pomocy!!!! nie moge otworzyc auta

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

Delta-P dla B200 !
krzychus3
Posty: 65
Rejestracja: 3 lut 2014, o 01:29
Lokalizacja: WDB2100171A323730

Re: pomocy!!!! nie moge otworzyc auta

Post autor: krzychus3 »

Witam, mi również przytrafił się ten problem.
Auto w sedanie z rocznika 96, wczoraj auto nie chciało się zamknąć z kluczyka (scyzoryk) . Poszedłem do domu po (kluczyk kartę) i na nią auto normalnie się zamykało i otwierało. Dziś natomiast nie reaguję ani na scyzoryk ani na karte, po prostu nie mogę otworzyć samochodu. Z racji tego że poprzedni właściciel zmieniał drzwi kierowcy to niestety kluczykiem nie idzie otworzyć samochodu. Udało mi się jedynie otworzyć bagażnik ale z racji tego ze jest to sedan i za kanapa mam zbiornik , to zbytnio mnie to nie ratuję, jedynie co jest na plus to świeci się lampka w bagazniku tak że prąd jest wiec musiała nawalić elektronika gdzieś w samochodzie. W drzwiach od pasażera niestety nie mam zamka, próbowałem zdjąć zaślepkę (sprawdzić czy moze pod plastikiem jest zamek) niestety udało mi się jedynie zdjąć ten chromowany górny element zamka.

Pilot na podczerwień (scyzoryk) działa natomiast samochód nie reaguję ani na pilot scyzoryk ani na ten płaski radiowy.
Skoro zamek w drzwiach kierowcy itak nie pasuje do kluczyka i bede musiał go wymienić, postanowiłem że go wyłamię śrubokretem, niestety przy dość sporym oporze zamęk zrobi "cyk" i lekko się okręca o 180 stopni, następnie znów jest opór i dalej to samo "cyk" i 180 stopni . Bez względu w która strone i ile razy, można tak kręcić i kręcic..

Czy ktoś może coś poradzić podpowiedzieć ?

Diody w lusterku wgl nie reagują
E290 TD sedan 1996r ASB

WDB2100171A323730
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: pomocy!!!! nie moge otworzyc auta

Post autor: Gawra »

Jak bagaznik jest otwarty to zdejm te zolta rurke co idzie do zamka i dmuchnij w nia , lub zassij gebowo i masz otwarte auto>
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
krzychus3
Posty: 65
Rejestracja: 3 lut 2014, o 01:29
Lokalizacja: WDB2100171A323730

Re: pomocy!!!! nie moge otworzyc auta

Post autor: krzychus3 »

Gawra pisze:Jak bagaznik jest otwarty to zdejm te zolta rurke co idzie do zamka i dmuchnij w nia , lub zassij gebowo i masz otwarte auto>
Moglbys napisać gdzie ta rurka dokładnie jest i jak się dł niej dobrać , co gdzie odkrecic ? Domyslam się ze bagażnik tez jest otwierany pneumatycznie ale z której strony i jak najprościej dobrać się do przewodu?
E290 TD sedan 1996r ASB

WDB2100171A323730
Gawra
Posty: 3045
Rejestracja: 16 gru 2009, o 19:29
Lokalizacja: Puszcza Piska

Re: pomocy!!!! nie moge otworzyc auta

Post autor: Gawra »

krzychus3 pisze:
Gawra pisze:Jak bagaznik jest otwarty to zdejm te zolta rurke co idzie do zamka i dmuchnij w nia , lub zassij gebowo i masz otwarte auto>
Moglbys napisać gdzie ta rurka dokładnie jest i jak się dł niej dobrać , co gdzie odkrecic ? Domyslam się ze bagażnik tez jest otwierany pneumatycznie ale z której strony i jak najprościej dobrać się do przewodu?
Cale auto(wszystkie zamki) pneumat. sie otwiera Moze latwiej Ci bedzie zlokalizowac na prawym nadkolu pod tapicrka rurke idaca do zamka klapki paliwa?
210 E300TD rok 98 - USA (WDBJF25F6WA492241)
https://www.youtube.com/watch?v=MsIFyov ... e=youtu.be
krzychus3
Posty: 65
Rejestracja: 3 lut 2014, o 01:29
Lokalizacja: WDB2100171A323730

Re: pomocy!!!! nie moge otworzyc auta

Post autor: krzychus3 »

Udało mi się otworzyć poprzez dmuchniecie w zółty wężyk idący do wlewu paliwa, bo akurat miałem ten boczek zdjęty.
Wsiadłem do auta i obydwa kluczyki nie chciały reagować, po włączeniu zapłonu migała czerwona dioda w lusterku ale auto zapaliło normalnie. Po zgaszeniu o dziwo scyzoryk zaczął działać, otwiera i zamyka normalnie, natomiast kluczyk karta nie otwiera i nie zamyka samochodu ale odpala na nim normalnie . Szukając przyczyny odkręciłem pokrywy od elektroniki w podszybiu od strony kierowcy i pasażera i nic niepokojącego tam nie widzę, ani nie było mokro ani nic. Czy macie jakiś pomysł jak uaktywnić ten drugi kluczyk ? Kilka dni temu normalnie działały obydwa
E290 TD sedan 1996r ASB

WDB2100171A323730
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości