normalnych ludzi może to interesować, ale nie teraz - straciłem trochę ochotę.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Kij ma dwa końce. Skad wiesz? że handlarz nie czyta forum i specjalnie Cię jeszcze nie podkręcał? żebyś się nie wycofał... Tu na forum są raczej poważni ludzie a tych co szukali ostatnio 430stki można policzyć na palcach jednej ręki i to po amputacji kilku palców :rotfl:
Bez dobrych dowodów nie ma co rzucać oskarżeń. To nie jest forum gówniarzy co się wkręcają z byle powodu.
:hyhy:
Obrazek
--Arkadia--
Posty: 1185
Rejestracja: 12 sty 2012, o 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: --Arkadia-- »

frozen pisze:
--Arkadia-- pisze:
frozen pisze:A czy miał ktoś może styczność z BRC SEQUENT PLUG & DRIVE
Ja nie miałem do czynienia ale... chcesz to montować do w210 skoro to prawie stanowi połowę wartości auta? Przerost formy nad treścią...
Jeżeli 5000zł za porządną instalację do V8-ki jest przerostem formy nad treścią, to ja podziękuję za takie porady...
Nie 5000 zł za porządną instalację do V8-ki nie jest przerostem ale instalacja za ponad 5K do w210 to zdecydowanie przerost w moim odczuciu ....
kid pisze:Kij ma dwa końce. Skad wiesz? że handlarz nie czyta forum i specjalnie Cię jeszcze nie podkręcał? żebyś się nie wycofał... Tu na forum są raczej poważni ludzie a tych co szukali ostatnio 430stki można policzyć na palcach jednej ręki i to po amputacji kilku palców :rotfl:
Bez dobrych dowodów nie ma co rzucać oskarżeń. To nie jest forum gówniarzy co się wkręcają z byle powodu.
Też bym stawiał na typową handlarską zagrywkę.
http://www.facebook.com/fotoskarb Lubię To!
http://arkadiuszkubiak.pl

Było:
w124 3.0td
w210 2,9td
w210 2,7cdi
w220 3,2cdi
w203 2,7cdi
w220 3,7 PB
Mazda 6 2.2 GH
Jest W211 lift, Volvo S80
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości