Całkowity wyciek płynu hydraulicznego - pomocy

Zawieszenie i układ kierowniczy

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Michu_10
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2015, o 21:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Całkowity wyciek płynu hydraulicznego - pomocy

Post autor: Michu_10 »

Witam
Drodzy forumowicze chciałbym prosić o pomoc w dość poważnej sprawie: sytuacja wygląda następująco: jakiś czas temu na blacie wyskoczył mi komunikat o niskim poziomie płynu hydraulicznego ... zakupiłem butelkę i uzupełniłem brakujący płyn ... ale po kilku dniach znalazłem nowe plamy świeżego oleju na podjeździe. Po krótkim dochodzeniu zlokalizowałem wyciek ... w okolicy lewego wachacza jest plastikowy uchwyt w który wpięte są przewody paliwowe, przewody hamulcowe oraz przewód/przewody od nivo. Właśnie przewód od nivo przecieka w miejscu wpięcia ... oczywiście przewód do wymiany + przewody hamulcowe które są już skorodowane. Problem w tym, ze kapie tam jak z kranu. Próbowałem tymczasowo przełożyć gumą i spiąć opaskami uciskowymi żeby zatrzymać wyciek, ale bez powodzenia. Czy jest jakaś opcja, żebym dojechał moja gwiazdą do mechanika samemu ? płynu już nie ma w zbiorniczku (zamówiłem 3L , ale boje się, że przy takim wycieku mogą one mi nie starczyć). Musiałem przestawić auto dosłownie 8 metrów i nie brzmiało to dobrze. Czy jeżeli wyciągnę bezpiecznik od wspomagania odciąży to pompę na tyle, żebym powoli mógł pokonać dystans ok 25km ? czy mam jakieś inne opcje czy tylko laweta ??
z góry dziękuje za pomoc
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Post autor: romek61 »

Jak hamulec sprawny to możesz spróbować
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości