moj mesiu nie odpala

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

leslow
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2009, o 09:54
Lokalizacja: koszalin

moj mesiu nie odpala

Post autor: leslow »

mam spory problem z moim samochodem CLK320 2000r. przedwczoraj rano kiedy go odpalilam zaczelo mi wyrzucac na ekran blad za bledem: ABS SYSTEM - VISIT WORKSHOP, DISPLAY DEFECTIVE - VISIT WORKSOP, BRAKE ASSIST - VISIT WORKSHOP. Nie moglam tez ruszyc samochodem bo skrzynia biegow sie zablokowala. Zgasilam samochod i po chwili sprobowalam ponownie ale tym razem wogole nie zadzialal nawet delikatnie nie zakrecil tak jakby kluczyk nie byl od tego samochodu. po kilku ponownych probach znowu zapalil ale pojawily sie znowu te same bledy i wskazowki zaczely wariowac wlaczac sie i wylaczac. Zostawilam samochod w domu. Sprobowalam nastepnego dnia ale wtedy juz nawet nie moglam go uruchomic, przekrecalam kluczyk ale nawet delikatnie nie zakrecil oczywiscie wszystkie kontrolki dzialaja, swiatla, nawigacja, radio - tylko nie chce zapalic. Bardzo prosze o jakies wskazowki. Agnieszka
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Należy naładować akumulator.Samochód odpali i szybko do znajomego elektryka niech
sprawdzi akumulator,ładowanie i rozładowanie.
A przy następnej wizycie na forum zapraszamy do "przywitalni".
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
leslow
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2009, o 09:54
Lokalizacja: koszalin

Post autor: leslow »

witam
bardzo dziekuje za porade ale akumulator wydaje sie sprawny. wszystkie elektryczne bajerki dzialaja: swiatla, centralny zamek, cale podswietlenie w samochodzie, nawet muzyke mozna sluchac na maksa i nic sie nie przygasza. Jeszcze dzisiaj sprawdze akumulator ale jezeli to nie to bedzie problemem czy widzisz jakies inne mozliwosci? Dostalam dwie podpowiedzi: immobiliser albo jakis czujnik na skrzyni biegow ktory kontroluje przelozenia. Co o tym sadzicie? Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

W tym momencie, to już raczej pytanie do podłączonego komputera.My możemy wróżyć
"z fusów".
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
tymek
Posty: 127
Rejestracja: 19 maja 2011, o 00:06
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: tymek »

Witam, wracam do tematu może ktoś coś dopowie.
Po dzisiejszej nawałnicy w zachodniej Polsce przez uchylony szeber dostało się sporo wody. Pierwsze objawy były takie jak w poście początkowym. Zero reakcji choć elektryka działała. Dziwną rzeczą było, że włączała się tylna wycieraczka po włączeniu przedniej tak jakby coś ze skrzynią było nie tak.
Po dwóch godzinach w końcu zapalił choć też nie od razu ale otrzymałem dużo komunikatów o których wspominał autor tego posta. Nie można jednak zmienić biegu z P a światła cofania się świecą. Co w takiej sytuacji robić? Nie chce szarpać skrzyni Bo czuję, że i tak to nic nie da. Na tablicy świeci się wszystko niczym na choince ale reszta działa - klima osuszyła wnętrze w drobnym stopniu. Zakładam, że woda dostała się do elektroniki skrzyni biegów.. czy wyschnie samo, czy trzeba będzie rozbierać? Może ktoś już to przerabial? Nie wiem czy lawety nie zamawiać na rano..
Pozdr i z góry dzięki.
WDB2102821X034681
GracKa
Posty: 1046
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: GracKa »

Postaw w słońcu i otwórz szyby do rajstop włóż koci żwirek i susz
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Post autor: Gawra »

tymek pisze:. Zakładam, że woda dostała się do elektroniki skrzyni biegów.. czy wyschnie samo, czy trzeba będzie rozbierać? Może ktoś już to przerabial? Nie wiem czy lawety nie zamawiać na rano..
Pozdr i z góry dzięki.
Do elektroniki skrzyni , nie;(bo ta jest pod maska z prawej strony) ale do wybieraka biegow ,tak?
Suszyc mozna, ale wlasciwym byloby rozebrac i dokonac konserwacji.
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości