polepszenie kontaktu żarówek

Tutaj będą fotorelacje i opisy własnoręcznych napraw.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

marekboston
Posty: 115
Rejestracja: 15 gru 2011, o 23:33
Lokalizacja: szczecin

polepszenie kontaktu żarówek

Post autor: marekboston »

witam miałem problem i chyba nie tylko ja z kontaktem oprawek żarówek w tylnych lampach. Co jakiś czas wyświetlał się komunikat przepalonej żarówki po odkręceniu lampy widać było wypalone ścieżki w punkcie styku oprawki czyszczenie papierem dawało mizerny efekt aż wreszcie wpadłem na pomysł podczas naprawy ścieżek podgrzewanej szyby tylnej aby tym lakierem pomalować metalowe ścieżki tylnych lamp rewelacja brak komunikatów o przepalonej żarówce jedna fiolka tego specyfiku kosztuje 12zika polecam.
kaczor VINWDB2102451B105082 Lift
marekK
Posty: 112
Rejestracja: 27 gru 2014, o 20:38
Lokalizacja: P-Z

Post autor: marekK »

jedynym i sprawdzonym polepszeniem kontaktu zarowek to uzywanie ich do tego do czego zostały wymyślone przez człowieka , a dokłanie o uzywanie je w nocy 24 godzinne POdswietlanie asfaltu w tym zakichanym kraju doprowadzilo do tego ze co 2 samochod ma niesprawne oswietlenie w porze nocnej a przednie refletory i dblysniki to jedne wielkie rzygowiny a nie reflektory , do tego wieksze spalanie , co sie wiaze z wiekszym wydzielanem dwu tlenku wegla, nastepnie psucie oczów innym kierowcom przez ciągłe swiecenie po oczach , mniejsza widocznosc detali bo wciąz tylko widac swiatla na drogach , zajechane akumulatory paski wielorowkoe i alternatory

tylko debile w polsce swieca 24H i poddaja sie temu choremu przepisowi inne kraje cywilizowane juz dawno zrozumialy ze to glupota

ale POlską ciemnote trzeba rozjasnic tak tak !! rozjasnic

dlatego trzeba swiecic
az im te mozgi chore sie powypalają , bałwany
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

marekK no już wystarczy :)
Awatar użytkownika
S.W.A.T
Posty: 1341
Rejestracja: 31 paź 2008, o 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: S.W.A.T »

No co jak co ale ma racje z ta jazdą w dzień
W210 E300TD Avantgarde 99' Oo_oO face lifting zielona cyrkonia
W201 190D 2.5 91' niebieska perła metalik
exW201 190E 2.0 89' dymione srebro
Smart 600ccm Turbo Passion 99'
W463 G55 AMG 02'
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

S.W.A.T, nie o racje tu chodzi ale o zachowanie o wyzywaniu nie wspomnę
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Brak obowiązku jazdy na światłach jest dla mądrych ludzi albo dla kraju w którym większość samochodów jest wyposażona ma DRL np Kanada czy inne UłeSA (jakoś od lat '90 obowiązkowe wypsażenie) to ma wtedy sens. U nas jak nie było bata to barany jeździły o zmierzchu bez świateł bo albo zapomnieli albo czekali na czarną noc. O wypadek w takich warunkach nie jest trudno.
:hyhy:
Obrazek
Kuler
Posty: 234
Rejestracja: 25 lut 2010, o 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: polepszenie kontaktu żarówek

Post autor: Kuler »

marekboston pisze:witam miałem problem i chyba nie tylko ja z kontaktem oprawek żarówek w tylnych lampach. Co jakiś czas wyświetlał się komunikat przepalonej żarówki po odkręceniu lampy widać było wypalone ścieżki w punkcie styku oprawki czyszczenie papierem dawało mizerny efekt aż wreszcie wpadłem na pomysł podczas naprawy ścieżek podgrzewanej szyby tylnej aby tym lakierem pomalować metalowe ścieżki tylnych lamp rewelacja brak komunikatów o przepalonej żarówce jedna fiolka tego specyfiku kosztuje 12zika polecam.
ja poradziłem sobie czyszcząc wypalone ścieżki drobnym papierkiem np 400-600, potem odtłuścić i na to warstwa wazeliny technicznej. Chodzi o to by miejsce styku się nie utleniało. Spokój na dłuuugi czas, a roboty jedno, góra dwa piwa :P Nawet nie trzeba do tego lamp wyciągać.

pozdr.
W210 Elegance 1996r, E230 lpg KME, ASB NrVin WDB2100371A068674 + klima man. - uszcześliwiłem qmpla ;)
W210 Elegance 2000r, E220 cdi, ASB, Nr Vin WDB2100061B276748
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości