instalacja przy nogach pasażera

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

xander
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2012, o 11:50
Lokalizacja: gdańsk

instalacja przy nogach pasażera

Post autor: xander »

Witam, nie mogę odpalić samochodu a przy nogach pasażera słychać jakby zwarcie/przekaźnik przy włączonym zapłonie. Ktoś kiedyś może przerabiał ten temat? Merc E230
piotrasta
Posty: 269
Rejestracja: 4 paź 2012, o 20:42
Lokalizacja: ten hałas?

Post autor: piotrasta »

zacznijmy od początku
jaki rok produkcji a najlepiej vin
inny kluczyk?
kręci rozrusznik?
inne objawy?
WDB2102161B100657 2000 cdi270
xander
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2012, o 11:50
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: xander »

1996 rok mam tylko jeden kluczyk i nigdy nie było problemu z odpalaniem. Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić, po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon słychać jakby jakiś przekaźnik buczał gdzieś w okolicy prawej nogi pasażera. Czy tam jest jakaś skrzynka pod wykładziną? Myślałem że W210 ma skrzynki tylko pod maską i przy akumulatorze.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie- diody na lusterku migają 3 razy (czerwone przy zamknięciu, zielone przy otwarciu)
Vin WDB210 237 1A 286 441

[ Dodano: 2014-10-29, 15:28 ]
Próbowałem go dziś odpalić i efekt jest taki że zapalił i od razu zgasł, po czym już nie odpala wcale. Pomoże ktoś?
gufner
Posty: 320
Rejestracja: 21 sie 2011, o 18:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gufner »

Może to dość prostackie podejście, ale jak mi nie chce auto odpalić to pierwsze co robię to używam Plaka na nim. Odpinam przewód doprowadzający powietrze do silnika i pryskam Plakiem w momencie odpalania. Jak odpali i na Plaku chodzi (przydadzą się dwie osoby, jedna kręci druga sika Plakiem w przewód cały czas, nawet jak odpali) znaczy że problem tkwi w układzie paliwowym. Jak nie odpali, szukamy przyczyny w elektryce i elektronice.
VIN: WDB2100171A489931
Mercedes-Benz E290TD 1997r.
Łódź - Bałuty
xander
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2012, o 11:50
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: xander »

Samochód ma LPG i udało się wczoraj go odpalić na gazie a nawet żona dojechała nim do domu :)
Przyczyna to ewidentnie układ paliwowy. Jak sięgnę pamięcią wstecz to od kilku miesięcy zapalała się kontrolka pomarańczowa z napisem EPC czy ETC nie wiem dokładnie ale jest po lewej stronie licznika i chyba razem z nią paliło się ESP.. Zastanawia mnie tylko to brzęczenie po włączeniu zapłonu przy girach pasażera. Może inaczej zadam pytanie bo widzę niechętnie dyskusja idzie :) Gdzie znajduje się przekaźnik od pompy paliwa?

[ Dodano: 2014-11-05, 14:02 ]
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi...Było ich tyle że nie wiedziałem za co się zabrać :)
Doszedłem do tego co się zepsuło i problemem okazała się pompa-tak jak przypuszczałem.
Pozdrawiam
Vin WDB2102371A286441
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości