zacinający sie nawiew

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

typ59
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2014, o 12:13
Lokalizacja: Pieńsk

zacinający sie nawiew

Post autor: typ59 »

Rezystor dmuchawy (jeż) do wymiany, znajduje się pod schowkiem od strony pasażera, odpowiedzialny za siłę nawiewu, uszkodzony samoczynnie zmienia siłę nawiewu i bardzo często pracuje (zawiesza się) nawet po wyciągnięciu kluczyka.
U mnie sprawa bardziej skomplikowana (przynajmniej tak mi się wydaje):
- usterka występuje tylko podczas włączania ogrzewania w samochodzie
- dmuchawa zawsze zacina się na biegu na którym była włączona (wyłączyć mogę tylko odcinając akumulator)
- po wyłączeniu świateł i wyciągnięciu kluczyka dalej podświetlany jest panel klimy (dmuchawa dalej pracuje)
- nie działa wtedy przycisk klima i rest na panelu klimy (dmuchawa dalej pracuje)
- wieje do auta wtedy zimne powietrze pomimo ogrzewania ustawionego na ful
- nie zawsze podczas zacięcia dmuchawy klimy, ale parę razy się zdarzyło, włączają się wiatraki klimy, pomimo nie włączonej klimy i zimnego silnika
Wszystkie objawy występują równocześnie (oprócz wiatraków klimy) tylko podczas włączonego ogrzewania. Podpięty SD nic nie wykazuje (w momencie, gdy podpinam bez zacięcia), gdy podpinam podczas zacięcia pokazuje kilkanaście błędów związanych z układem klimatyzacji :(, jeża wcześniej wymieniałem dalej to samo (fakt, że jeża wymieniłem na używanego). Może to ma związek z rezystorem umieszczonym na podłużnicy pod reflektorem? Usterka występuje średnio co trzecie włączenie nagrzewania natychmiast po włącznie lub po przejechaniu kilku kilometrów. W przypadku nie używania ogrzewania, zimny nawiew lub klimatyzacja latem pracuje o.k.
Proszę o pomoc w ukierunkowaniu gdzie grzebać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości