Wymiana pompy paliwa z Lucasa na Bosch - 2.2 D.

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

mysiek
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2010, o 23:26
Lokalizacja: Lublin

pompa vito 2.3 - pali EPC i ASR - jeden cylinder źle chodzi

Post autor: mysiek »

mam zamontowaną pompę bosch 2.3 od vito w mercedesie w210 2.2D

Jest kilka bieżących problemów:

1. pompa bosch vito 2.3 działa ale pali się na desce rozdzielczej EPC i ASR
co może być przyczyną ? Czy trzeba coś przerobić na odpiętej wtyczce
tej która szła do pompy lukasa ?

2. jeden z cylindrów nierówno pracuje. zmieniono zaworki i nie pomogło ?

proszę o pomoc może ktoś miał podobnie.
Awatar użytkownika
DirtyHarry
Posty: 708
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DirtyHarry »

1.EPC będzie się palić,bo Lucas był elektroniczną pompą a wsadziłeś pompę mechaniczną-najlepiej usunąć żarówkę żeby nie drażniła oka.
2.To może mieć związek z ustawieniem pompy(tak na chłopski rozum),ale tu chyba musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony. ;)
"Gdyby przedni napęd był lepszy,ludzie chodziliby na rękach"
mysiek
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2010, o 23:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mysiek »

epc niech się pali ale czy asr będzie działać czy trzeba coś przerobić tego nie wiem.

pompę trzeba by ustawić na stanowisku probierczym i zobaczyć jak działa i jakie
parametry wyjdą z pomiaru to chyba jedyna droga do tego aby było wszystko ok

dzięki za odpowiedź. :padam:
DirtyHarry pisze:1.EPC będzie się palić,bo Lucas był elektroniczną pompą a wsadziłeś pompę mechaniczną-najlepiej usunąć żarówkę żeby nie drażniła oka.
2.To może mieć związek z ustawieniem pompy(tak na chłopski rozum),ale tu chyba musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony. ;)
olekelblag
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2014, o 18:47
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: olekelblag »

Ja miałem Lukasa ale to już przeszłość :) 2 lata temu nawliła mi i dałem do regeneracji do firmy Pezal Gdańsk gdzie zapłaciłem 2000zł. po niecałych 2 latach i przejechaniu 30000 tyś. znowu mi się zepsuła i po wysłaniu (ponownemu) do Pezal powiedzieli ze koszt regeneracji 2500:) śmiech na sali. Odmówiłem i szukałem. Znalazłem gościa w Sztumskiej Wsi który zrobił mi przekładkę z Lukas na Bosch za 1700. Muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam. Musze dodać że niewiele osób w Polsce podejmuję się takich przeróbek a naprawdę warto.
Olekelblag
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

olekelblag pisze:Ja miałem Lukasa ale to już przeszłość :) 2 lata temu nawliła mi i dałem do regeneracji do firmy Pezal Gdańsk gdzie zapłaciłem 2000zł. po niecałych 2 latach i przejechaniu 30000 tyś. znowu mi się zepsuła i po wysłaniu (ponownemu) do Pezal powiedzieli ze koszt regeneracji 2500:) śmiech na sali. Odmówiłem i szukałem. Znalazłem gościa w Sztumskiej Wsi który zrobił mi przekładkę z Lukas na Bosch za 1700. Muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam. Musze dodać że niewiele osób w Polsce podejmuję się takich przeróbek a naprawdę warto.
MÓJ ojciec płacił 2 lata temu 1400 zł . A lucasa sprzedaliśmy za 500zł. Dalej rudy robi te przeróbki w stodole pod lasem ??
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
olekelblag
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2014, o 18:47
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: olekelblag »

Tak robi i całkiem nieźle mu to wychodzi :) A gdzie sprzedałeś Lukasa?
Olekelblag
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

olekelblag pisze:A gdzie sprzedałeś Lukasa?
NA allegro . Napisałem stan nieznany :) Jak napiszesz że uszkodzona to nikt nie kupi :)
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
olekelblag
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2014, o 18:47
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: olekelblag »

Dzięki spróbuje dziś wystawić :)

[ Dodano: 2014-01-19, 09:11 ]
O co wam chodzi panowie??? Pompa Bosch jest całkiem inna niż Lukas! Stan fabryczny fajne określenie tylko że jak miałbym płacić co 1 rok 2500zł za regenerację to jest jedna wielka porażka!!! Mercedes sam wycofał się z pomp lukasa bo są bardzo awaryjne i nie warto ich naprawiać bo chodzą albo i nie! Kwestia tylko czasu ile bedzię działać. Na pewno nie za długo. (moja działała niecałe 2 lata) Co do obrotomierza to nie masz racji! jestem po wymianie pompy z Lukasa na Boscha i nic takiego mi się nie dzieje. Fakt jest taki że jeżeli masz pompę z krótkim kablem obrotomierz po 4000tyś może przestaż działać ale nie zawsze. Pow wymianie pompy auto mocniejsze jest i jedzie 170. wcześniej 180. to nie duża różnica .

[ Dodano: 2014-01-19, 09:12 ]
O co wam chodzi panowie??? Pompa Bosch jest całkiem inna niż Lukas! Stan fabryczny fajne określenie tylko że jak miałbym płacić co 1 rok 2500zł za regenerację to jest jedna wielka porażka!!! Mercedes sam wycofał się z pomp lukasa bo są bardzo awaryjne i nie warto ich naprawiać bo chodzą albo i nie! Kwestia tylko czasu ile bedzię działać. Na pewno nie za długo. (moja działała niecałe 2 lata) Co do obrotomierza to nie masz racji! jestem po wymianie pompy z Lukasa na Boscha i nic takiego mi się nie dzieje. Fakt jest taki że jeżeli masz pompę z krótkim kablem obrotomierz po 4000tyś może przestaż działać ale nie zawsze. Pow wymianie pompy auto mocniejsze jest i jedzie 170. wcześniej 180. to nie duża różnica .

[ Dodano: 2014-01-23, 20:46 ]
Lukas to jest szais !!!! Po regeneracji zrobiłem tylko 30000 kilometrów i znowu to samo. Raz w pezalu 2000 zł teraz zaproponowali 2500 zł więc zrezygnowałem i wymieniłem pompę w Sztumskiej Wsi na Bosch-a przy mrozie -15 odpala od kopa nawet się nie zająknie. Działa super auto mocniejsze i naprawde warto polecam!!!

[ Dodano: 2014-09-11, 22:52 ]
Nie regenerujcie tylko pompy Lukasa w PEZAL. Proponuję wymianę na Bosch u Łukasza wiem co piszę bo tak zrobiłem a PEZAL 2 razy skasował mnie 1900 i 2500!!!
Olekelblag
bmwM520ii
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 11:43
Lokalizacja: Rymanów

Post autor: bmwM520ii »

Mercedes 2.2d przekładka pompy wtryskowej Lucasa na Boscha Jak coś to takową przekładke robie profesionalnie na podkarpaciu w Krośnie a dokładnie Rymanów. Jak coś mam zdjęcia i relacje dokładnie co po śrubce zrobić. Dziekuję koledzę za wskazówki. Pozdrawiam
flakus
Posty: 16
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: flakus »

Ja mam pompę od Łukasza ze Sztumskiej wsi. Założył w sierpniu 2014. robota na medal!
Bez gwiazdy nie ma jazdy!
WDB2100041A152265. e220d,automat 4 biegowy
qhcik
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2014, o 17:54
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: qhcik »

Niedawno miałem "przyjemność" wymiany pompy lucasa na boscha we własnym aucie, ogarnąłem to sam przy pomocy kolegów z forum i w razie czego moge podzielic sie z kims zdobytym doswiadczeniem;)
Awatar użytkownika
biniek_981
Posty: 60
Rejestracja: 6 paź 2014, o 19:02
Lokalizacja: Lubań

Post autor: biniek_981 »

Tylko błagam Cię, nie rób tego w sposób z jakim się spotkałem :D Byłem w Bydgoszczy po Mercedesa. 2.2 D właśnie. Gość twierdził że ma wymienioną pompę z Lucasa na Bosch. Po chwilowych dywagacjach przyznał się że pompa pochodzi z T4 1.9 tdi :D Pozdrawiam Pana z Bydgoszczy :)
Mercedes Benz W210
WERSJA AVANTGARDE
3,2 benz+LPG 1997 r. automat
162 KW/220 KM silnik OM 104.995
WDB2100551A316275
chylu
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2013, o 11:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chylu »

Mam pytanko do was, śledzę ten temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż może ktoś się orientuje czy przeróbka z rotacyjnej pompy na rzędową w silniku 2,9 td będzie działać? Bo coraz większe mam obiekcje co do tej przeróbki, mimo zapewnień mechanika że będzie wszystko ok.
Rusty_Cherry
Posty: 320
Rejestracja: 25 cze 2013, o 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rusty_Cherry »

chylu pisze:Mam pytanko do was, śledzę ten temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż może ktoś się orientuje czy przeróbka z rotacyjnej pompy na rzędową w silniku 2,9 td będzie działać? Bo coraz większe mam obiekcje co do tej przeróbki, mimo zapewnień mechanika że będzie wszystko ok.
A po co chcesz zmieniać?
W210 '95 300D
chylu
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2013, o 11:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chylu »

ze względu na to że stara pompa uległa awarii i nic się już z nią nie da zrobić, i mechanik mi powiedział że najlepiej jest przerobić na rzędową to nie będę miał już więcej problemów, tylko teraz obiekcje mnie naszły po natrafieniu na multum opinii że taka przeróbka jest możliwa w 2,2 d ale co do 2,9 td nie znalazłem odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 7 lut 2015, o 20:29 przez chylu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości