ZAWÓR GASZENIA POMOCY!!!!

Paliwa alternatywne - gaz, oleje, oraz instalacje zasilające i wszystko co z tym związane.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

klajbek11
Posty: 47
Rejestracja: 19 paź 2014, o 04:09
Lokalizacja: Szczucin

ZAWÓR GASZENIA POMOCY!!!!

Post autor: klajbek11 »

Witam panowie pomóżcie ... Dzis postanowiłem wymienić swoj cieknący zawór gaszenia. Niestety jak sie okazało jedna z 2 śrub które go trzymają przy pompie jest całkowicie wyrobiona , z gwiazdki zrobiło sie zwykle koło. Próbowałem wszystkiego , nabijalem klucze , płaski śrubokręt , 3h męki i nic..... Powiedzcie mi jak to mam wykręcić ?? Przy okazji dostęp tam jest bardzo słaby ( to ta śruba pierwsza od góry) wiec wykręciłem kolektor. Okazało sie ze nie ma tam żadnej uszczelki , wszystko na silikonie. Poki co zrobiłem tak samo - ale moze ktoś mi podeśle link z taką uszelka jeżeli wgl istnieje ? Moj motor to 2.5 turbodiesel ..... Z góry dzieki !!!
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

W czym jest problem nie rozumiem? Z odkręceniem śruby? Z silikonem zamiast uszczelki?
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Problem z dwoma lewymi rękami, narzedziami z biedronki i spanikowaniem :hyhy: tam nie ma żadnej dużej uszczelki tylko oringi się wkłada. Śrube rozwalasz, albo podpiłowujesz na płaski śrubsztak, zdejmujesz gaszak i wykręcasz reszte. Jak potem wszystko składasz to delikatnie bo to małym momentem się dokręca, chyba 30nm.
:hyhy:
Obrazek
Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

30 nM to dużo już na takie śrubki. prędzej 8-15 coś z tego przedziału
Delta-P dla B200 !
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

no właśnie nie pamiętam dokładnie

[ Dodano: 2015-04-17, 11:55 ]
no... znalazłem :D te małe tak jak mówisz, te od kolektora 25nm dobrze, że jest gugle :rotfl:
:hyhy:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości