E320CDI by szparag86

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Kamien

Post autor: Kamien »

szparag86 pisze:1. Nivo, nie ma tam żadnego przycisku do regulacji wysokości, rozmawiałem z poprzednim użytkownikiem i mówi, że on sam się poziomuje, a wyjściową wysokość ustawia się z kanału jakoś mechanicznie i że w tej chwili ustawione jest na samym dole. Prawda to? Ma nowe amory z tyłu, tylko muszę podejrzeć jakiej firmy, kosztowały 1850zł.
Pytam dlatego ze tył wydaje mi się na nierównościach taki za spręzysty przez co podskakuje.
Nie ma przycisku, bo za samopoziomowanie odpowiedzialny jest zawór trójdrożny połączony dźwignią regulacyjną ze stabilizatorem.

Samo NIVO to układ hydrauliczny - pompa tłoczy ciśnienie w stronę regulatora, a ten w zależności od obciążenia zwiększa lub zmniejsza przepływ oleju ZHM do "gruszek" (akumulatorów ciśnieniowych) i dalej do SIŁOWNIKÓW (nie amortyzatorów, w tylnym zawieszeniu nie ma amortyzatorów, za amortyzację odpowiadają "gruszki"). Dzięki temu z pewną zwłoką, zawieszenie utrzymuje stały poziom, niezależnie od obciążenia.

Skoro piszesz, że siłowniki zostały wymienione, to bujanie na wybojach spowodowane jest:
- uszkodzeniem gruszki/gruszek
- uszkodzeniem regulatora
- nieszczelnością w układzie - zapieniony ZHM
szparag86
Posty: 81
Rejestracja: 18 sty 2015, o 18:16
Lokalizacja: Września

Post autor: szparag86 »

Super dzięki, poszukam na forum info na temat diagnostyki i sprawdzę co nawala...

Dziś od rana kolejny kroczek do przodu... jutro zamierzam przerejestrować auto na moje blachy PWR. W bagazniku mam 3 rząd siedzeń, w tłumaczeniach francuskich jest wbite 7 osób a w Polskim dowodzie tylko 5.

Pan na stacji nie chciał zrobić badania dodatkowego bo we wszystkich wyciągach homologacji (w systemie do którego ma dostęp) ma wpisane 5 osób.
Poszedłem do WK mając nadzieję że za ładny uśmiech na podstawie wpisu w tłumaczeniach z FR Pani mi wbije te 7 osób ale niestety odesłała mnie z powrotem do OSK. No to wróciłem, zagadałem Pan obejrzał jak wyglądają siedzenia, stwierdził, że fabryczne i hurrra mam badanie na 7 osób :)

No ale z siedzeniami mam mały problem, pasy są, oparcie jest, ale zamiast siedziska jest zwykła deska obita filcem pod kolor tapicerki (ktoś wymienił to pewnie, żeby mieć miejsce/schowek we wnęce na siedzisko przy zamkniętym).
szparag86
Posty: 81
Rejestracja: 18 sty 2015, o 18:16
Lokalizacja: Września

Post autor: szparag86 »

Witam umyłem auto i na spokojnie obejrzałem i sprawdziłem miernikiem i mam wątpliwości czy auto jest w oryginalnym lakierze czy nie, prawy bok na 100% nie bo to wiem od pierwszego właściciela. Dach ma 80-110um więc oryginał lewa strona ma do 180um więc teoretycznie może mieć dwie warstwy lakieru ale może też być oryginał.
Nieważne, ważne to że obejrzałem na luzie cały samochód i pierwotne oględziny potwierdziły: rdzy praktycznie nia ma. Doły drzwi i ranty błotników klejone nie są bo miernik pokazał jak wyżej. To chyba najważniejsze w oku :)

Panowie a powiedzcie ile realnie jest wart taki okular jak mój.
Oczywiście wiem ,że wart jest tyle ile kupujący chce dać, ale takich odpowiedzi nie oczekuje :)

Jutro postaram się wrzucić dokładne fotki.

P.S na razie na 300km (95% po mieście średnie spalanie 11,8 wg kompa, zalałem pod korek to za jakieś 300 sprawdzę fizycznie ile pali)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, o 09:08 przez szparag86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Wkleisz foty to pogadamy :hyhy:
:hyhy:
Obrazek
Kamien

Post autor: Kamien »

8k za 3.2 cdi bez rdzy na wierzchu i z działającym "wypasem", to dobra cena. Nawet z radą na wierzchu byłoby ok.

Spalanie jak najbardziej w normie dla 3.2 w mieście.
szparag86
Posty: 81
Rejestracja: 18 sty 2015, o 18:16
Lokalizacja: Września

Post autor: szparag86 »

no to się pochwalę :)
oczekuję uwag, krytyki, pochwał. Wszystkie komenty mile widziane :)

Już na letnich kapciach...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wyglądają wszystkie wnęki:

Obrazek

Takie jest zużycie kiery i fotela:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz trochę minusów:

Obrazek

hahaha taki żarcik :)

lampy przednie do polerki + lewa do wymiany bo ma pęknięty uchwyt

Obrazek

Przedni prawy błotnik jest najgorszym elementem auta, na narożniku był szpachlowany co widać :)

Obrazek

Małe pęknięcie przedniego i tylnego zderzaka:

Obrazek

Obrazek

No i jedyna rdza jaka znalazłem na aucie:

obtłuczony rant przy wlewie:
Obrazek

od dołu przy klamce klapy:
Obrazek

na ramce 2 szt drzwi pod uszczelką:
Obrazek

Do wymiany taśmy przy zegarach:
Obrazek
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Focisz jak prawdziwy handlarz, ładna sztuka, nic nie widać, można brać w ciemno :rotfl:
:hyhy:
Obrazek
szparag86
Posty: 81
Rejestracja: 18 sty 2015, o 18:16
Lokalizacja: Września

Post autor: szparag86 »

:) robię zwyczajne zdjęcia, jak mam je zrobić żeby były ok?
P.S. nie jest na sprzedaż, żeby nie było :)
Pawko31
Posty: 58
Rejestracja: 5 sty 2015, o 04:22
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Pawko31 »

jak juz wcześniej pisałem ładna sztuka,czasem warto zaryzykować,niech sie sprawuje jak najlepiej
W210 300td
szparag86
Posty: 81
Rejestracja: 18 sty 2015, o 18:16
Lokalizacja: Września

Post autor: szparag86 »

ehhh z ciekawości ogłosiłem auto.... telefon się urywał i dziś poszło po dwóch dniach na allegro... nie liczyłem że się sprzeda:(, jutro jadę obejrzeć ML'a
Awatar użytkownika
jwara99
Posty: 208
Rejestracja: 2 mar 2015, o 23:52
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: jwara99 »

za ile poszło?
S210 4.2 był
Scenic 2.0 jes
poszukiwania kolejnego S210!!!!!!!!!??????
.............................
szparag86
Posty: 81
Rejestracja: 18 sty 2015, o 18:16
Lokalizacja: Września

Post autor: szparag86 »

witam, wystawiłem za 14 tys, (chyba za tanio patrząc na ilość telefonów i szybkość sprzedaży) klient po przejażdżce i sprawdzeniu auta na podnośniku za wiele się nie targował,

Ml'a nie kupiłem, 2.3 + lpg ledwie się toczy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości