Hałas układu napędowego E220CDI

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

searlon
Posty: 52
Rejestracja: 22 lut 2010, o 21:49
Lokalizacja: Poznań

Hałas układu napędowego E220CDI

Post autor: searlon »

Witam. Mam problem . Podczas pierwszych przymrozków podczas jazdy zimnym silniku przy prędkości 45-50kmh słychać wycie, pisk podobny do sprzężenia mikrofonu w audio. Jest bardzo głośny tylko przez minute jazdy, potem cichnie. Wymieniłem podporę wału z łożyskiem bo latem miałem podobny efekt ale widocznie to nie było przyczyną. Jeszcze klika istotnych spraw. Auto posiadam od 4 miesięcy i mam jeszcze problem z drgającą dźwignią zmiany biegów lekko na 1 biegu i mocno na 2 biegu. Kolejne jest idealnie i dźwignia nie rusza się. w momencie jazdy na pierwszym biegu docisnę gałkę lekko do przodu to czuć, że na wybierak w skrzyni działa jakaś siła poruszająca cięgno 1,2 biegu. Podczas jazdy na 2 biegu te wibracje są szybsze i bardziej wyczuwalne. Ich częstotliwość wzrasta wraz z prędkością. Na kolejnych biegach nie ma takiego efektu. Wymieniłem gumowe tulejki cięgien przy skrzyni i wybieraku, Efekt bardziej wyczuwalny. Załączam link do filmiku z dziwnym piskiem: https://www.youtube.com/watch?v=H36CSb0 ... e=youtu.be

oraz do filmiku z drgającym lewarem zmiany biegów.: https://www.youtube.com/watch?v=86edJ6LDmkM Co może powodować ten hałas?
E320 CDI Avantgarde 2001R Kombi - czarny metalik
C200D Celinka 94r granatowa perła na sprzedaż
E220CDI Classic 98r grafitowy metalik
CZUWOJ
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 12:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: CZUWOJ »

Nie wiem co to może być ale mam identyczny objaw. Po rozgrzaniu cisza. Ewidentnie im chłodniej, tym głośniej. Ja mam ASB.
MB W210 E220CDI 00'
MB W210 E200 97'

EX:
MB W126 420SEL 89'
MB W123 200D 83'
searlon
Posty: 52
Rejestracja: 22 lut 2010, o 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: searlon »

Rano wyjmę tylne siedzisko, które wygłusza w jakimś stopniu hałasy. Ostatnio miałem wrażenie, że to może być dźwięk pochodzący z tyłu auta z dyfra ale przenosi się po wale i słychać go bliżej środka. Może to być łożysko dyfra. Mam już zakupiony inny identyczny dyfer bo ten na 100% lekko hałasuje na pierwszym biegu.W wolnej chwili zrobię podmiankę.
E320 CDI Avantgarde 2001R Kombi - czarny metalik
C200D Celinka 94r granatowa perła na sprzedaż
E220CDI Classic 98r grafitowy metalik
dugi taxi
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2014, o 19:47
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Post autor: dugi taxi »

u mnie ten sam problem ,od dwóch tygodni jak się zimno zrobiło ,podpora wymieniona bez efektu

[ Dodano: 2014-12-11, 19:18 ]
Może ktoś z kolegów mi doradzi co to może być ,jak jest temperatura na minusie to przy 50km-70 km wycie ,a bardziej pisk,niezależne od obciążenia,czy na luzie ,czy na biegu czy z gazem czy bez ,podpora wału wymieniona,skrzynia manual suchutka,olej sprawdzony,nie mam pojęcia co to może być ,ale jak się pojezdzi z dwie godzinki to powoli zanika,może ktoś miał taki przypadek
searlon
Posty: 52
Rejestracja: 22 lut 2010, o 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: searlon »

Ten filmik oraz opis świadczy , że nie tylko gwiazdy mają z tym problem : https://www.youtube.com/watch?v=6mF6FqFh03M z opisie są także wskazania na podpore z łożyskiem ale finału sprawa nie ma. Jak widać ja i koledzy wymieniliśmy podpory i nadal to samo. Obstawiam łożysko na wyjściu skrzyni albo łożysko dyfra. I kolejny przykład : BMW https://www.youtube.com/watch?v=k9vlTXxX3JQ Wspólny mianownik : Hałas w niskiej temperaturze.
E320 CDI Avantgarde 2001R Kombi - czarny metalik
C200D Celinka 94r granatowa perła na sprzedaż
E220CDI Classic 98r grafitowy metalik
CZUWOJ
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 12:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: CZUWOJ »

U mnie podpora jest nowa, opony też. Czy to może być łożysko któregoś z kół?
MB W210 E220CDI 00'
MB W210 E200 97'

EX:
MB W126 420SEL 89'
MB W123 200D 83'
searlon
Posty: 52
Rejestracja: 22 lut 2010, o 21:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: searlon »

Nie kolego łożyska kół kręcą się około 3 razy wolniej. Ta częstotliwość dźwięku świadczy o zużyciu łożyska, które przy prędkościach 50-60kmh, kręci sie już dosyć szybko. Na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=KGT2C4L8jCU widać jakby źródło dźwięku ( podpore ). Opis świadczy, że kolega z w/z filmu również wymienił podpore 200km wcześniej.PECH ? Dzisiaj, jak już pisałem wcześniej , zdemontowałem siedzisko tylne żeby precyzyjniej zlokalizować pisk ale jak na złość dzisiaj było cicho hehe. Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy w waszych autach macie osłonę termiczną nad wydechem, taką która całkowicie zasłania podpore. Pamiętam w mojej c200 w202 wymieniałem podpore i tam żeby dostać się do niej musiałem wywalić wydech i aluminiową osłone termiczną. W tej W210 nie ma osłony , w związku z tym woda i cały inny syf ładuje się na pseudo osłonięte łożysko podpory. Jak jest u was. Czy wasze w210 maja jakąś dodatkową osłone?
E320 CDI Avantgarde 2001R Kombi - czarny metalik
C200D Celinka 94r granatowa perła na sprzedaż
E220CDI Classic 98r grafitowy metalik
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Powinna być też osłona termiczna.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
dugi taxi
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2014, o 19:47
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Post autor: dugi taxi »

U mnie jest osłona termiczna i płyta plastikowa,wszystko jeszcze w orginale,auto osobiście przywiozłem z niemiec w śierpniu z przebiegiem164 tyś do końca serwisowane,nigdy nie miało zamontowane haka hol. skrzynia i most suche jak pieprz,a mam ten sam objaw co na załączonych filmikach,na razie szukam dalej i czekam na jakieś inne opinie

[ Dodano: 2014-12-12, 17:00 ]
Jeszcze jedna ciekawostka dotycząca tego nieszczęsnego wycia układu napędowego,a więc dzisiaj rano po odpaleniu słychać te wycie ale po dłuższej jezdzie troszkę lepiej ale nie do końca,ale jak przegoniłem go na autostradzie przy 160 km/h tak z 10 minut wycie umilkło czyli tak jakby się coś rozgrzało lub dostało temperatury i przestało wyć .Może ktoś ma na taki przypadek jakieś wytłumaczenie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości