Czujnik Sprzegła

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

eangle
Posty: 13
Rejestracja: 7 paź 2014, o 14:23
Lokalizacja: Poznań

Czujnik Sprzegła

Post autor: eangle »

Dzień dobry, Wszystkim użytkownikom mam pewien problem w mercedesie w210 96r 2,9td. Polega on na tym iż komputer nie widzi wciśniętego sprzęgła pomimo że czujnik został wymieniony przy pedale na nowy i tak samo czujnik hamulca. A usterka to powoduje że ogranicza mu dość mocno moc, plus czasami wpada w tryb awaryjny chyba i nie przekracza 3,5 tyś obrotów, W przewodach do czujnika bronzowo-popielatym jest plus zaraz po odpaleniu 12V a w brązowym nie ma nic prawdopodobnie masa bo jak czujnik zwarty to puszcza prąd dalej nim problem polega że nie wiem gdzie to dalej idzie gdzie jest drugi koniec przewodów by zobaczyć bo wymiana czujnika nic nie dala wiec ten problem leży gdzieś indziej. Po podłączeniu do star diagnostic wyszło uszkodzony czujnik abs i sprzegla wymienione i efektów brak miał ktoś może taki problem. wiec moje pytanie moze precyzyjniej:
1. Gdzie jest moduł zajmujący się tym
2. Może ktoś miał taki problem
3. schemat elektryczny z czujnikiem sprzegła i hamulca moze ktoś ma ten wycinek

[ Dodano: 2015-02-16, 16:24 ]
ok dzisaj po batali doszedłem że 27 pin komputera jest odpowiadającym za czujnik sprzęgła.
prześwietliłem kabel i sygnał przechodzi ruszałem itd wiec wiązka uszkodzona nie jest.
Może moduł komputer silnika moje pytanie czy wymiana tego ustrojstwa jest na zasadzie zamiany czy jednak potrzebny potem jest komputer myślę czy nie zamienić n chwile komputera z drugiego takiego samego silnika 2,9td samochodu z manualna skrzynia itd
W210 2,9TD 96r Srebrny
WDB2100171A207960
dawmor
Posty: 136
Rejestracja: 20 lut 2015, o 18:34
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dawmor »

Z tego co sie orientuje to jeśli jest immo to może nie ruszyć. Aczkolwiek spróbować można.
W210 avantgarde 3.0td 97/98r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości