Problem ze światłami stopu

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

RobertD
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2014, o 21:23
Lokalizacja: Belgia

Problem ze światłami stopu

Post autor: RobertD »

Witam,

Samochód: E220 1999 r.

Problem polega na tym, że jak włączę światła to światła stopu cały czas się palą jakbym miał wciśnięty hamulec (trzecie światło stopu działa normalnie).
Nie bardzo wiem gdzie zacząć szukać bo żarówki są dobre bezpieczniki też ok trzecie światło stopu działa normalnie więc to chyba nie czujnik stopu.
Ktoś może spotkał się z takim problemem?

Pozdrawiam
Robert D
Awatar użytkownika
ptk1982
Posty: 422
Rejestracja: 16 lip 2012, o 18:31
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: ptk1982 »

Jak ja miałem zacięty czujnik stopu to mi się paliły cały czas światła stop a przygasały jak na prawdę hamowałem więc nie odrzucałbym od razu takiej możliwości. Sprawdziłbym także dobrze masę, stan oprawek, czy wszystko dobrze styka.
Obrazek
S210 E270 WDB2102161B269621
viewtopic.php?t=19381
RobertD
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2014, o 21:23
Lokalizacja: Belgia

Post autor: RobertD »

A paliły się wszystkie 3 światła?
Jutro sprawdzę oprawki. Na pierwszy rzut oka wyglądały ok.
Może głupie pytanie, ale jak sprawdzić masę?
Awatar użytkownika
ptk1982
Posty: 422
Rejestracja: 16 lip 2012, o 18:31
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: ptk1982 »

Jak moje tylne światła robiły cały czas takie psikusy to sobie zwykły miernik uniwersalny kupiłem.
Masa idzie do lampy z wtyczki trzeba obadać wszystko czy nigdzie nie ma przetopień, zwarć. Nie jest to jakoś bardzo solidnie wykonane wszystko.
Obok światła jest też miejsce gdzie można się połączyć do karoserii i wiem że niektórzy robili z stamtąd dodatkowe połączenie masy. Było tu też gdzieś opisane że żarówka może robić zwarcie i różne kwiatki przez to wychodziły.
Obrazek
S210 E270 WDB2102161B269621
viewtopic.php?t=19381
Awatar użytkownika
Hubi W210
Posty: 1030
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Lokalizacja: Jessheim - Norwegia

Post autor: Hubi W210 »

Ja raczej szukałbym przyczyny w źle / odwrotnie wkręconych żarówkach...

Skoro trzeci działa normalnie, to krańcówka śmiga... No i problem pojawia się jak zapalają się światła ;)

Wciśnij STOP na wyłączonych światłach i zwróć uwagę na moce świecenia (światła/STOP)
RobertD
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2014, o 21:23
Lokalizacja: Belgia

Post autor: RobertD »

Aż ciężko mi się przyznac do takiej wtopy.
Zacząłem to wszystko powoli dokładnie oglądac i okazało się, że jedna żarówka była spalona (1 żarnik) z tym że trzeba było się naprawde przyjżec żeby to zobaczyc (żarnik był jakby ułamany a żarówka nie okopcona). Ostatecznie światła stopu nie były zapalone i trzeba było pomajstrowac podociskac żeby złapały.
Przepraszam za zamięszanie.
Awatar użytkownika
Hubi W210
Posty: 1030
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Lokalizacja: Jessheim - Norwegia

Post autor: Hubi W210 »

Ważne że śmiga ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości