Kluczyk RYBKA brak współpracy z samochodem.

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Michal_Rokitki
Posty: 561
Rejestracja: 15 paź 2012, o 21:42
Lokalizacja: Rokitki

Post autor: Michal_Rokitki »

zizu006 pisze:Po odpaleniu wyskoczyły 2 błędy, BAS i ESP. Mam nadzieję, że po włożeniu aku błędy zniknął.
Same nie znikną. Tym bardziej po odłączeniu aku.

Żeby je zlikwidować odpal auto i na maksa skręć kierą w lewo a potem na maxa w prawo. Powinno pomóc :)
W211 E320 CDI 4Matic

Ex- W210 E200 Kompressor 137kW Avantgarde
zizu006
Posty: 14
Rejestracja: 15 sie 2014, o 17:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: zizu006 »

Michal_Rokitki pisze:
zizu006 pisze:Po odpaleniu wyskoczyły 2 błędy, BAS i ESP. Mam nadzieję, że po włożeniu aku błędy zniknął.
Same nie znikną. Tym bardziej po odłączeniu aku.

Żeby je zlikwidować odpal auto i na maksa skręć kierą w lewo a potem na maxa w prawo. Powinno pomóc :)
Podziałało, dzięki :)
whooke
Posty: 75
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.

Post autor: whooke »

Witam, podłącze się do tematu bo mam podobny problem.
Niedawno przeprogramowywałem kluczyk i wszystko dzialało bez zarzutu ok. 2 miesiace. Ostatnio byłem na grzybkach zostawiłem auto, nawet nie zamykałem bo chodzilismy blisko, wracamy i stacyjka nie łapie kluczyka, ani nie da sie zamknac/otworzyc auta. Kluczyk daje sygnał (dioda się świeci). Kluczyk serwisowy działa bez zarzutu. Czy problemem może być pompka PSE, jak u kolegi w temacie? Byłem też u klucznika który programowal mi rybke, ale stwierdził on jedynie, ze kluczyk gubi kody (zepsuty procesor). Jeśli to pompka PSE to gdzie jej szukac w kombi?
Z gory dzieki :)
VIN: WDB2102251A579629

E300T TD 1998
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Pompka PSE w kombi jest tak jak w sedanie pod siedzeniem.
Aby nie bylo niedomownien, to nie sama pompka dyryguje otwieraniem, ale uklad elektroniczny w tej samej obudowie.
Jesli jeden kluczyk dziala, a drugi nie, to problem jest w kluczyku. Idz z tym zpowrotem do klucznika. Typowe w rybkach jest ze lut na cewce sie rozlacza i zwykla lutownica wszystko zalatwi.
whooke
Posty: 75
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.

Post autor: whooke »

Kajtek1 pisze:Pompka PSE w kombi jest tak jak w sedanie pod siedzeniem.
Aby nie bylo niedomownien, to nie sama pompka dyryguje otwieraniem, ale uklad elektroniczny w tej samej obudowie.
Jesli jeden kluczyk dziala, a drugi nie, to problem jest w kluczyku. Idz z tym zpowrotem do klucznika. Typowe w rybkach jest ze lut na cewce sie rozlacza i zwykla lutownica wszystko zalatwi.
Lut na cewce został poprawiony przy ostatniej wizycie u klucznika. Pojawia sie pytanie czy kluczyk serwisowy dziala na tej samej zasadzie co normalna rybka? Rybka padła bez ostrzeżenia, a temat z pompką mnie zainteresował bo stało się to po porządnym myciu auta ;)

Takie małe pytanie jeszcze, pod którym siedzeniem? ;)
VIN: WDB2102251A579629

E300T TD 1998
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Rybka i klucz serwisowy maja taki sam chip ktory rozpoznaje stacyjka.
Roznica jest ze w rybce masz tez pilota do zamkow/alarmu, co jest odrebnym urzadzeniem.
hipollo
Posty: 84
Rejestracja: 25 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: hipollo »

? Byłem też u klucznika który programowal mi rybke, ale stwierdził on jedynie, ze kluczyk gubi kody (zepsuty procesor). Jeśli to pompka PSE to gdzie jej szukac w kombi?
Z gory dzieki :)[/quote]

to ciekawostki ci powiedział z doświadczenia wiem że jak procesor jest zepsuty to już raczej sam się nie uzdrowi bo jak możesz uzdrowić spalona żarówkę .

raczej bym obstawiał tak jak ci koledzy sugerują zimne luty przy cewce .jak nie pomoże to kluczyk do odnowy masz i tyle
Elektronika Samochodowa - Diagnostyka Komputerowa
KODOWANIE - NAPRAWA KLUCZY I RYGLI MERCEDES
698 71 50 50
http://hipollomlawa.ubf.pl/news.php
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości