Kolejne W210 dla brata

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Post autor: Muniek »

Nie wiem co ciekawego w tych fotelach. Sam mam identyczne w swoim W210. Przód-tył dźwignią, góra-dół elektronika, oparcie elekronika i pokrętło od jakiejś części na uda w siedzisku.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Ciekawe, bo W124 mial w pelni elektryczne fotele (przynajmniej w USA) wiec wyglada ze MB cofnal sie w tych latach w postepie.
Zainteresowanie czysto teoretyczne, jakie kazdy wielbiciel marki, nie miejacy innych frustracji moglby wykazac.
Powodzenia w inspekcji- tutaj sie handlarzy w Polsce zdrowo obsmarowuje, ale ja kupilem bodajze 5 Mercedesow od handlarzy (ostatni to byl Polak ktory robil to na boku) i wszystkie byly bardzo dobrymi zakupami.
Awatar użytkownika
ptk1982
Posty: 422
Rejestracja: 16 lip 2012, o 18:31
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: ptk1982 »

Ten offtop z regulacją siedzeń to jest sedno kajtkologi1.
Palnąć bzdurę, wszystkim próbować wmówić że nie wiedzą o czym mówią i się nie znają albo celowo wprowadzają w błąd a na koniec tekst "U nas w Ameryce to ..."
Do tego numer z wykadrowaniem pokrętła regulacji podparcia nóg z pominięciem regulatora elektrycznego w celu uwiarygodnienia bzdurnej tezy to już jest szczyt sztuki manipulowania.
Obrazek
S210 E270 WDB2102161B269621
viewtopic.php?t=19381
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Ilu troli jest na tym forum?
ptk1982, nie wiedziales wczesniej jak fotele dzialaja a teraz to i ja jestem madry.
Ja przynajmniej nie klamie ze wczesniej nie wiedzialem.
Wbrew temu co zibi chcial tu wmawiac - fotele nie sa klasyfikowane jako elektryczne. Poczytaj sobie dekoder ktory kakadu wkleil
Awatar użytkownika
ptk1982
Posty: 422
Rejestracja: 16 lip 2012, o 18:31
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: ptk1982 »

Kajtek1 pisze:ptk1982, nie wiedziales wczesniej jak fotele dzialaja a teraz to i ja jestem madry.
Dwa lata użytkuje takie fotele ale dopiero teraz się dowiedziałem jak to robić. Szczerze mówiąc to cieszę się że mnie do troli zaliczyłeś.

PS. Rzadko się na forum odzywam bo jest tu wielu lepszych ode mnie fachowców ale śledzę je codziennie.

Zacytuję tu tylko mojego posta z dnia 18.09.2013 r. napisanego krótko po tym jak nasz amerykański kolega dołączył do tego forum. Rozmowa dotyczyła słynnego oznaczenia S210 ;-)

"Kajtek1 ilość postów nabijasz niemiłosierną, widać że masz pojęcie o paru sprawach ale naprawdę czasami trzeba po prostu uznać rację innych i przyznać się że się coś pomyliło, przekręciło, źle przeczytało."

Nic się od tego czasu nie zmieniło.
Obrazek
S210 E270 WDB2102161B269621
viewtopic.php?t=19381
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

Unikasz odpowiedzi dlaczego te siedzenia zakwalifikowales jako elektryczne,
Kolejny post nie na temat, nie przynoszacy nic do dyskusji ale za to qwotujacy cos co jest personalnym atakiem. Wszystko aby uniknac odpowiedzi.
Ja rozumiem ze to forum jest moderowane jak jest moderowane ale wyglada ze w tym temacie zibi zapodal sline i jad i to jakby rozsialo jakas zaraze.
Czy tytul "forum DYSKUSYJNE" daje komus jakas idee?
Dylemat zostal juz roztrzygniety a ciagle znajduje sie ktos aby przyjsc i napierdziec.
Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 556
Rejestracja: 9 lut 2013, o 17:47
Lokalizacja: Tczew

Post autor: ayreon »

I od rana jazda :D
Kajtek, to że Ty pierwszy raz widziałeś takie rozwiązanie, to nie znaczy, że wszyscy, którzy używają ich w Europie I mają w swoich autach, nie wiedzą, jak to działa...

A w124 absolutnie nie miało seryjnie elektrycznie regulowanych foteli. Może w USA, ale nie u nas.

Jak zawsze nagle atakujesz ludzi, że nie opisują, nie wyjaśniają i nie udowadniają, dlaczego czarne jest czarne. A sam jesteś ostatni do konkretów i prawdy w dyskusji. Na samym początku było jasno powiedziane "pół elektryczne ", to jechałeś po ludziach w różny sposób, chociaż wyszło na to, że to Ty nie miałeś pojęcia o temacie.

Jestem na forum bardzo często, z reguły czytam tylko i nie wdaję się w takie zabagnione przez Ciebie tematy, bo one i tak są bez przyszłości. Ale czasem już nie mogę biernie patrzeć na to, jak robisz bezsensowne zamieszanie i ubliżasz ludziom...
W210 220D Classic '96 Obrazek
W201 2.5 TD ex
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

ayreon, nabralem do Ciebie szacunku za wiedze jaka zareprezentowales w temacie o normach spalania ale tutaj musze wypunktowac kilka bledow ktore popelniasz w ocenie.
1. poprawnie podalem ze auto ma manualne siedzenia. Nie wiedzialem wtedy o opcji pulmanualnuch, czy polelektrycznych ale to nie zmienia faktu.
2.zibi podal mylna wiadomosc ze siedzenia sa elektryczne
3. gdy wypunktowalem ze zibi podal zla wiadomosc, juz poniekad klasycznie zleciala sie horda i zaczela ich normalny taniec.
4. Johny podal w miedzyczasie ze istniala mozliwosc polelektrycznych ale nie podal wiecej wyjasnien, co nie zmienia faktu ze teza zibi byla falszem
5. kid podal technicznie dobre wyjasnienie, ale ze swoim tradycyjnym podtekstem, wiec zwracam honor ze kid tym razem powiedzial pol prawdy :padam:
6 Maniek wyjasnil jak dzielaja polelektryki i dla normalnych ludzi bylby to koniec.. ale
7 zjawia sie ptk i zaczyna klamstwa od poczatku.
Przepraszam Manka za takie porywanie jego tematu, ale to forum jest reguralnie moderowane aby wprowadzac uzytkownikow w blad.
Zibi dla mnie jest nowa postacia w tym procederze, ale reszta to juz klasyczne charaktery.
Musze przyznac ze kakadu sie zmienil pozytywnie
fajneksywysazaj
Posty: 1004
Rejestracja: 25 lip 2010, o 23:28
Lokalizacja: NOS,ZSZ

Post autor: fajneksywysazaj »

8 Kajtek wycina fotę żeby było że ma rację-ale robi to nie udolnie.
9 Kajtek nie potrafi przyznać racji,napisać przepraszam i zamilczeć w tym temacie.
10 moderator w końcu zrobi porządek,bo w innym wypadku brat Munka kupi w końcu "Ałdi" :P
KIA Sedona 2006 3.8 LPG
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Post autor: zibi2210 »

Śmieszny człowieczku widzę że poziom swojej inteligencji dostosowałeś do nicku pod którym próbujesz się lansować.
poprawnie podalem ze auto ma manualne siedzenia
Dalej twierdzisz że to są siedzenia z manualną regulacją!
2.zibi podal mylna wiadomosc ze siedzenia sa elektryczne
Ja podałem mylną wiadomość czy to tobie brakło wiedzy?
Nie wiedzialem wtedy o opcji pulmanualnuch, czy polelektrycznych ale to nie zmienia faktu.
To zmienia fakt i to znacząco!
3. gdy wypunktowalem ze zibi podal zla wiadomosc, juz poniekad klasycznie zleciala sie horda i zaczela ich normalny taniec.
4. Johny podal w miedzyczasie ze istniala mozliwosc polelektrycznych ale nie podal wiecej wyjasnien, co nie zmienia faktu ze teza zibi byla falszem
Co się stało że nagle zapomniałeś jak się korzysta z internetu ?Trzeba ci wyjaśniać jak działa elektryczne sterowanie siedziska i oparcia fotela?Zapamiętaj na przyszłość !Wystarczy wcisnąć przycisk który do tego celu służy.Dziwne że taki ''znafca'' nie wie że to standardowe wyposażenie w w210 po lifcie.Pozostaje ci tylko współczuć że nie potrafisz się przyznać do błędu brnąc w nieskończoność i obarczając tym błędem innych.
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

fajneksywysazaj pisze:8 Kajtek wycina fotę żeby było że ma rację-ale robi to nie udolnie.
9 Kajtek nie potrafi przyznać racji,napisać przepraszam i zamilczeć w tym temacie.
10 moderator w końcu zrobi porządek,bo w innym wypadku brat Munka kupi w końcu "Ałdi" :P
Pokazalem na zdjeciach manuale wajhy gdy zibi twierdzil ze fotel jest elektryczny . WYglada jakbys chcial powiedziec ze ja te wajhy domalowalem na zdjeciiach. Prosze wytlumacz?
Nie bede calego tematu powtarzal, ale jak nie potrafisz odroznic fotela z manualnumi wajhami od elektrycznego, to niestety jest to rzecz w ktorej forum nie bardzo moze pomoc.
Sugerowanie aby moderatorzy pokrywali klamstwa zibiego tez swiadczy o zlych intencjach.
Awatar użytkownika
kid
Posty: 4807
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:09
Lokalizacja: 100licaKochana

Post autor: kid »

Kajtek1 pisze: Pokazalem na zdjeciach manuale wajhy gdy zibi twierdzil ze fotel jest elektryczny . WYglada jakbys chcial powiedziec ze ja te wajhy domalowalem na zdjeciiach. Prosze wytlumacz?
Nie bede calego tematu powtarzal, ale jak nie potrafisz odroznic fotela z manualnumi wajhami od elektrycznego, to niestety jest to rzecz w ktorej forum nie bardzo moze pomoc.
Sugerowanie aby moderatorzy pokrywali klamstwa zibiego tez swiadczy o zlych intencjach.
lipna ta wykrętka :P coś ostatnio słabniesz Jaśko...
:hyhy:
Obrazek
dlugi111
Posty: 998
Rejestracja: 14 cze 2010, o 22:46
Lokalizacja: Zamość Warszawa

Post autor: dlugi111 »

dobra Panowie po co robić burdel... nic nie wnosząc do tematu.. jeżeli żaden z was się nie chce przyznać do błędu to po prostu zamilknijcie :) wszyscy którzy wdaliście się w tą bezsensowną dyskusję Pozdro i bez napinki
W210 430 Ava 98/99 WDB2100701A851117
Wejdź
Obrazek
W168 1.9 Ava 99/01 WDB1680321J291632

W210 3.0 TD Ava 98 EX
W210 2.9 TD Eleg 98 EX
Pussey
Posty: 1007
Rejestracja: 6 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pussey »

ja popełniłem błąd
zacząłem czytać i straciłem kilka minut

a powiem wam że wuj wiecie bo wszystkie z przedstawionych opcji są MANULANE, bo do działania wymagają rąk, a że ruch roboczy jest przez przekładnię mechaniczną, czy elektryczną to w nosku mam :zglupkiem:

sterowanie np. głosem jest "niemanualne",
więc jeżeli kajtek pisze że w124 takie posiadało, to ja nie widziałem takiego w124 (w mojej interpretacji)
i
wtedy albo kajtek mało widział, albo ja,
ale to bez znaczenia - bo sterowania głosem nie było w 124, ale było w 210 ,
ale nie dotyczyło ustawień foteli - więc i kajtek i ja jestem w błędzie połowicznym,
więc obaj mamy rację w połowie

PÓŁ-AUTOMATYCZNE FOTELE MÓWICIE ?
A MOŻE PÓŁ MANUALNE?

OTO JEST PYTANIE


Obrazek
Awatar użytkownika
Kajtek1
Posty: 3096
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:01
Lokalizacja: rynsztoki SFrancisco

Post autor: Kajtek1 »

dlugi111 pisze:dobra Panowie po co robić burdel... nic nie wnosząc do tematu..
Myslisz ze to spontaniczne? Schemat dzialania jest ten sam "od lat"
Ile razy wytkne podawanie falszywej wiadomosci - zlatuje sie horda i zalewa temat dziesiatkami wypowiedzi nie majacymi zadnej merytorycznosci.
Mozemy troche tu mowic o psychozie tlumu, ale ciezko uwierzyc ze to ciagle zbiegi okolicznosci.
Pussey gratuluje poczucia humoru. Ale tutaj akurat sprawa jest dziecinnie prosta. Gdy my mozemy sie spierac czy fotele sa polelektryczne, czy polmanulane, inzynierowie Mercedesa nie dali im kodu 242 ktory to oznacza elektrycznie regulowane fotele.
Koniec, kropka.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości