PL menu Comand

Tutaj będą fotorelacje i opisy własnoręcznych napraw.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mikwoa
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2014, o 14:26
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: mikwoa »

Dzięki za sugestię! Wczoraj dzwoniłem do jednego sprzedawcy z allegro zapytać o podobny temat i też mówił, że miał klienta z ML, czy to przypadkiem nie do Ciebie kolego się dodzwoniłem? :) :)

Umówiłem się z tematem do elektryka, ale dopiero na środę. Radio było wczoraj wyjmowane i resetowane w serwisie HiFi więc zakładam, że dobrze podpięli światłowód.
Sam za bardzo się nie chcę tykać rozbierania auta, ale poszukam w internecie jak dostać się do podłąćzeń modułu bluetooth i zmieniarki (wzmaka zewnętrznego chyba nie ma, ale muszę sprawdzić w schowkach i pod podłogami) i może uda mi się to samemu ogarnąć.

dziękuję serdecznie kolego @ChubbChubbs , będę informował ;)

pozdrawiam,
Michał

PS. myślę, że będzie trzeba potem te nasze posty wydzielić do osobnego wątku w dziale wnętrze i układy elektryczne, ale o to poproszę modów później.
WDD2452081J184563
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

Nie do mnie nie dzwoniles. Temat tutaj niech zostanie od tego jest szukaj na forum i Google :)
mikwoa
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2014, o 14:26
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: mikwoa »

Kolego ChubbChubbs okazało się, że u mnie robota jest trochę bardziej skomplikowana, ale dobrze mnie naprowadziłeś. Dziękuje ;)

Wyświetlanie tylko logo mercedesa w ntg jest symptomem przerwania pętli światłowodowej. Spowodować to może uszkodzenie światłowodu, wypięcie (jak w tym ML, o którym piszesz) oraz uszkodzenie jednego z elementów wpiętych światłowodem.
Mnie spotkała ostatnia z tych rzeczy, okazuje się, że moduł bluetooth od telefonu jest po prostu spalony, zdemontowanie go powoduje ruszenie ntg ;) Nie wiem tylko co elektryk zrobił, że po wypięciu pętla jest zamknięta (jakiś bypass może?). Będę z nim jutro rozmawiał to jeszcze tę kwestię doszczegółowię.

Teraz tylko muszę upolować taki moduł za rozsądne pieniądze i problem z głowy.

A pomyśleć, że już miałem wyjmować ntg i wieść do magika, który twierdził, że to spalona płyta główna lub procesor. Wymieniłby to wszystko i nic by się nie zmieniło :wstyd:


dziękuję serdecznie i pozdrawiam,
Michał
WDD2452081J184563
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

Pewnie światłowód odłączył tzn od comand idzi4e głowny światłowód i dalej się rozgałezia na inne urządzdnia , wystarczy wypiąć całkowicie światłowód na rozgałęzieniu i działa , jak odepniesz od urządzenia nie działa
Ostatnio zmieniony 19 gru 2014, o 19:18 przez ChubbChubbs, łącznie zmieniany 1 raz.
Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

podłącze się - jest jakiś moduł bluetooth kompatybilny z commandem ? :szok:
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

mikwoa pisze:Kolego ChubbChubbs okazało się, że u mnie robota jest trochę bardziej skomplikowana, ale dobrze mnie naprowadziłeś. Dziękuje ;)

Wyświetlanie tylko logo mercedesa w ntg jest symptomem przerwania pętli światłowodowej. Spowodować to może uszkodzenie światłowodu, wypięcie (jak w tym ML, o którym piszesz) oraz uszkodzenie jednego z elementów wpiętych światłowodem.
Mnie spotkała ostatnia z tych rzeczy, okazuje się, że moduł bluetooth od telefonu jest po prostu spalony, zdemontowanie go powoduje ruszenie ntg ;) Nie wiem tylko co elektryk zrobił, że po wypięciu pętla jest zamknięta (jakiś bypass może?). Będę z nim jutro rozmawiał to jeszcze tę kwestię doszczegółowię.

Teraz tylko muszę upolować taki moduł za rozsądne pieniądze i problem z głowy.

A pomyśleć, że już miałem wyjmować ntg i wieść do magika, który twierdził, że to spalona płyta główna lub procesor. Wymieniłby to wszystko i nic by się nie zmieniło :wstyd:


dziękuję serdecznie i pozdrawiam,
Michał
Sd by pokazało ci to w 5 minut . ;)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

avandgarde pisze:Sd by pokazało ci to w 5 minut . ;)
SD nie jestem tego pewien w 100% raczej by wywaliło błąd połączenia comand nic więcej

a druga sprawa forum pomaga za darmo a SD kosztuje ;-)

[ Dodano: 2014-12-19, 20:33 ]
Januszek pisze:podłącze się - jest jakiś moduł bluetooth kompatybilny z commandem ? :szok:
command jest to ogilna nazwa systemu navigacji w MB jaki model masz lub jakie auto

bluetoth występował od NTG2 a w comand 2.0 można jedynie zakupić jak masz instalacje telefon w podłokietniku zamiast telefonu adapter który wpinasz zamiast TEL i masz bluetooth do połączeń ze swoim telefonem/smartfonem ale wtedy działa jedynie odbieranie/odrzucanie rozmów i głośność nic więcej

koszt jakieś 150$
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

ChubbChubbs pisze:
avandgarde pisze:Sd by pokazało ci to w 5 minut . ;)
SD nie jestem tego pewien w 100% raczej by wywaliło błąd połączenia comand nic więcej
No i to wystarczy do diagnozy . SD prowadzi cię ja dziecko za rączkę. ;)

Tylko forum po dłuższej przerwie nie zaadoptuje ci modułu i nie skonfiguruje pętli na nowo. ;)
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

ChubbChubbs pisze: bluetoth występował od NTG2 a w comand 2.0 można jedynie zakupić jak masz instalacje telefon w podłokietniku zamiast telefonu adapter który wpinasz zamiast TEL i masz bluetooth do połączeń ze swoim telefonem/smartfonem ale wtedy działa jedynie odbieranie/odrzucanie rozmów i głośność nic więcej

koszt jakieś 150$
Nic więcej mi nie potrzebne - możesz linka podać do takiego produktu ?
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

Januszek pisze:Nic więcej mi nie potrzebne - możesz linka podać do takiego produktu ?
nic

tu masz np zamiast noki "rybki"
http://www.ebay.co.uk/itm/VISEEO-Merced ... 1636107445
Januszek
Posty: 487
Rejestracja: 24 maja 2014, o 22:38
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Januszek »

ChubbChubbs pisze:
Januszek pisze:Nic więcej mi nie potrzebne - możesz linka podać do takiego produktu ?
nic

tu masz np zamiast noki "rybki"
http://www.ebay.co.uk/itm/VISEEO-Merced ... 1636107445
Dziękuje, jest na allegro.
Z tego co przeczytałem jednak obsługa książki jest. Spróboję - tylko muszę zakupić odpowiedni adapterek :-)
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

tutaj na potwierdzenie screeny płytek z dopiskiem FINAL UPDATE czyli nie będzie map !!

Obrazek
Obrazek
Apach
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2014, o 15:33
Lokalizacja: EL

Post autor: Apach »

ChubbChubbs, bedziesz miec te mapy? Planujesz zrobic moze poradnik odnosnie sposobu nagrania tych map jak juz bedzie taka mozliwosc?
Obrazek
ChubbChubbs
Posty: 607
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:21
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: ChubbChubbs »

Apach pisze:ChubbChubbs, bedziesz miec te mapy? Planujesz zrobic moze poradnik odnosnie sposobu nagrania tych map jak juz bedzie taka mozliwosc?
mapy mam , poradnik jets w tym temacie , kilka stron wczesniej , linki działają itp

lub zapraszam na www.facebook.com/ebenawi

lub PW

ps. jak masz małe zdolności komputerowe sam sobie poradzisz
Apach
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2014, o 15:33
Lokalizacja: EL

Post autor: Apach »

Juz 4 plyty nagralem bez pozytywnego rezultatu. Probowalem nagrac mapki, ktore wrzuciles jakis czas temu :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości