Skrzypienie przy kręceniu kierownicą + film do odsłuchu

Zawieszenie, hamulce, układ kierowniczy, koła i opony.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

qoompel
Doradca
Posty: 3888
Rejestracja: 7 mar 2009, o 07:46
Lokalizacja: Chrząszczyrzewoszyce

Post autor: qoompel »

geez pisze:olej przekładniowy to nie to samo co olej do wspomagania?
Olej przekładniowy służy do pomp wspomagania ;)

Poza tym skoro było mało, to może warto obadać podwozie - jest możliwość nieszczelności. Olej wymień. To groszowe sprawy, a i wymiana banalnie prosta. Zawsze będziesz pewniejszy.
Szukasz pomocy? Pisz poprawnie!

Obrazek
ufoludek
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2008, o 15:52
Lokalizacja: katowice

Post autor: ufoludek »

Witam serdecznie.Mam takie same objawy skrzypienia w układzie kierowniczym jak kol. Geez z tym że u nmnie skrzypi tylko przy pracującym silniku i wspomaganiu.Mam pytanie do kol. Geeza cz y doszedłeś do tego co skrzypiało.U mnie nawet mechanicy nie potrafią zlokalizować.Pozdrawiam Mercedes w 210 2.0 kompressor.
geez
Posty: 272
Rejestracja: 27 mar 2012, o 08:41
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: geez »

Kolego ufoludek, u mnie PRAWDOPODOBNIE przyczyną był brak nasmarowania tej gumy na grodzi, widocznej na poprzedniej stronie. Aczkolwiek, gdy nasmarowałem ją tylko od góry (z kabiny), kierownica zaczęła chodzić wyraźnie lżej i skrzypienia też nie było, ale za jakiś czas znowu to się pojawiło, może dlatego, że nie nasmarowałem gumy od dołu? Tak to u mnie wygląda, spróbuj ja przesmarować jakimś siliconem w sprayu i zobacz, koszt niewielki, robota też niezbyt skomplikowana, a może akurat pomoże?
E270 CDI ASB 2001.11
WDB2100161B440332
http://www.motostat.pl/vehicle-stats/52691
ufoludek
Posty: 45
Rejestracja: 30 lis 2008, o 15:52
Lokalizacja: katowice

Post autor: ufoludek »

Dzięki za podpowiedż. Przy okazji pozdrowienia dla Ciebie i dla Dęblina gdzie kiedyś spędziłem 1,5 roku na twierdzy będąc w wojsku.
Piotr_K
Posty: 15
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 23:21
Lokalizacja: Bytów/Gdańsk
Kontakt:

Re: Skrzypienie przy kręceniu kierownicą + film do odsłuchu

Post autor: Piotr_K »

Odświeżam temat.

Otóz - w moim aucie występował dokładnie taki problem jak opisany w watku. Skrzypienie przy kreceniu kierownicą.
Myślę sobie - prosta sprawa - guma uszczelniająca i pierścień plastikowy. Zatem postąpiłem dokładnie zgodnie z opublikowanym przez MB tym oto serwis-biuletynem:
http://mbworld.org/forums/attachments/w ... sept04.pdf

Zamówiłem gumę, smar, zrobiłem wszystko jak nalezy i.... i nic to nie dało. Skrzypi jak skrzypiało.
Zatem wyjąłem krzyżak (w 4Matic'u nic miłego). Idealny.
Szukałem po forach róznych informacji i wszyscy wskazują na gumę. A to mam OK.

Napsuło mi to krwi co niemiara. Skrzyp jest bardzo nieprzyjemny, denerwujący i ma człowiek ochotę sprzedać auto za ćwierć ceny byle nie drażniło.

Zauwazyłem, że skrzypienie nie występuje na zimno. Im chłodniej - tym mniej skrzypi. Zaraz po uruchomieniu auta na zimno - skrzypienia brak. Im cieplejszy - tym mocniej.

Dziś problem został rozwiązany. Zdjąłem z przekładni osłony harmonijkowe drążków kierowniczych. Przekładnia jest tak szczelna, że to co było pod osłonami - wyschło :) Nasmarowałem smarem kulkę drążka kierowniczego oraz tłoczysko przekładni z jednej i drugiej strony.
Problem jak ręką odjął.

Dlatego też warto sprawdzić i ten trop. Poza tym po nasmarowaniu przekładnia zaczęła lżej pracować i przyjemniej się auto prowadzi.
--
2004 ML350, 3.7-V6, M112.970, aut. 722.674.
WDC1631571A552757
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości