zakup W210 - pomóżcie

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

matilkr94
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2014, o 02:01
Lokalizacja: Kraśnik

zakup W210 - pomóżcie

Post autor: matilkr94 »

Witam (jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość)
Planuję w niedalekiej przyszłości zakup okulara. Raczej będzie to polift w dieslu z manualną skrzynią. Jedyne co wymagam od auta to tempomat ale chyba jest w standardzie. I tu moje pytanie do was:
Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, jaki silnik wybrać, jak wykonać test przelewowy wtrysków (wiem tyle że potrzebne będą strzykawki i gumowe przewody ale nie mam zielonego pojęcia jak wygląda to od strony technicznej czy można to zrobić u właściciela na podwórku, ile to czasu zajmuje) itp...
Od razu zaznaczam - nie kupuję auta w Polsce, w grę wchodzą Niemcy, Belgia ew. Holandia.
Z góry dziękuję za pomoc.
3` szukam
2` Passat 99' 1.9tdi 115KM
1` Passat 95' 1.9tdi 90KM
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

u nas w kraju nikt się nie zgodzi na taki test bo nie chce żeby mu zawracać dupę a na zachodzie uznają to za wariactwo :hyhy:
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Ponoc test przelewowy na cdi to oficjalna sprawa.
Gdybym ja sprzedawal auto to bym sie nigdy nie zgodzil aby potencjalny kupiec mi silnik rozbieral, ale licencjonowany warsztat robiacy inspekcje nie powinien byc problemem.
Zawsze bylem zwolennikiem testu kompresji na kupowanych silnikach, ale warsztaty chcialy za to powyzej $200 tak ze robie test przyspieszen, przedmuchu i puszczania dymka.
conrado
Posty: 162
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:51
Lokalizacja: Mielec

Re: zakup W210 - pomóżcie

Post autor: conrado »

matilkr94 pisze:Witam (jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość)
Planuję w niedalekiej przyszłości zakup okulara. Raczej będzie to polift w dieslu z manualną skrzynią. Jedyne co wymagam od auta to tempomat ale chyba jest w standardzie. I tu moje pytanie do was:
Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, jaki silnik wybrać, jak wykonać test przelewowy wtrysków (wiem tyle że potrzebne będą strzykawki i gumowe przewody ale nie mam zielonego pojęcia jak wygląda to od strony technicznej czy można to zrobić u właściciela na podwórku, ile to czasu zajmuje) itp...
Od razu zaznaczam - nie kupuję auta w Polsce, w grę wchodzą Niemcy, Belgia ew. Holandia.
Z góry dziękuję za pomoc.
Wszystko możesz przesledzic w tym forum. Nie tylko porady jak kupic ale czytajac posty o usterkach i pytaniach. Test przelewowy wątpie czy sie ktos zgodzi. Ja bym sie nie zgodził jak przyjda mi jakies paparuchy wyrozkrecaja i beda marudzic. Potem jak okaże sie że źle to co? Pewnie strzela focha zostawia rozkrecone . Tym bardziej do tego trzeba kogos co ma pojecie anie że poczytał na forum i widzial to na youtubie.
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Post autor: Piasek »

tonidriver pisze:u nas w kraju nikt się nie zgodzi na taki test bo nie chce żeby mu zawracać dupę a na zachodzie uznają to za wariactwo :hyhy:
Dokładnie. Nikt się na to nie zgodzi. Poza tym puknij się w głowę - czego szukasz ? Fabrycznej nówki wśród 15-latków ?? Licz się z tym że każdy diesel w tym wieku - A JUŻ ZWŁASZCZA MERCEDES - będzie miał w okolicy 400tyś km nabite zatem nie ma potrzeby fatygować się z jakimiś testami przelewowymi bo i tak wiadomo że nie trzyma norm.
Szukaj 200CDI lub 220CDI bo tam nawet jak będzie trzeba je wymienić to nie jest to droga impreza.
200CDI baaardzo mało palą.
pablo1919
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2014, o 18:47
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

210

Post autor: pablo1919 »

Gdyby wszyscy się na coś takiego zgadzali, to nie mieliby na nic czasu, bo z każdym potencjalnym klientem robiliby testy i zanim by sprzedali, to minęłyby wieki. Nie wymagaj za dużo.
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: zakup W210 - pomóżcie

Post autor: yellowstone2012 »

matilkr94 pisze:Witam (jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość)
Planuję w niedalekiej przyszłości zakup okulara. Raczej będzie to polift w dieslu z manualną skrzynią. Jedyne co wymagam od auta to tempomat ale chyba jest w standardzie. I tu moje pytanie do was:
Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, jaki silnik wybrać, jak wykonać test przelewowy wtrysków (wiem tyle że potrzebne będą strzykawki i gumowe przewody ale nie mam zielonego pojęcia jak wygląda to od strony technicznej czy można to zrobić u właściciela na podwórku, ile to czasu zajmuje) itp...
Od razu zaznaczam - nie kupuję auta w Polsce, w grę wchodzą Niemcy, Belgia ew. Holandia.
Z góry dziękuję za pomoc.
Ty normalny jesteś i poważnie pytasz ?
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Ktos sie za duza kida naczytal :wstyd:
Awatar użytkownika
piotker
Posty: 31
Rejestracja: 9 lis 2014, o 21:26
Lokalizacja: wielkopolska

Re: zakup W210 - pomóżcie

Post autor: piotker »

matilkr94 pisze:Witam (jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość)
..... jak wykonać test przelewowy wtrysków (wiem tyle że potrzebne będą strzykawki i gumowe przewody ale nie mam zielonego pojęcia jak wygląda to od strony technicznej czy można to zrobić u właściciela na podwórku, ile to czasu zajmuje) itp...
..........
Ja pier....le, strach się bać
E220-W210, 2.2D, automat, 1997r. ruda na nim ale nic to:)
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Post autor: perzu126 »

Test przelewu wiąże sie z pewnym zabrudzeniem silnika ropą. Pokarze tylko calkowicie padnięty wtrysk. Obejrzyj lepiej dobrze blachę, bo wymiana wtrysku to pikuś przy korozji budy.
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Kajtek1 pisze:Ktos sie za duza kida naczytal :wstyd:
już Ci kiedyś pisałem, żebyś sobie buzie wąsatą wycierał rękawem, swoim... :idea:
:hyhy:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości