W210 aka SENIOR by TurboCustoms

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

TurboCustoms
Posty: 93
Rejestracja: 19 paź 2014, o 17:24
Lokalizacja: BWM/BI

W210 aka SENIOR by TurboCustoms

Post autor: TurboCustoms »

Pora założyć własną galerię. Auto seryjne i bez szału, ale na wiosnę chcę się za nie ostro zabrać ;)


Rok produkcji 2001, rejestracji 2002. Kupiony, jako 2 letnie auto od 1 właściciela. Auto jest w rodzinie bardzo długo i chociażby ze względów sentymentalnych nie zamierzam go sprzedać (ma tzw. dożywocie :P ). Okular zawsze garażowany, trzymany "pod kocykiem". Możliwe, że dzięki temu ma tylko niewielkie oznaki korozji na rantach nadkoli oraz w kilku miejscach podłogi. MB nie popisał się w temacie ochrony nadwozia i podwozia, więc zamierzam to poprawić w ciągu zimy. Przez większość czasu służyło jako auto rodzinne i tylko raz nas zawiódł. Uszczelniacz skrzyni biegów uległ uszkodzeniu i skończyło się na regeneracji skrzyni. Obecnie mam wiele planów dot. tego auta i na pewno będę wszystko w miarę możliwości relacjonował na forum. Pozdrawiam ;)

Trochę danych:

Kod: Zaznacz cały

PAINT1	744U
Interior color	051A
Engine	611961 30 465872
Front axle 2	AL291010824857 39246
Gearbox	722699 03 235537
Retarder	1 011010
Class	1
Audio serial number	AL291010824857 39246
General data for model code 210006


050A	FABRIC CLASSIC
051A	CLOTH ANTHRACITE
202B	OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
230B	CUSTOMER SERVICE - STATION EUROPE
2XXL	FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
362L	LUEG, BOCHUM
423	5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
744U	BRILLIANT SILVER METALLIC
756	RADIO MB AUDIO 10 CD WITH VK/RDS
802	AEJ 01/1/X
988	VEH. TIT. OF OWN. & COC DOC. + MODEL PLATE (MACH.)
M002	ENGINE WITH EXHAUST TURBOCHARGER WITH INTERCOOLER
M611	R4-DIESEL ENGINE OM611

Minigaleria:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

W planach: (kolejność przypadkowa)
1.Oczyszczenie podłogi, usunięcie rdzy i porządna konserwacja
2.Zaprawki na nadkolach oraz kilku innych miejscach
3.Poprawienie świateł dziennych w zderzaku (trochę za bardzo wystają)
4.Wstawienie listew bocznych w kolorze nadwozia z chromowanymi listewkami
5.Wstawienie trochę większych felg 17'-18'do opon letnich (myślę nad modelem z AMG)
6.Wstawienie lusterka fotochrom. oraz ogólne przyciemnienie środka (na wzór czarnego wnętrza z AMG)
7.Renowacja wszystkich drewnianych paneli w środku (myślę nad renowacją żeby zachować oryginał lub jakaś ciekawa hydrografika)
8. Lepsze wyciszenie wnętrza

Wykonano:
1. Światła do jazdy dziennej (trzeba je trochę poprawić)
2. Radio 2DIN Kenwood DDX6023BT zamiast oryginalnego 1DIN Audio 10CD
Ostatnio zmieniony 9 sie 2015, o 17:04 przez TurboCustoms, łącznie zmieniany 2 razy.
TurboCustoms
Posty: 93
Rejestracja: 19 paź 2014, o 17:24
Lokalizacja: BWM/BI

Post autor: TurboCustoms »

W temacie nic się nie dzieje, więc czas na mały update. Prace ruszyły pełną parą.
Na początek blachareczka, renowacja podłogi - w skrócie walka z rudą zarazą.
Zdemontowałem większość elementów wnętrza, zderzaki, błotniki. Aktualnie męczę się z wózkiem tylnym i już widzę, że będzie co czyścić. Przy pracach będzie okazja na uzupełnienie brakujących/połamanych spinek, lepsze wygłuszenie wnętrza i inne mody. W środku auta są tylko dwie małe plamki powierzchownej rdzy - więc tragedii nie ma. ;) Podłoga od zewnątrz w dużo gorszym stanie, ale myślę, że uniknę spawania i łatania. Cieszę się ze stanu progów oraz wnęk kół. Kilka lat temu zostały dobrze zabezpieczone i są efekty. Roboty sporo, ale do ogarnięcia :) Wrzucam kilka zdjęć poglądowych, jak aktualnie wygląda auto. Jutro postaram się zrobić obszerną relację od spodu auta. Pozdrawiam ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
GracKa
Posty: 1046
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: GracKa »

:padam:
GracKa
Posty: 1046
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: GracKa »

Podaj tele to będę widział do kogo dzwonić by mi pomógł zdjąć tapicere w aucie :P
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Post autor: perzu126 »

GracKa, zapraszam do siebie ;)
TurboCustoms, świetna robota i czekam na więcej!
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
TurboCustoms
Posty: 93
Rejestracja: 19 paź 2014, o 17:24
Lokalizacja: BWM/BI

Post autor: TurboCustoms »

GracKa, tapicerkę w W210 demontuje się całkiem sprawnie. Więcej problemów miałem przy montażu radia 2DIN, niż teraz ;) Poprzednie zdjęcia przez przypadek ustawiłem jako prywatne. Poprawiłem to i powinny po kliknięciu otworzyć się w powiększeniu.
Dzisiaj od rana dalej działałem przy Mieciu i zrobiłem kilka zdjęć. Po wyjęciu wózka widać, że czyszczenia jest dużo. Dodatkowo odkryłem, że jedna sprężyna była pęknięta, co nie wpływało na komfort jazdy ;)
Wszystkie podzespoły wózka są zdemontowane, więc można go piaskować. Myślę, że jutro zacznę czyścić podłogę (nareszcie...). W międzyczasie zamówię komplet wszystkich nowych wahaczy/drążków (przecież nie będę starych wkładał do odświeżonego auta ;) )



ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek


ObrazekObrazek
GracKa
Posty: 1046
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: GracKa »

perzu126, czyli gdzie? :)

TurboCustoms, kurde szacun. gdybym miał chociaż garaż zrobił bym to samo. na razie tylko przygotuję dziada na zimę :zdegustowany:
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Post autor: perzu126 »

GracKa, okolice Kępna
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
GracKa
Posty: 1046
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:22
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: GracKa »

aż 150km!!!! ale może gdzieś z wycieczką z rodzino pojadę.

Co tam masz ciekawego?
d1tomas
Posty: 792
Rejestracja: 27 gru 2014, o 21:14
Lokalizacja: Wiązów

Post autor: d1tomas »

O motyla noga!!!! :padam: :padam:
vin WDB2100101A153256
TurboCustoms
Posty: 93
Rejestracja: 19 paź 2014, o 17:24
Lokalizacja: BWM/BI

Post autor: TurboCustoms »

Robota idzie dalej do przodu. Ostatnio piaskowanie, podkład reaktywny (ze względu na ciężkie warunki wcierany, a nie z pistoletu), akrylowy i na koniec kolorek. :) Wszystkie pozostałe drążki, wahacze, tuleje zakupione nowe z firmy Meyle oraz Lemforder. W poniedziałek zaczynam wielkie czyszczenie podłogi, czyli powoli - ale do przodu ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
acor504w
Posty: 18
Rejestracja: 4 cze 2012, o 20:48
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec

Post autor: acor504w »

Kolego roboty dużo ale patrząc na zdjęcia ma to sens w twoim przypadku bo naprawdę ładnie wygląda twoje autko. Myślę, że nie jeden młodszy samochód nie koniecznie z pod znaku mercedesa wygląda gorzej od spodu niż twoja gwiazda. Powodzenia :)
lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Post autor: lancer »

jak będziesz składał zawieszenie to mam dwie rady


nie wkładaj sań razem z dyferkiem tylko oddzielnie jest dużo prościej i mniej uszkodzeń tego zielonego lakieru
nowe wahacze skręcaj nie na podniesionych kołach czyli tak jakby stał na kołach

po 100 km sprawdź czy się nie poluzowały u mnie 7 śrub do poprawki
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

Fakt, zaje... pomysł z tymi sankami w śmisznym kolorze :padam:
Poza tym szacun za wytrwałość
TurboCustoms
Posty: 93
Rejestracja: 19 paź 2014, o 17:24
Lokalizacja: BWM/BI

Re: W210 aka SENIOR by TurboCustoms

Post autor: TurboCustoms »

Dawno nic nie dodawałem ze względu na przerwę zimową (mój garaż nie ma ogrzewania :P) oraz pracę. Zrobiło się cieplej, więc powoli działam dalej przy projekcie...
Aktualnie podłoga jest po dokładnym czyszczeniu, szlifowaniu, piaskowaniu itp. Po wszystkim na podłogę poszły bardzo dobre podkłady oraz masa gumowa firmy Noxudol.
W międzyczasie zrobiłem nowy uchwyt od chłodnicy paliwa (stary prawie całkowicie zeżarło...), wstawiłem reperaturkę lewego tylnego błotnika (elementy nadkola dałem z ocynku ;) ) oraz założyłem nowe przewody hamulcowe. Zdążyłem również zamontować zregenerowany wózek z nowymi tulejami. Poniżej kilka fotek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ciągu najbliższych kilku dni będę skręcał resztę zawieszenia, tak aby auto w końcu stało na kołach. Chcę od razu włożyć kilka części od AMG z myślą o SWAPie w niedalekiej przyszłości.

CDN...
W221 S500 4MATIC + W210 E220 + W245 B180 :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości